Mokytis niekada nevėlu: „Romuva“ į edukacines veiklas kviečia senjorus

 • Teksto dydis:

Dažnas išgirdęs žodį „edukacija“ pirmiausia pagalvoja apie vaikus ir jaunimą, tačiau edukacijose gali dalyvauti kiekvienas – Kauno kino centro „Romuva“ vykdomas projektas „Įstrigę celiulioide – kinas kaip socialinės integracijos priemonė“ į edukacinę kino stovyklą kvietė senjorus. Programą sudarė sustabdyto kadro animacijos dirbtuvės, kuriose senjorai kūrė trumpametražius animacinius filmus. Dirbtuvės dalyviams suteikė galimybę pažinti animacijos kūrimo procesą, išbandyti profesionalią fotografijos techniką bei išmokti kompiuteriu apdoroti fotografuotą medžiagą.

Projekto vadovė Indrė Mikelaitytė pastebi, kad edukacijos senjorams popandeminiu laikotarpiu buvo kaip niekad svarbios ir sulaukė didelio susidomėjimo. „Pandemijos laikotarpis paliko ryškų spaudą mūsų gebėjimui ir galimybėms bendrauti, burtis. Vienatvės tema, kuri ir taip buvo viena opiausių tarp senjorų, – dar labiau išryškėjo. Galbūt dėl šių priežasčių kvietimas į edukacines-kūrybines veiklas senjorams sulaukė tiek dėmesio ir norinčių dalyvių. Šių veiklų metu kurti ir susipažinti su naujomis veiklomis buvo taip pat svarbu, kaip ir būti kartu, bendrauti bei puoselėti bendrystę,“ – pasakojo ji.

Stovyklos dalyviai buvo kviečiami dalyvauti jogos užsiėmimuose, turėjo galimybę pabendrauti su dietologe bei vakarą praleisti džiazo koncerte. Projekto vadovė džiaugiasi, kad kino centro „Romuva“ dalyvavimas tarptautiniuose projektuose, tokiuose kaip šis, atveria galimybes suburti Kauno miesto bendruomenes ir pasiūlyti platų spektrą naujų veiklų. Edukacijas senjorams, sulaukus didelio susidomėjimo, nuspręsta tęsti ir ateityje. „Senjorų, norinčių dalyvauti užsiėmimuose, kiekis, atsiliepimai ir padėkos po vykdytų veiklų buvo ryškus ženklas, liudijantis edukacinių renginių senjorams tęstinumo poreikį. Užsiėmimų metu senjorai ne tik kūrė filmukus, tačiau mokėsi ir juos montuoti – tai daugeliui iš jų buvo nauja patirtis. Manau, kad vyresniame amžiuje itin svarbu ne tik stebėti, tačiau ir įsitraukti į naujas, neišbandytas veiklas, pažinti technologijas, todėl tikime, jog senjorų edukacinės veiklos puoselėjimas lygiai taip pat aktualus kaip ir jaunimo,“ – sakė I. Mikelaitytė.

Spalį minint senjorų mėnesį, kino teatras „Romuva“ kviečia senjorus dalyvauti kino edukacijos užsiėmimuose – „Animacijos dirbtuvės nuo nulio“, kurių metu dalyviai kurs animacinius trumpametražius filmus, o dirbtuvės „Kino iliuzija“ leis senjorams pažinti kino istoriją, kvies išbandyti judėjimo iliuziją kuriančius prietaisus ir patiems gaminti taumatropus. Pirmosios dirbtuvės senjorų laukia spalio 20 d. 14 val., o antrosios – spalio 28 d. 15 val.

Daugiau informacijos – čia.

Projektas „Įstrigę celiulioide — kinas kaip socialinės integracijos priemonė“ finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo „Interreg“ V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšų.NAUJAUSI KOMENTARAI

nesvaikit su tom edukacijom

nesvaikit su tom edukacijom portretas
valinkit lapu sluot arba siuksliu rinkt bl nx jptvm

seklys Morka

seklys Morka portretas
kiek suprantu senjorais vadinasi tie, kurie gauna dideles pencijas

Gal

Gal portretas
Neesu joks senjoras ir jokios edukacijos man n e r e i k i a,Taškas.Geriau parodykit kaip būnant "senjorams" oriai pragyventi iš varganos pensijos.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių