Klaipėdos koncertų salėje kartu pasirodys NIKO ir „Aukuras“

 • Teksto dydis:

Į Klaipėdos koncertų salę grįžta gyvai skambanti muzika: programoje „Palaiminimas“ pirmą kartą scenoje kartu pasirodys Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO) ir choras „Aukuras“. Birželio 2 d. 18.30 val. skambės spalvinga ir įkvepianti jų atliekama programa, supinta iš įvairių dabarties autorių kūrinių.

NIKO – stygininkų grupė, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką mintinai, integruojanti į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą ir minimalistinius vizualinius scenos efektus. Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė – visi šie žodžiai tinka apibūdinant NIKO, kurį įkūrė ir jam vadovauja dirigentas, kompozitorius Gediminas Gelgotas. Per 15 gyvavimo metų orkestras apkeliavo Europą, Aziją ir Jungtines Amerikos Valstijas, kur savo meninio lyderio G. Gelgoto muziką pristatė daugelyje prestižinių koncertų salių ir festivalių. Koncerte Klaipėdoje pasirodys šios sudėties orkestras: Augusta Jusionytė (smuikas), Dalia Simaška (smuikas), Julija Ivanovaitė (smuikas, altas), Liudvikas Silickas (violončelė), Augustinas Sokalski (violončelė) ir Vincas Bačius (kontrabosas).

Šioje programoje NIKO savo menines idėjas sujungs su Klaipėdos choru „Aukuras“, kuriam vadovauja Alfonsas Vildžiūnas. Profesionalai vertina turtingą ir sodrų choro skambesį, gerą intonaciją bei dėmesį moderniems kūriniams, kuriuos jis atlieka su dideliu entuziazmu. „Aukuro“ koncertinėje biografijoje – šimtai pasirodymų ne tik Lietuvoje, bet ir Tailande, Izraelyje, Kanadoje, JAV, Meksikoje, daugelyje Europos šalių.

Koncerte klausytojai išgirs choro ir styginių instrumentų orkestro atliekamą muziką. Nuskambės programos pavadinimą inspiravusi jaunosios kartos kūrėjos klaipėdietės Ievos Parnarauskaitės kompozicija „Palaiminimas“, kurios premjera įvyko pernai Klaipėdos kariliono festivalyje. Šįkart autorė kūrinį specialiai pritaikė chorui ir styginiams.

Nuskambės ir jauniausios kartos autorių premjeros – orkestro solistai atliks Evaldo Aleknos „Glass breaking“. Pasak jo, „šis kūrinys – tai stiklo metafora, trapios ir lengvai pažeidžiamos, bet agresyvios materijos pavaizdavimas per dviejų instrumentų dialogą“. Choras pristatys Salomėjos Petronytės kompoziciją „Terra incognita“. „Tai neatrastoji žemė, senovės žemėlapiuose žymima teritorija už Romos imperijos ribų. Tikėta, kad tokiose vietose gyveno įvairios mistinės būtybės,“ – pavadinimą paaiškina kūrinio autorė.

Be lietuvių kūrėjų muzikos, bus atlikti užsienio autorių Ola’os Gjeilo, Peterio Vasko, Patricko Haweso, Andrzejaus Koszewskio kūriniai.

Programą užbaigs NIKO įkvėpėjo ir lyderio G.Gelgoto kūryba, sudaranti šio orkestro repertuaro pagrindą. Skambės jo „Praise dance“ ir „Never ignore the cosmic ocean“, kurie šįkart bus atliekami choro ir stygininkų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių