„Aš kaip ir tu“ šiuolaikinio šokio spektaklis vaikams leis pakeliauti po skirtingus žemynus

Ar prisimenate savo vaikystę ir pirmąją pažintį su menu? Vaikystė – tai svarbiausias žmogaus gyvenimo laikotarpis, kurio metu formuojasi vaiko kūrybinis potencialas bei asmenybė. Visą vaikystę praleidusi meno apsuptyje, aktorė, šokėja, režisierė Ieva Jackevičiūtė dalinasi savo gražiausiais prisiminimais, kuriuos jau šių metų gruodžio 11 ir 12 dienomis su džiaugsmu perteiks mažiesiems. Jie kviečiami į pirmąjį šiuolaikinio šokio teatro „Aura“ spektaklį vaikams, kuris vyks Kaune.

– Ieva, koks yra Jūsų gražiausias prisiminimas iš vaikystės, susijęs su šiuo stebuklingu laikotarpiu ir menu?

– Visą vaikystę praleidau teatre, mokiausi Čiurlionio menų gimnazijoje ir, kiek save atsimenu, visada buvau apsupta meno. Šv. Kalėdas prisimenu kaip patį džiaugsmingiausią ir laimingiausią laikotarpį, kurį praleisdavau Operos ir baleto teatre šokdama. Dabar dirbdama pedagoge, vis pagalvoju, kaip liūdna, kad vaikai taip nenoriai eina į mokyklą. Aš pati, būdama maža, negalėdavau sulaukti atostogų pabaigos, kad tik greičiau galėčiau ir vėl šokti.

– Ar prisimenate savo pirmąjį spektaklį?

– Pradėjau šokti nuo 5-erių metų, nuo tada mano prisiminimai ir tampa ryškūs. Baleto mokykloje visi šokėjai pradeda savo karjerą nuo šokio – „Pelenė“. Bet ne vaidmenį ar spektaklį norėčiau išskirti, o magišką teatro atmosferą. Grimerinė su gausybe perukų, kalnai kosmetikos, koridoriais prabėgantys garsūs šokėjai, kuriuos dievinom ir garbinom. Buvimas teatro pasaulyje man prilygo magijai.

– „Aš kaip ir tu“ šokio spektaklis skirtas vaikams. Kaip nusprendėte statyti pasirodymą būtent mažiesiems?

K. Čyžiūtės nuotr.

– Auginu tris vaikus, kas ir nukreipė mane susitelkti kūrybai patiems mažiausiems. Mano tyrinėjimo objektas visada buvo paaugliai bei vaikai. Kadangi esu ne tik menininkė, kūrėja, bet ir pedagogė, visada norėjau kūrybines žinias apjungti su pedagoginėmis, o prie galutinio mano sprendimo prisidėjo mano pačios vaikai. Man labai pasisekė, nes galiu daryti tai, ką myliu – kurti ir šalia turėti tuos, kuriuos myliu, – vaikus. Spektaklio „Aš kaip ir tu“ metu supažindinsime vaikus su skirtingomis kultūromis, žaidimais, dainomis ir pasakomis. Norime pasakyti vaikams, kad nepaisant to, kokia yra tavo odos, akių, plaukų spalva, kokia kalba tu kalbi, kuriame pasaulio krašte tu gyveni – aš kaip ir tu vaikystėje klausiau mamos pasakų, dainavau vaikiškas daineles, žaidžiau tuos pačius žaidimus ir aš kaip ir tu noriu būti draugais.

– Kaip kilo spektaklio idėja? Ar sudėtinga paruošti pasirodymą vaikams, su kokiais iššūkiais susidūrėte?

– Šią idėją padiktavo tarptautinė „Auros“ trupės sudėtis, kurioje šiuo metu kuria menininkai iš viso pasaulio. Spektaklio veikėjai drauge su vaikais leisis į kelionę per keturis pasaulio žemynus. Čia jie išvys skirtingų tautų šokius, išgirs vaikystėje dainuotas dainas bei sekamas pasakas originalo kalba. Visi galės žaisti vaikiškus žaidimus, kurie, pasirodo, visur yra tokie patys. Įprastai maži vaikai tiek pasaulį, tiek meną tyrinėja ne per atstumą, o judėdami, viską liesdami, tiesiogiai patirdami, todėl spektaklyje choreografinės scenos kaitaliojamos su interaktyviais žaidimais, vaikus įtraukiant į žaidybines veiklas, leidžiant jiems būti ne tik veiksmo stebėtojais, bet ir aktyviais jo dalyviais. Pagrindinis iššūkis buvo sukurti veiksmą taip, kad jis įtrauktų mažuosius ne tik stebėti, bet ir kartu kurti meną, kad jie noriai taptų aktorių ir šokėjų bendrakūrėjais.


Pirmasis Kauno šokio teatro „Aura“ repertuarinis spektaklis vaikams vyks:

gruodžio 11d. 10 ir 12 val.

gruodžio 12d. 10 ir 12 val.

Spektaklio trukmė: 35 min.

Po spektaklio 15 min. vyks žaidimai spektaklio erdvėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių