Kokio muziejaus reikia Kaunui?

jonas

jonas portretas
Pradėkime nuo to, kad Kaunas turi puikius muziejus. Bet per trisdėšimt metų miesto visuomenė iškultūrinta nepataisomai. Ir jokiais monais jos nepriviliosi į muziejus. Vaikystėje lankiau muziejus kiekvieną sekmadienį. Ir tokių vaikų buvo daug. Dėl miesto muziejaus tai pagrindinė bėda netinkamas tokiai institucijai pastatas. Iš esmės šis muziejus yra benamis. Su muziejais ir muziejininkais viskas gerai, reiktų baigti juos prievartauti visokiomis edukacijomis. Tai jau vakarykštė diena.

Antanas

Antanas portretas
Gyvenu Kaune, nevaikštau į muziejus - man miestas yra tikrasis muziejus.

Kaunietė

Kaunietė portretas
Muziejus yra muziejus, nieko čia neišrasime. Pramogų parkai, kaip skaoma, kitu adresu. Muziejuje gali būti įdomiai pateiktų dalykų, kad, skirtingai nei pramogų parkuose, muziejuose turi būti istoriškai autentiški, tikri artefaktai, prisiatomi tikrai faktai, o ne interpretacijos. gali būti "kvepiantys miestieičų namai", bet jie neturi užgožti salių su tikrais eksponatais. Gal geriau pagalvokime, kaip daryti, kad tie muziejai veiktų patrauklesniu metu. Absurdai, kai jie neveikia savaitgaliais ar vakarais. Yra Muziejų naktis, nemokamo lankymo trečaidienis - galėtų būti dar daugiau miuziejų naktų, daugiau lengvatų ne vien pensininkams ir vaikams.

kaunietis

kaunietis portretas
Kas šiais laikais į muziejus vaikšto, jei bet kuriame pasaulio mieste gali pavažinėti su googlestrytu?

Milena

Milena portretas
Atsipeikėkite - jei muziejus bus be šiuolaikinių sprendimų, juose lanbkysis tik enjorai iš japonijos, kuriems turbūt viskas šioje visatoje įdomu, prievarta atvežti pradinukai ir mokiniai, kuriems viskas tinka, kad tik nereikėtų klasėje sėdėti. privalo būti ir virtualioji realybė su dalyvavimo efektu, Pagalvokite patys - ar nebūtų įdomu, pavyzdžiui, pauostyti, kaip galėjo kvepėti eilinio kauniečio namas tam tikrulaikotarpiu? Vienaip kvepėjo batsiuvio namai, kitaip - pirklio ar kromelninko. Dar kitaip - "teligentų" butas. Arba "kauniečio pusryčiai" - ne koks komercinis paketas su benedikto kiaušiniais, bet realūs pusryčiai. Negi neitumėte?? ir ar tai - ne idėja muziejui??

Rasuolė Paukštienė

Rasuolė Paukštienė portretas
Žinote, šiemet buvau Lenkijoje, Veličko druskų kasykloje. Toje paičoje, į kurią pradėjome važinėti atsikovoję nepriklausomybę ir atvėrę sienas. pamenate, tas keliones autobusu į Prahą, aplankant Veličką, Krokuvą? Jos mums atrodė kaip stebuklas (nes įperkamas ir studentui, ir pensininkui; nes tai buvo kelionės į Vakarus). paskui atradome turkijas, marokus, zimbabves, pradėjome skairydit lėktuvais. Kokia krokubva-praha-Velička, jei yra Maču Pikču?? tai va, šiemet nuvažiavau į tas pačias druskų kasyklas. Nusivežiau paauglius anūkus. patikėkite - jie aikčiojo, stebėjosi viskuio: ir girgždančiu liftu, ir požeminėmis galerijomis. O juk ten - jokios skaitmenizacijos, jokių išmaniųjų įrengimų. bet nieko ir nereiokia, nes viską atstoja pats objektas. Kaip susijęs kaunas su Velička? Tiesiogiai. Kai istorija įdomi, būdai jai pateikti tampa antraeiliais.

Idėja (tęsinys)

Idėja (tęsinys) portretas
Žinoma, kad miesto gyvenimas būtų taip visapusiškai atvaizduotas, nepakaks vien pakilnoti senus artefaktus. Net juos suskaitmeninti nepakaks. reikia pakalbinti kuo daugiau žmonių, "pakelti" daug dokumentų, bet, manau, tik tokiu keliu galima įveikti buką nostalgiją sovietiniam kaunui, kuris visiems asocijuojasi su "Merkurijaus" statiniu ar "Skalsos" parduotuve, Šilainių kiemuose nerūpestingai žaidžiančiais vaikais, bet nieka nepamena (tiksliau - nesistengia prisiminti), kas dėdavosi po to "merkurijaus" prekystaliais ar vaikų širdelėse, kurios nesuprasdavo, tai kokią tėvynę mylėti - "Didžiąją" ar tikrąją.

idėja

idėja portretas
Kokio muziejaus reikia Kaunui? Šiuolaikiško, pristatančio ne tik pačią seniausią Kauno istoriją, bet ir naujesnius laikus. Pristatančio ir sovietmetį, bet teisingai, tiksliai, sbe jokių nutylėjimų. Juk tik taip galima kovoti su prasimušančiais nostalgijos sovietmečiui daigais. parodykite, kas buvo Šilainių vietoje, kaip žmonės džiaugėsi butais - ir kokią kainą mokėjo už tai. Parodykite gamyklas, jose dirbančių žmonių kasdienybę, jos nykumą, ką mainais už garantuotą darbą ir daugmaž padorią algą gaudavo darbuotojai - privalomą dalyvavimą marazminiuose komunistiniuose renginiuose, talkose, vėliavų nešiojimuose. Parodykite, kas buvo Kauno marių vietoje ir kokia HES kaina. Parodykite "Kauko" kavinės ar "Tulpės", 25-mečio turgaus ar stoties rajono gyvenimą: su visais inteligentų sekimais, pardavinėjimais "iš po skverno".
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių