Quantcast

Kauno centriniame pašte mados kūrėjai protestuos prieš abejingumą

Jaunųjų mados talentų konkursas „Injekcija“ gruodžio 10 d. pirmąkart organizuojamas Kaune – Europos kultūros sostinėje. Renginys vyks Lietuvos tarpukario moderniosios architektūros šedevre – Kauno centriniame pašte. Savo darbais dizaineriai iš aštuonių pasaulio valstybių protestuos prieš abejingumą, kalbės apie emocinius sunkumus bei privers susimąstyti: degti ar rusenti?

Anot konkurso sumanytojos ir organizatorės, dizainerės Sandros Straukaitės, tokį teminį pasirinkimą padiktavo išskirtinė šių metų renginio vietos istorija.

„Prieš 50 metų šalia Kauno centrinio pašto susidegino devyniolikmetis Romas Kalanta. Drąsus jaunuolio protestas tapo fakelu Lietuvos nepriklausomybės atgavimo judėjimui. Iš šių metų dalyvių to ir tikimės – drąsos išreiškiant savo poziciją, dėmesį pritraukiančių sprendimų ir ryžto pasirenkant: degti ar rusenti?“, – jau keturioliktąjį kartą organizuojamą konkursą pristato S. Straukaitė.

Kauno centrinis paštas – architekto Felikso Vizbaro šedevras, pastatytas 1931 m. Jame elegantiškai dera tarptautinis modernizmas ir tautinio stiliaus dekoro elementai. Pašto interjeras gausiai dekoruotas ir žymiausių to meto dailininkų darbais: salės viršų puošia K. Šimonio paveikslai ir P. Kalpoko išpiešti 103 pašto ženklai.

Pasak renginio organizatorės, ši išskirtinė vieta pasirinkta ne tik dėl jos architektūrinio grožio, bet ir dėl joje slypinčios simbolinės reikšmės – į ir iš Kauno centrinio pašto kasdien keliaudavo tūkstančiai žinučių. Savąsias žinutes – išskirtines mados kolekcijas – gruodžio 10 d., 18.00 val., žiūrovams pristatys ir „Injekcijos“ konkurso dalyviai. Todėl ir šių metų konkurso vizuale vaizduojamas pašto ženklas, kuriame dizaineris žirklėmis, simbolizuojančiomis jo darbą, kerpa pasaulį taip, kad jis būtų panašesnis į dangaus tobulybę.

Mados menas kaip protestas

„Mada – mūsų patiriamų išgyvenimų išraiška. Dizainerių darbuose galima matyti, kada jiems skauda, liūdna, neramu ar džiugu. Tektoniniai visuomeniniai lūžiai gali įkvėpti kūrybai. Kaip labiausiai mane paveikusį įvykį visada įvardinu Lietuvos nepriklausomybę. Dar buvome tik Dailės akademijos studentai, bet degėme begaliniu noru kurti ir daryti svarbius darbus čia ir dabar. Tuo metu protestas reiškė drąsius veiksmus ir ryžtą. Dabar savo poziciją jaunimas vis dažniau išreiškia nepersidirbimu ir kuo mažesniu išteklių naudojimu. Tikiu, kad kiekviena karta turi savas protesto priežastis ir formas. Labai smalsu ką ištransliuos šių metų  „Injekcijos“ dalyviai“, – teigė S. Straukaitė.

Vienas garsiausių mados protesto pavyzdžių – Lady Gagos suknelė iš mėsos. 2010 m. į MTV apdovanojimus ja pasipuošusi dainininkė buvo apkaltinta maisto švaistymu, gyvūnų teisių pažeidimu. Vis dėlto, apsivilkdama tokią suknelę atlikėja siekė atkreipti visuomenės dėmesį į JAV kariuomenės sprendimą nepriimti į tarnybą homoseksualių žmonių.

Šiais metais „Injekcijos“ finalo dalyviai savo darbuose taip pat kalbės visuomenei aktualiomis temomis. Kolekcijose bus galima atrasti individo troškimą suprasti save, laisvės troškulį siekiant išsilaisvinti iš okupacinio režimo. Taip pat tapti dviejų priešingų asmenybių simbiozės liudininkais bei pabandyti įsivaizduoti, kaip atrodys pasaulis ateityje, kai nebeturėsime visų mums reikiamų išteklių.

Nuo Injekcijos iki Infekcijos

Į konkurso finalą pateko 15 dizainerių. Ant „Injekcijos“ podiumo pasirodys dizaineriai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Japonijos, Kinijos, Italijos, Ispanijos, Danijos, Belgijos ir Latvijos.

Konkurso nugalėtojams bus suteikta galimybė savo kolekciją pristatyti mados festivalyje „Mados infekcija“. NAUJAUSI KOMENTARAI

kauniete

kauniete portretas
Ne kasnors o kauno merija turi tvarkyti tai kauniečiu pastatas jokiu kasnors nesiulik provokatoriau

tvarkykit greičiau

tvarkykit greičiau portretas
kas nors unikalų patatą
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių