Quantcast

Kaune – unikalus paskaitų ciklas

  • Teksto dydis:

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune – „Pasaulinės kuratorystės pamokos“. Tai unikalus paskaitų ciklas, kurį skaitys lektoriai iš Vakarų Europos. Žymūs parodų kuratoriai dalinsis savo parodų rengimo subtilybėmis, technikomis ir problemomis.

M. K. Čiurlionį pasaulis pradėjo atrasti nuo jo pirmų didžiųjų pristatymų Maskvoje (1975), Tokijuje (1992). Dabar jo kūriniai yra apkeliavę Europos, JAV, Kanados muziejus, beveik kasmet jo retrospektyvinės parodos rengiamos vis kitoje šalyje, kūriniai integruojami į bendras tarptautines parodas. Pasaulis pagaliau įrašė Čiurlionį į Europos meno istoriją.

Atvykstantys lektoriai – Čiurlionio parodų Lenkijoje, Belgijoje, Italijoje, Prancūzijoje kuratoriai. Jie dalinsis parodų rengimo koncepcijomis, savo Čiurlionio suvokimu ir ieškojimais, kaip jį pristatyti savo šalies žiūrovui. Tai puiki galimybė studijuojantiems meno istoriją, besidomintiems Čiurlionio kūryba, muziejininkams, visiems, rengiantiems parodas, pasisemti tarptautinės patirties ir patobulinti savo žinias. Paskaitos vyks anglų kalba.

Rugsėjo 18 d. 15 val.

Maria Goląb, Poznanė (Lenkija)

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis iš Lenkijos meno istorijos perspektyvos

Dr. Maria Gołąb – Nacionalinio Poznanės muziejaus Lenkijos meno galerijos kuratorė, Čiurlionio kūrybos tyrinėtoja, 2001 m. Poznanėje kuravusi M. K. Čiurlionio retrospektyvinę parodą „M. K. Čiurlionis: kūryba, asmenybė, aplinka“.

Rugsėjo 22 d. 15 val.

Moniek Nagels ,Gentas (Belgija)

Čiurlionis Flandrijoje: atradimų kelionė

Moniek Nagels Gento vaizduojamosios dailės muziejuje dirba nuo 1982 m. kaip mokslo darbuotoja ir parodų kuratorė, rengusi parodas Gente, Palmoje, Amsterdame, Taline. 2013 m. kuravo parodą „M. K. Čiurlionis. Svajojant apie Lietuvą“, skirtą Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai progai.

Rugsėjo 22 d. 16 val.

Prof. Giandomenico Romanelli, Venecija (Italija)

M. K. Čiurlionis parodoje „Modernumo demonas“ (Rovigo, Italija)

G. Romanelli nuo 1979 m. vadovavo Venecijos miesto muziejams, nuo 2008 iki 2011m. – Venecijos miesto muziejų fondo direktorius. Šiuo metu yra Buonconsiglio pilies ir Trento provincijos muziejų mokslinio komiteto pirmininkas. Dėsto architektūros ir urbanistikos, muziejininkystės ir kolekcijų formavimo istoriją aukštosiose mokyklose. Yra laisvas parodų kuratorius. Šiais metais M. K. Čiurlionio darbai buvo eksponuojami jo kuruojamoje parodoje „Modernumo demonai“ Palazzo Roverella Rovige (Italija) ir Moderna Galerija Zagrebe (Kroatija). Paskaita italų k., bus verčiama į lietuvių kalbą.

Spalio 8 d. 15 val.

Dr. Serge Fauchereau, Paryžius (Prancūzija)

Kaip Vakarų Europa atrado Čiurlionį

S. Fauchereau (Fošro) – meno istorikas, tarptautinių parodų Paryžiaus Pompidou centre ir daugelio kitų Europos, Azijos ir Amerikos muziejuose rengtų parodų kuratorius, tarptautinių meno komitetų narys, šiuo metu vienas iš dviejų meno patarėjų Europos Parlamente. Tai – žymus prancūzų poetas ir meno kritikas. Daugelio monografijų apie XX a. meną ir kūrėjus, kuriose analizavo dailininkų Ležė, Brako, Kupkos, Arpo, Malevičiaus, Mondriano ir taip pat Čiurlionio kūrybą, autorius. Čiurlionio menu labai susidomėjo nuo pirmos pažinties per knygas ir kolegas, kurie buvo susidūrę su lietuvių menininku. Vėliau jau originalius jo darbus pamatė pirmųjų Čiurlionio parodų pasaulyje metu – Paryžiuje, Maskvoje, Vokietijoje. Pagaliau po ilgų pastangų pavyko apsilankyti ir Kaune.

2012 m. Serge Fauchereau buvo vienas iš generalinių parodos „Dvasių Europa“ ("L'Europe des Esprits") Strasbūre (Prancūzija) ir Berne (Šveicarija) komisarų. Joje šalia garsių Vokietijos, Austrijos, Belgijos, Ispanijos, Estijos, Suomijos, Prancūzijos, Graikijos, Italijos, Nyderlandų, Lenkijos, Jungtinės karalystės, Rusijos, Šveicarijos autorių atstovauti Lietuvai buvo pasirinkti M. K. Čiurlionio ir K. Šimonio darbai.

Įėjimas nemokamas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių