L. Beržanskytės-Trembo paroda: tik akimirką gyvuojančio pasaulio istorijos

Ar dažnai savo kasdienybėje žvilgsnį nukreipiate ne į aplinką, kaip visumą, kuri jus supa, o į detales: virpančius šešėlius ant grindinio ar pro tankias medžių šakas besiskverbiantį šviesos ruožą, atspindžius lango stikle, laiptų ritmą ar dar daugybę mažų momentų – akimirkų, dieną padarančių ypatingą? Kiekvieną iš mūsų aplanko skirtingos akimirkos, kurios užgniaužia kvapą, sujaudina, palieka įspūdį. Tapytoja Lina Beržanskytė-Trembo "Parko galerijoje" eksponuojamoje personalinėje parodoje "Matymai" dalijasi savosiomis.

Įžengus į parodą norisi nebeskaičiuoti laiko, neskubėti, įsižiūrėti. Sustoti prie kiekvieno paveikslo ir nerti žvilgsniu į keliasluoksnes jo gilumas, kuriamas perregimais, vienuose darbuose – ryškių, kituose – švelnių, subtilių, spalvų sluoksniais, kūrinių erdvėse glostančiais, susiliečiančiais ar dengiančiais vienas kitą.

Organizatorių nuotr.

Mainydamiesi tarpusavyje, drobėse jie sukuria paslaptingą atmosferą, kursto žiūrovo fantaziją ir skatina spėlioti, kokia akimirka paslėpta kiekviename paveiksle. Spalvų migla, sluoksniais dengianti menininkės darbus, niekada neatsitraukia, neleidžia žiūrovui matyti aiškiai. Jis turi pasiduoti savo jausmams, nuojautoms ir į L.Beržanskytės-Trembo paveikslus pažvelgti kitokiu, ne kasdieniu žvilgsniu.

Parodos erdvė skirta patyrimams, žvilgsniu švelniai prisiliečiant prie paveikslų, o ne įsitempus ieškant aštrių tikrovės kampų.

Žvilgsniu, kuris įprastą dieną dažniausiai neturi laiko atsipalaiduoti ir paklajoti po besikeičiantį dienovaizdį, atrandant jame ypatingų akimirkų, įtaigių, įsimintinų momentų, kuriuos norisi išskirti iš daugybės kasdienybės vaizdų, suteikiant jiems ypatingą reikšmę ir prasmę. Tačiau ekspozicijoje savą ypatingą akimirką gali surasti kiekvienas, nes paroda įtraukia ieškoti akimirkose paslėptų istorijų, kurias tapytoja ne užrašo, o nupiešia virpančiomis, lengvomis linijomis, suteikdama savo mintims, jausmams žmogiškas ar animalistines būtybes primenančius pavidalus, kuriems įpūsti gyvybės turi pats žiūrovas.

Galvodamas apie tai, ką tie (ne)atpažįstami pavidalai jam primena, kokius prisiminimus pažadina, žiūrovas gauna galimybę atverti L.Beržanskytės-Trembo kuriamą akimirkos pasaulį ir jį atrasti, nes parodos erdvė skirta patyrimams, žvilgsniu švelniai prisiliečiant prie paveikslų, o ne įsitempus ieškant aštrių tikrovės kampų. Realybė tapytojos drobėse užleidžia vietą akimirkos įspūdžiui, kuris darbuose perteikiamas kuriant sapnišką erdvę, kurios scenografiją sustiprina dekoratyvūs kompoziciniai elementai. Jais L.Beržanskytė-Trembo užsimena apie bekraščius žvaigždynus, plačias ryškiaspalvių žiedų pievas, kuriose nuskęsta mylimieji, debesis ramstančius medžius ar visomis vaivorykštės spalvomis iškrintantį lietų.

Subtiliai perteikdama sapnišką akimirkos pasaulį, tapytoja apgobia žiūrovą ramybe ir padrąsina jį pasikliauti savo jausmais ir nuojautomis atrandant tik jam vienam pasakojamas istorijas.


Kas? L.Beržanskytės-Trembo paroda "Matymai".

Kur? Parko galerijoje.

Kada? Veikia iki birželio 21 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių