„Kiemų šventė“ Kaune: nuo rankų darbo muilo iki Kaligulos nuodų ir ore sklandančios poezijos

Prieš metus pakišusi koją, šiemet pandemija tik šiek tiek pakoregavo tradicinės „Kiemų šventės“ scenarijų. Miestiečiai ir vėl užtvindė Laisvės alėją, tik šįsyk prie stalų dalijosi ne skanėstais, o knygomis, rankų darbo muiliukais, atvirukais, muzika, šokiu, idėjomis.

„Kaip smagu ir vėl matyti tiek žmonių“, – stebėdami šurmuliuojantį centrą renginio organizatoriai džiaugėsi  Kauno miesto ir rajono gyventojais, po pertraukos grįžusiais švęsti bendruomeniškumo.

Jei ne pandemija, ketvirtadieno vakarą per Laisvės alėją, greičiausiai, ir vėl būtų nusidriekę stalai, lūžtantys nuo kvepiančių braškių, cukruotų spurgų, naminio sūrio, aptepto medumi ir rožių limonado. Susirinkusieji gi mėgautųsi vieni kitų draugija, pašnekesiais, o galbūt ir dainomis. Visgi, šiemet 2021-ųjų „Kiemų šventę“ organizatoriai kvietė paminėti kiek kitaip.

Kaip smagu ir vėl matyti tiek žmonių.

„Labai norėtume visus Kauno miesto ir rajono gyventojus bei miesto svečius tradiciškai kviesti prie bendro stalo Laisvės alėjoje, tačiau dėl pandemijos negalime“, – „Kaunas 2022“ bendruomenių programos „Fluxus Labas!“ koordinatorė Simona Savickaitė siūlė alternatyvą. Dalybas skanėstais keisti į dalybas muzika, šokiais, meniniais renginiais arba idėjomis. Tuo metu stalą, dar prieš dvejus metus besidriekusį per Laisvės alėją pakeitė daug mažų staliukų, išsibarsčiusių ir prie Soboro, ir A. Mickevičiaus, S. Daukanto gatvėse, ir prie Kauno miesto savivaldybės.

Antai, prie vieno tokio įsitaisiusi Kauno apskrities viešosios bibliotekos bendruomenė praeivius kvietė į slaptą pasimatymą su knyga. Kodėl slaptą? Įsuktos į popierėlius ir perrištos kaspinu knygos slėpė savo viršelius, todėl ką išsirinko, dauguma žmonių sužinojo tik grįžę namo.

„Visko gali būti, kad labai nustebsite. Jei nepatiks, padėkite į lentyną ir luktelėkite arba tiesiog padovanokite kam nors kitam“, – intrigavo bibliotekininkės.

Kiek tolėliau nuo jų, savo staleliu labiau primenančiu nedidelę sceną viliojo Nacionalinio Kauno dramos teatro persirengėliai. Pristatę naujausius spektaklius ir Agniaus Jankevičiaus premjerą „Kaligula“, teatralai kvietė prie butaforinio stalo, su tokia pat antimi, keptais obuoliais ir pilnu nuodų stiklainiu.

Senamiesčio darbštuolės kvietė išbandyti rankų darbo muiliukus ir nusifotografuoti prie rožių žiedlapiais perpildytos vonelės. Maironio literatūros muziejaus darbuotojos surengė linksmą lėlių pasirodymą vaikams ir laimės rato viktoriną. Atsakę į klausimus, susijusius su Maironiu, vaikai buvo apdovanoti prizais.

Vinco Kudirkos viešoji biblioteka savo stalą nuklojo atverstomis knygomis, nuo kurių lapų vėjas į miesto gilumą pūtė gražiausias eiles. Pastarosios sklido ir pro atvirą bibliotekos langą.  Be to, visą dieną bibliotekininkai žmones kvietė keistis knygomis. Tie, kas neturėjo, galėjo pasiimti patikusią iš lentynos, su sąlyga, kad ryt ją grąžins.

Po Laisvės alėjos liepomis studentai laipiojo lynu, sporto entuziastai kilnojo giras, Kauno simfoninis orkestras griežė styginiais, o Kiemo galerija su Bella Shirin ir Vyteniu Jaku priešakyje pristatė japonų dovanų pakavimo meną.NAUJAUSI KOMENTARAI

pidokas

pidokas portretas
geriau eitu darzu raveti

...

... portretas
vatnikai ir raudoniems koncervams viskas blogai

Žmogus

Žmogus portretas
Buvo super. Puiki nuotaika, puikus oras, bendruomeniškumo jausmas, laisvė saviraiškai, jokių veidmainiškų krabų. Tikra Laisvės alėja.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių