KMSO gimtadieniui – solidi dovana melomanams

 • Teksto dydis:

Šiomis dienomis Kauno miesto simfoniniam orkestrui (KMSO) sukako šešiolika metų. Jei ne pasaulį užgriuvusi pandemija, šį gimtadienį KMS kolektyvas būtų minėjęs koncertuodamas JAV, kur buvo suplanuota apie 30 jo, taip pat solistų iš Lietuvos ir kitų šalių koncertų.

Apgailestaudamas, kad negali tradiciškai gimtadienio proga ir Lietuvoje savo gerbėjų pradžiuginti pasirodymu, KMSO tai ruošiasi padaryti, kai tik bus atlaisvinti karantino ribojimai kultūros įstaigoms.

Su tam tikra nostalgija KMSO vadovai ir muzikantai dabar prisimena dvi kolektyvo istorijai svarbias datas. 2004 m. rugsėjo 30 d. Kauno miesto taryba priėmė sprendimą steigti orkestrą, tačiau tikrasis miesto orkestro gimtadienis – 2005 m. vasario 5 d., kai buvo surengtas pirmasis koncertas. Nuo to laiko prabėgus šešiolikai metų, KMSO tapo kolektyvu, su kuriuo noriai bendradarbiauja žinomiausi muzikai iš viso pasaulio.

Orkestras pristato kompaktinę plokštelę, kurią įrašė kartu su mecosopranu Oksana Volkova – daugelio tarptautinių prestižinių konkursų nugalėtoja.

Negalėdamas klausytojų pakviesti į koncertų salę ir dovanoti gyvai atliekamo koncerto, orkestras, pasinaudojęs gražiu sutapimu, savo gimimo dienos proga pristato kompaktinę plokštelę, kurią dar 2019 m. gegužę Kauno valstybinėje filharmonijoje įrašė kartu su mecosopranu Oksana Volkova – daugelio tarptautinių prestižinių konkursų nugalėtoja, apdovanota už klasikinės muzikos žanro vystymą ir populiarinimą.

"Mums labai džiugu, kad ši solistė pasirinko būtent Kaune įrašyti savo pirmąją solinę kompaktinę plokštelę, kurią įvairių šalių operos teatruose, taip pat – internetu ar specializuotose parduotuvėse bus galima įsigyti nuo kovo 19 d.", – kalbėjo simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas.

Įrašų metu, kaip įprastai, solistei ir orkestrui dirigavo maestro Konstantinas Orbelianas. Kompaktinė plokštelė išleista bendradarbiaujant su pasaulyje pripažinimą pelniusia lietuvių įrašų kompanija "Baltic Mobile Recordings" ir JAV leidybos bendrovė "Delos".

Leidybinius projektus plėtojantis Kauno simfoninis orkestras bendradarbiauja su žinomiausiais solistais: vokalistais, instrumentalistais ir dirigentais. Per šešiolika kūrybinės veiklos metų orkestras įrašė ir išleido dvi dešimtis kompaktinių plokštelių, kurios ne kartą buvo paskelbtos geriausiomis pasaulyje ir nominuotos prestižiniams "Grammy" apdovanojimams bei Tarptautiniams klasikinės muzikos apdovanojimams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aū miellomane kur tū

Aū miellomane kur tū portretas
Oksanka dovana melomanui?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių