Koncerte „Žvaigždės iš šiaurės“ skambės J. Sibeliaus dainos

Kol kas nėra ilga dainininkės Agnės Buškevičiūtės-Tumalavičienės kūrybinė biografija, tačiau ryškių momentų joje jau iš tiesų nemaža. Penktadienio vakare dainininkė Kauno valstybinėje filharmonijoje kartu su pianistu Dariumi Mažintu dalyvaus koncerte „Žvaigždės iš šiaurės“ – kompozitoriaus Jano Sibeliaus kūrybos vakare.

Pristatydami solistę, koncerto organizatoriai pažymi, kad ji 2019-aisiais baigė klasikinio dainavimo magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (doc. Aušros Stasiūnaitės klasėje). Taip pat kaip „Erasmus“ programos studentė 2018–2019 metais gilino vokalines žinias Sibeliaus akademijoje (Suomija, Helsinkis). Būtent ten besimokydama Agnė susipažino su J. Sibeliaus dainomis, kurių programą galėjo rengti su geriausiais šalies pedagogais, tokiais kaip Soilė Isokoski (sopranas), Petteri Salomaa (bosas-baritonas), Ilmo Ranta (fortepijonas) ir kitais. Lietuvė dainininkė dalyvavo S. Isokoski (Suomija), Paulo Farringtono (Didžioji Britanija), Kurto Kopecky (Suomija), Roberto Hymano (Švedija), Giorgio Proietti (Italija) meistriškumo kursuose, buvo „Nord Opera savaitė“ (Norvegija) bei Šiaurės ir Baltijos šalių projekto „Virtuali perklausa“ programų dalyvė.

2013-aisiais su dainininku Justinu Lapatinsku ji laimėjo pirmą vietą LNK televizijos muzikiniame projekte „Žvaigždžių duetai“, 2014 metais – antrą vietą tarptautiniame muzikos konkurse „Su muzika per Europą, Lietuva–Italija“, o 2018-aisiais – specialųjį prizą už artistiškumą ir kūrinių interpretaciją V. Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkurse.

Taip pat ši atlikėja studijų metais sukūrė nemažai ryškių vaidmenų operų pastatymuose, o šiuo metu dainininkė A. Buškevičiūtė-Tumalavičienė ypatingą dėmesį skiria Šiaurės šalių kamerinei muzikai,  didžiąją dalį jos kūrybos sudaro aktyvi koncertinė veikla su įvairiais kolektyvais.

Kito penktadienio koncerto Kauno valstybinėje filharmonijoje atlikėjo – šiuolaikinio lietuvių pianisto, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos jaunojo kūrėjo premijos laureato Dariaus Mažinto interpretacijos pasižymi ypatingu subtilumu ir išskirtinėmis ekspresijos formomis. Pasak filharmonijos pranešimo, D. Mažintas studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Veronikos Vitaitės klasėje. 2005–2006 metais stažavosi pasaulinio garso G. Verdi konservatorijoje Milane, Italijoje. 2010-aisiais baigė meno aspirantūros studijas LMTA ir įgijo meno licenciato laipsnį.

Iki šiol D. Mažintas koncertavo JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Rusijoje, Švedijoje, Olandijoje ir kitose šalyse, jis yra daugelio tarptautinių festivalių dalyvis. Solinius rečitalius grojo „Aspen music festival“, „Westchester piano festival“, (JAV), „Somerakademie“ (Vokietija), „Holland Music Sessions“ (Olandija). 2014-aisiais Maskvos filharmonijoje skambino L. Beethoveno Pirmąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui su Pavelo Kogano vadovaujamu Maskvos valstybiniu simfoniniu orkestru.

Pianistas nuolat atlieka ir kamerinę muziką, grojo su Lietuvos kameriniu, Klaipėdos kameriniu orkestrais, koncertavo su žymiausiu Lietuvos operos solistu prof. Virgilijumi Noreika, viena garsiausių lietuvių operos solisčių Sandra Janušaite bei daugeliu kitų. Jis įrašė keletą kompaktinių plokštelių, tarp kurių – „Laiškai iš praeities. Žydų dainos“ (su Rafailu Karpiu, 2011) bei autorinė plokštelė (2011), kurioje įrašyti J. S. Bacho, L. Beethoveno ir A. Skriabino kūriniai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių