Kauno rajono savivaldybė neskubės iškeldinti Juškų muziejaus kūrėjų

Kauno rajono savivaldybė žada neskubėti iškeldinti iš Juškų muziejaus Vilkijoje ten gyvenančių muziejininkų poros.

„Kol įstatymų kūrėjai neišaiškins ar nenustatys tvarkos, kaip reikia sureglamentuoti tą klausimą, tol jokio iškeldinimo nebus. Taip pat nedarysime jokių remontų ir intervencijų“, – trečiadienį BNS sakė Kauno rajono vicemeras Paulius Visockas.

Pasak jo, pagal susitarimą Arūnas ir Vida Sniečkai iš Juškų muziejui priklausančių patalpų turėtų išsikraustyti iki gegužės pabaigos, tačiau šis susitarimas nebus vykdomas.

„Tą susitarimą pratęsime, kol atsiras aiškumas“, – teigė vicemeras.

Atsiradus emociniam fonui nenorime drastiškų priemonių priimti, norime susitarti.

Sniečkai 2019 metais atsisakė siūlomo savivaldybės būsto ir pažadėjo iki 2021 metų gegužės 21 dienos išsikraustyti iš „Juškynės“.

Tačiau, anot savivaldybės, atėjus sutartam laikui, muziejininkas apsigalvojo ir viešai pareiškė, kad niekur nesikels. Be to, imta rinkti parašus, kalbėti apie protesto akcijas.

Trečiadienį per Seimo Kultūros komiteto posėdį Kauno rajono vicemeras P. Visockas sakė, kad muziejų remontuoti būtina, jis turi atitikti sanitarinius ir higienos reikalavimus, būti pasiekiamas žmonėms su negalia.

Vicemeras teigė, kad šiuos darbus norėta spėti įvykdyti iki 2022 metų, kai Kaunas ir Kauno rajonas taps Europos kultūros sostine.

„Atsiradus emociniam fonui nenorime drastiškų priemonių priimti, norime susitarti“, – kalbėjo P. Visockas.

Jis pabrėžė, kad uždaryti Juškų muziejaus niekas neketino ir neketina, taip pat nežadama iš pareigų atleisti dabartinių jo darbuotojų.

Kauno rajono savivaldybės muziejaus direktorius Zigmas Kalesinskas tvirtino, kad šiuo metu įstatymai neleidžia žmonėms gyventi muziejaus patalpose.

Seimo komiteto posėdyje dalyvavęs A. Sniečkus teigė, kad jis su žmona gyvena ne pačiame muziejuje, o 20 kvadratinių metų ploto priestate. Tačiau šis būstas nėra įteisintas kaip tarnybinis butas.

Muziejus buvusioje Vilkijos parapijos klebonijoje visuomenininkų iniciatyva pradėtas kurti sovietmečiu, o 1990 metais jo steigėju tapo Kauno rajono savivaldybė.

Arūno Sniečkaus ir jo žmonos Vidos pastangomis muziejuje sukaupta šimtai eksponatų. Vieni vertingiausių – A. Juškos rankraščiai, šio tautosakininko ir etnografo užrašytos liaudies dainos, padavimai.

„Juškynėje“ vyksta tarptautiniai dūdmaišininkų festivaliai, švenčiamos kalendorinės šventės, rengiamos etnografinės vakaronės, plenerai. NAUJAUSI KOMENTARAI

:(

:( portretas
Tai vis dėl to iškeldins? Tik lėtai, neskubėdami?

Liokadija

Liokadija portretas
Tik gerbemas Landzbergis išgelbės mūsų tautą

ateb

ateb portretas
Keista, kad anksčiau nepastebėjo niekas, kad ten pastoviai gyvena šeima. Kodėl jie tikri, kad gali ten gyventi. Tik nereikia pasakoti, kad 20 kvadratinių metrų plote gyveno šeima.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių