Quantcast

Kaunas taps laikinąja mados sostine

  • Teksto dydis:

Pirmąkart Kaune, Europos kultūros sostinėje, organizuojamas Jaunųjų mados talentų konkursas „Injekcija“. Dizaineriai iš aštuonių pasaulio valstybių savo darbais protestuos prieš abejingumą, kalbės apie emocinius sunkumus ir privers susimąstyti: degti ar rusenti?

Išskirtinė lokacija

Šių metų „Injekcijos“ tema – protestas. Anot konkurso sumanytojos ir organizatorės, dizainerės Sandros Straukaitės, tokį teminį pasirinkimą padiktavo išskirtinė šių metų renginio vietos – Kauno centrinio pašto – istorija.

„Prieš 50 metų šalia Kauno centrinio pašto susidegino devyniolikmetis Romas Kalanta. Drąsus jaunuolio protestas tapo fakelu Lietuvos nepriklausomybės atgavimo judėjimui. Iš šių metų dalyvių to ir tikimės – drąsos išreiškiant savo poziciją, dėmesį pritraukiančių sprendimų ir ryžto pasirenkant: degti ar rusenti?“ – jau keturioliktą kartą organizuojamą konkursą pristato S. Straukaitė.

Kauno centrinis paštas – architekto Felikso Vizbaro šedevras, pastatytas 1931 m. Jame elegantiškai dera tarptautinis modernizmas ir tautinio stiliaus dekoro elementai. Pašto interjeras gausiai dekoruotas ir žymiausių to meto dailininkų darbais: salės viršų puošia Kazio Šimonio paveikslai ir Petro Kalpoko išpiešti 103 pašto ženklai.

Pasak renginio organizatorės, ši išskirtinė vieta pasirinkta ne tik dėl jos architektūrinio grožio, bet ir dėl joje slypinčios simbolinės reikšmės – į ir iš Kauno centrinio pašto kasdien keliaudavo tūkstančiai žinučių. Savąsias žinutes – išskirtines mados kolekcijas – gruodžio 10 d. žiūrovams pristatys ir „Injekcijos“ konkurso dalyviai. Todėl ir šių metų konkurso vizuale vaizduojamas pašto ženklas, kuriame dizaineris žirklėmis, simbolizuojančiomis jo darbą, kerpa pasaulį taip, kad jis būtų panašesnis į dangaus tobulybę.

Mada kaip protestas

„Mada – mūsų patiriamų išgyvenimų išraiška. Dizainerių darbuose galima matyti, kada jiems skauda, liūdna, neramu ar džiugu“, – teigė S. Straukaitė.

Tektoniniai visuomeniniai lūžiai gali įkvėpti kūrybai. Kaip labiausiai ją pačią paveikusį įvykį žinoma dizainerė įvardija Lietuvos nepriklausomybę. „Dar buvome tik Dailės akademijos studentai, bet degėme begaliniu noru kurti ir daryti svarbius darbus čia ir dabar. Tuo metu protestas reiškė drąsius veiksmus ir ryžtą. Dabar savo poziciją jaunimas vis dažniau išreiškia nepersidirbimu ir kuo mažesniu išteklių naudojimu. Tikiu, kad kiekviena karta turi savas protesto priežastis ir formas. Labai smalsu, ką ištransliuos šių metų „Injekcijos“ dalyviai“, – sakė menininkė.

Vienas garsiausių mados protesto pavyzdžių – Lady Gagos suknelė iš mėsos. 2010 m. į MTV apdovanojimus ja pasipuošusi dainininkė buvo apkaltinta maisto švaistymu, gyvūnų teisių pažeidimu. Vis dėlto, apsivilkdama tokią suknelę, atlikėja siekė atkreipti visuomenės dėmesį į JAV kariuomenės sprendimą nepriimti į tarnybą homoseksualių žmonių.

Šiais metais „Injekcijos“ finalo dalyviai savo darbuose taip pat kalbės visuomenei aktualiomis temomis. Kolekcijose bus galima atrasti individo troškimą suprasti save, laisvės troškulį siekiant išsilaisvinti iš okupacinio režimo. Taip pat tapti dviejų priešingų asmenybių simbiozės liudininkais ir pabandyti įsivaizduoti, kaip atrodys pasaulis ateityje, kai nebeturėsime visų mums reikiamų išteklių.

Injekcija ir infekcija

Į konkurso finalą pateko penkiolika dizainerių. Ant „Injekcijos“ podiumo pasirodys dizaineriai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Japonijos, Kinijos, Italijos, Ispanijos, Danijos, Belgijos ir Latvijos.

Šių metų „Injekcijoje“ savo kūrybą pristatys: Ayana Horrai iš Japonijos, Aušrinė Kepežinskaitė, Emilija Vansytė, Ginerva Corvo iš Italijos, Gintaras Rėpšas & Rūta Tamošiūnaitė, Giulia Mauro iš Italijos, Goda Blockytė, Karina Panina, Kevinas Guzmanas iš Ispanijos, Mingze Sun iš Kinijos, Povilas Gegevičius, Ramunė Juknytė, Valdemara Jasulaitytė & Marija Petraitytė, Vanesa Jackevič ir Vitalijus Kondrasciukas iš Latvijos.

Konkurso nugalėtojams bus suteikta galimybė savo kolekciją pristatyti „Mados infekcijoje“ – ryškiausiame mados festivalyje Lietuvoje. Dalyvių darbus vertins kompetentinga „Injekcijos“ komisija: mados iliustratorė ir stilistė Goda Pelaitytė, dizainerė Akvilė Jančauskaitė, dizaineris Saimonas Tartenis, latvių dizaineris, „Mareunrol’s“ dueto narys Rolandas Peterkopas ir kostiumų dailininkė, dizainerė ir „Mados infekcijos“ idėjinė vadė S. Straukaitė.


Kas? Jaunųjų mados talentų konkursas „Injekcija“.

Kur? Kauno centriniame pašte.

Kada? Gruodžio 10 d. 18 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

ne pd'Rąstas \\\\\..../////

ne pd'Rąstas \\\\\....///// portretas
Dar komentaruose yra iškrypėlių,kurie palaiko tą siaubingą šlykštynę.Nemalonu.

To hohoho

To hohoho portretas
Sandėliuke turiu sausų lentų su skylutėmis, galiu išnuomoti, kad pasitvatintum, gal smegenys pradėtų veikti.

hohoho

hohoho portretas
Nelazdavokit karštos moters.Tokios plaukuotos moterys labai karštos sexi..Pas jas plaukai ir ant krūtų auga..Dirba kaip skalbimo mašinos..Lietuvės guli kaip lazankės lovoj ...Vyrai mokykit savo frigides sexo,žiūrėkit kartu porno ir lai kartoja!!! Vyras be kokybiško sexo-prostata garantuota..Moksliškai įrodyta..
VISI KOMENTARAI 24

Galerijos

Daugiau straipsnių