Įtraukianti kamerinė muzika festivalyje „Avanti“

Kauno muzikų bendruomenė ir Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) kviečia pasinerti į kamerinę muziką: spalio 20–27 d. vyks tradicinis tarptautinis festivalis „Avanti“.

Jau vienuoliktasis VDU kamerinio orkestro sezonas ypatingas ne tik tiek pat metų skaičiuojančio tarptautinio festivalio „Avanti“ programa – jis žymi ir Lietuvos universiteto šimtmetį.

Šis orkestras – vienintelis tokio pobūdžio kolektyvas Kaune. „Orkestras, kaip ir festivalis, auga drauge. Kiekvienais metais atrandame ir pristatome profesionalių atlikėjų ir kolektyvų, aktyviai kuriame. Festivalis gimė turint mintį, kad nenorime groti vien to, ko iš mūsų prašo užsakovai. Vienintelis būdas groti tai, ką norime patys, – rengti savo festivalį", – apie tai, kaip radosi idėja kartą per metus suorganizuoti koncertų ciklą pasakojo orkestro vadovė Rita Bieliauskaitė.

Festivalis – tai ir proga plėtoti ryšius, ieškoti naujų kompozitorių, užsakyti naujų kūrinių, pasikviesti įvairių atlikėjų. Svarbu ir tai, kad kamerinę muziką Kaune pristatančio festivalio koncertai nemokami.

Festivalį atidarys vienos geriausių Lietuvos smuikininkės Marijos Pranskutės pasirodymas su orkestru. Šį titulą atlikėja pelnė 2021 m. VI tarptautiniame J.Heifetzo smuikininkų konkurse. Jos griežiamas solo jau skambėjo su pagrindiniais Lietuvos orkestrais ir įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje, kartu su Aleksejumi Igudesmanu, Nigeliu Kennedy, Davidu Nebeliu, Mari Samuelsen, Vytautu Sondeckiu ir kt. Ovacijos griaudėjo Prancūzijoje, Portugalijoje, Vokietijoje, Norvegijoje, Austrijoje, Pietų Amerikoje ir Kinijoje. Smuikininkės iniciatyva susibūręs fortepijoninis trio „Meta“ laimėjo XVIII tarptautinį Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkursą Vilniuje ir sulaukė klausytojų simpatijų įvairiuose tarptautiniuose konkursuose.

Solistė: muzikos šventę atidarys viena geriausių Lietuvos smuikininkė M.Pranskutė. / VDU nuotr.

Programa įsibėgės su Kauno fortepijoniniu trio: Lina Krėpštaite (fortepijonas), Indre Andruškevičiūte (smuikas), Asta Krištaponiene (violančelė). 2011 m. susikūręs Kauno fortepijoninis trio per savo gyvavimo metus surengė virš 200 koncertų, pelnė publikos simpatijų ne tik Kaune, bet ir laimėjo Didįjį prizą ir specialųjį prizą Italijoje, tarptautiniame „Le Camenae d’oro“ konkurse 2019 m., apdovanotas Lietuvoje, Lenkijoje. Nyderlandų dienraštis „Leeuwarder Courant“ muzikantes pristatė kaip puikų kartu kalbantį trio, kurio puikios muzikinės detalės ir aukšta garso pusiausvyros kokybė.

Koncertinėje programoje „Šalom muzika“ įtrauks jaunieji talentai. Čia pasirodys VDU Muzikos akademijos profesorių Sabinos Martinaitytės ir Audronės Eitmanavičiūtės studentai. Skambės litvakų, žydų ir lietuvių kompozitorių darbai.

Festivalis gimė turint mintį, kad nenorime groti vien to, ko iš mūsų prašo užsakovai. Vienintelis būdas groti tai, ką norime patys, – rengti savo festivalį.

Festivalio uždarymo puošmena – virtuozo smuikininko Džeraldo Bidvos ir dirigento Vytauto Lukočiaus drauge su VDU kameriniu orkestru atliekama programa.

D.Bidva jau ne vieną dešimtmetį lyderiauja dirbdamas su orkestru "Kremerata Baltica" ir Lietuvos kameriniu orkestru. Jis įrašė daugiau kaip 20 kompaktinių plokštelių, sulaukusių įvertinimo visame pasaulyje. Su orkestrais sugrojo begalę koncertų garsiausiose pasaulio salėse ir festivaliuose. Kaip solistas ir lyderis, jis kviečiamas groti kameriniuose ansambliuose, prestižiniuose festivaliuose Zalcburge, Lokenhauze (Austrija), Gštade ir „Les muséiques“ Bazelyje (Šveicarija), Risoro kamerinės muzikos festivalyje (Norvegija), Kronberge (Vokietija) ir daugelyje kitų.

Tarptautiniam kamerinės muzikos festivaliui „Avanti“ pasibaigus, VDU kamerinis orkestras kvies į koncertus Kauno valstybinėje filharmonijoje su jaunaisiais fortepijono lyderiais ir chorinės muzikos šventę Kretingoje.

Gruodį orkestro lauks turas su Merūnu Vitulskiu – aplankys net dešimt Lietuvos miestų. Naujuosius metus kolektyvas tradiciškai pasitinka programa „Vienos operečių perlai“. Vasarį drauge su choru „Adoramus“ laukia koncertų ciklas, skirtas Ukrainai, – „Suteik ramybę mūsų laikams“ Vilniuje, Kaune ir Rygoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių