Jėzuitai kviečia į bėgimą: tai proga patikėti savo jėgomis

 • Teksto dydis:

Bėgimas – ne vien sportas. "Bėgant galima skleisti tikėjimą, bendrystę ir viltį", – sako tėvai jėzuitai.

"Sportas yra labai svarbus dėmuo jėzuitų formacijoje, tai leidžia ypač jaunam žmogui patikėti savo jėgomis ir džiaugtis kūno sveikata. Todėl kviečiame jaunus ir senus, visus, kurie vienaip ar kitaip nori kaip viena šeima sportuoti ir bėgti bei skleisti tikėjimą, bendrystę ir viltį", – sako Kauno jėzuitų gimnazijos kapelionas kunigas Eugenijus Markovas SJ.

Ir bėgti jis ragina ne šiaip sau – minint jėzuitų misijos Lietuvoje 450 metų sukaktį, Kauno jėzuitų gimnazija birželio 1-ąją organizuoja jubiliejinių metų bėgimą "Magis".

Prieš 450 metų – 1569 m. spalio 28 d. – į Vilnių atvyko keturi pirmieji jėzuitai, davę pradžią du šimtmečius trukusiai ir ilgainiui stiprėjusiai jėzuitų misijai Lietuvoje. Po Pirmojo pasaulinio karo atsikūrę Vilniuje ir Lietuvoje, sovietmečiu veikę išeivijoje ir pogrindžio sąlygomis Lietuvoje, jėzuitai savo misiją čia tęsia iki šiol.

"Švenčiant jėzuitų jubiliejų norisi, kad per šiuos jubiliejinius metus Bažnyčia ir žmonės pajustų bendrystės jausmą. Matome, kad be kartu einančių ir padedančių bendruomenės narių mes nuveiktume nedaug. O darbų prioritetai išlieka tie patys: dvasinis žmonių palydėjimas ir švietimas, kuriam Lietuvoje skiriame daug dėmesio. Ugdyti ir puoselėti žmogaus santykį su Dievu išlieka aktualu ir šiandien. Tam yra pasitelkiama daug galimybių, kurios prieinamos šiuolaikiniam žmogui, bet esminė užduotis išlieka bendrystė, dvasia ir dovana dalytis. Išskirtiniai jubiliejiniai renginiai yra konferencijos, koncertai, bendruomeninės liturginės šventės, taip pat ypač prasmingas renginys yra "Magis" bėgimas", – neabejoja kunigas E.Markovas.

Lietuvos Respublikos Seimas, remdamas Lietuvos jėzuitų socialinį dialogą, kuriuo siekiama plėtoti švietimo, mokslo, kultūros ir socialinę veiklą, 2019 m. paskelbė Jėzuitų misijos Lietuvoje metais. Bėgimo entuziastai iš visos Lietuvos šį jubiliejų švęs ir bėgdami Kauno Santakos parko stadione birželio 1-ąją. Norintieji dalyvauti bėgime kviečiami registruotis https://www.jezuitubegimas.lt/.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Trudy Sanders

Trudy Sanders portretas
„Google“ už kiekvieną mėnesį už darbą internete sumokėjo nuo 18000 iki 25000 dolerių. Paskutinį mėnesį aš uždirbsiu $ 23618 iš „Google“ ir esu nuolatinis studentas, o aš laisvalaikiu dirbu nuo 2 iki 3 valandų per dieną. kiekvienas žmogus gali prisijungti prie šio darbo ir pradėti uždirBti internete, kaip ir aš. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> w­­w­­w.W­­e­­b­­J­­o­­b­­98.C­­o­­m

Pagonis

Pagonis portretas
Jėzuitai per visus 400 metų buvo lietuvybės naikintojai. Kviečiu bėgti kuo toliau nuo jų.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių