Orkestras „Ąžuolynas“ siaurose gatvelėse surengė koncertus ir budino italus

 • Teksto dydis:

Italijoje esanti Matera ir Bulgarijos miestas Plovdivas (Plovdiv) šiemet paskelbti Europos kultūros sostinėmis.

60 tūkst. gyventojų turintis Pietų Italijos miestas Matera garsėja į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktu unikaliu priešistoriniu uolų urvų tinklu (it. Sassi di Matera). Įpūdingas Materos kraštovaizdis nuo seno draugauja su istorija ir dabartinio gyvenimo tempu.  Europos kultūros sostinės rengėjai tikisi, kad per šiuos metus žmonės turės galimybę atrasti unikalų Italijos kampelį, pasigrožėti uolose išraižytais namais-urvais, požeminėmis bažnyčiomis, XIII amžiaus katedra.

Rengiant kultūros sostinės programas daug dėmesio skirta socialinei ir kultūrinei įtraukčiai, bendradarbiavimui ir inovacijoms. Kelių tūkstantmečių istoriją menančio miesto programos šūkis – „Atvira ateitis“ (it. „Futuro remoto“). Programą sudaro penkios temos, kuriose persipina senovės ir dabarties kultūriniai ženklai: „Senovinė ateitis“, „Tęstinumas ir trikdžiai“, „Atspindžiai ir jungtys“, „Utopijos ir distopijos“, „Šaknys ir maršrutai“.

Kultūros sostinės atidarymo renginiai Materoje startavo sausio 19 d., į šventę atvyko daugiau kaip 2000 muzikantų iš Italijos ir Europos valstybių. Idėja originali – pakviesti orkestrus iš Italijos ir užsienio šalių Europos Kultūros sostinių. Kadangi Kaunas – būsimosios Europos kultūros sostinės miestas, todėl jam atstovauti buvo pakviestas Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ (dirigentas Giedrius Vaznys). Taip 54 pučiamųjų instrumentų orkestrai savo ritmais ir melodijomis užpildė istorines Materos gatves, vėliau įsijungė į šventinę programą atlikdami bendrus kūrinius (meno vadovas Stefano Bollani).

Vaizdo instaliacijos, šviesų ir fejerverkų kompozicijos, akrobatai, kelių chorų jungtys bei pavieniai muzikos atlikėjai – tokiais pjūviais buvo kuriama spalvinga atidarymo šventė. Visą programą transliavo nacionalinės televizijos kanalas „Rai1“, kultūros sostinę ir jos svečius sveikino Italijos Respublikos Prezidentas Sergio Mattarella.

Ankstų sekmadienio rytą siaurose gatvelėse abu orkestrai muzikinėmis žygiuotėmis žadino miestelio gyventojus ir skveruose džiugino specialiai parengtomis koncertinėmis programomis.

Kita organizatorių idėja buvo, kad šventės atidarymo renginiai nebūtų sutelkti tik viename mieste. Todėl iš Materos orkestrai pasklido po įvairias Bazilikatos regiono vietoves. Taip „Ąžuolynas“ atsidūrė jaukiame kalnų apsuptame Montemurro miestelyje, turinčiame savo – Complesso Bandistico Città di Montemurro – pučiamųjų orkestrą. Minėtas orkestras „Ąžuolyno“ viešnagės metu tapo globėju, palydovu ir galiausiai – bičiuliu. Kultūros sostinės atidarymo išvakarėse miestelio meras Senatro Di Leo, Montemurro orkestras su prezidentu Gianpiero Catoggio bei muzikantais kauniečiams surengė svetingas ir šiltas sutiktuves, o jau sausio 20 dieną abu orkestrai įgyvendino iš koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ organizuojamo festivalio „Padūduokim Kaunui“ atsivežtą idėją – ankstų sekmadienio rytą siaurose gatvelėse muzikinėmis žygiuotėmis žadino miestelio gyventojus ir skveruose džiugino specialiai parengtomis koncertinėmis programomis.

Itin šiltai Materoje ir Montemurre buvo pasitiktos „Ąžuolyno“ orkestro šokėjos (choreografas Dainius Bervingis), su kuriomis linksmi italai nuolat fotografavosi, stengdamiesi kuo originaliau įamžinti šventines nuotaikas.

„Montemurro bendruomenės ir orkestro muzikantų dėka aplankėme įdomias miestelio vietas, buvome vaišiname vietiniu maistu, specialiai mums buvo parengtos tradicinės, chorinės ir populiariosios muzikos programos todėl trumpam visi pasijutome kaip reikšmingi ir labai laukiami svečiai. Plačios žmonių šypsenos, daug garsų, judesio, nepakartojami aromatai ir kelionės simboliu tapusi daina „Nel Blu Dipinto Di Blu“, žinoma kaip „Volare“ (liet. – „skristi“)... Ši viešnagė kartu buvo ir puiki patirtis bei žvalgytuvės, prieš Kaunui tampant Europos Kultūros sostine. Džiugu, kad žiniai apie Kultūros sostinės atidarymą ir pagrindiniu šventės akcentu buvo pasirinkti pučiamųjų orkestrai. Akivaizdu, kad idėja pasiteisino su kaupu. Svajojame apie tokios apimties festivalį „Padūduokim Kaunui“... Na, o su Montemurro muzikantais dar tikimės susitikti netolimoje ateityje, atsakyti jiems tuo pačiu vaišingumu mūsų mieste, bei kartu parengti koncertines programas. Tam tikslui jau ir keliomis partitūromis apsikeitėme...“, – šviežiais kelionės įspūdžiais pasidalino Kauno koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ vadovas Vaidas Andriuškevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Magda

Magda portretas
Saunuoliai...su tokiom "mergaitem"intelekto nesuzalotais veidais ir bumbulais celofaniniais,geriau eitumet i stoties rajona groti...o ne i parkus!!!kiek galima "geretis"tokiu bukumu???-spakliaus sluoksnis ir trumpiausias sijonas?menas cia????

Klp

Klp portretas
Alkoholi vartoja gera ir atitinkamais kiekiais,uztai ir koncertai geri;))))))

Šaunuoliai

Šaunuoliai portretas
Kauno Santaka puikiai reprezentuoja Kauną užsienyje ir puikūs koncertai Lietuvoje
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių