Ispanijoje – Lietuvos grafikų parodos, pristatančios Kauno miestą

  • Teksto dydis:

Birželio 10 d. Karmen Meno Laboratorijoje, Mursijoje, Ispanijoje, buvo pristatytas projektas „Žmogaus sielos anatomija”, apjungęs tris Lietuvos grafikų parodas, pristatančias Kauno miestą.

Parodinių erdvių montažas tapo raštu, kur menininkai fiksavo aktualias temas, tyrinėjo skirtingus kontekstus, tokius kaip atmintis, etnografija, tapatybė. Menininkai perteikia Lietuvos vizualinę kultūrą, kurioje yra kūrėjų ketinimai, požiūris, galimybės, idėjos ir poreikiai.

Lietuvos dailės akademijos Kauno fakulteto grafikos katedros studentai Elachi & James, „Cubos de la Tentaciones“ FIG Bilbao 2020 meno mugės projektų konkurso laureatai, Mursijoje pristato vieno darbo parodą „Žmogaus sielos anatomija“. Sudaryta iš 100 vienetų 20 x 20 cm dydžio vaizdų asmenine istorija pasakoja apie viską, kas jiems nutiko: emocijas, mintis, prisiminimus. Ranka padaryti, kai kurie atspausdinti, kai kur primenantys graviūros stilių, kartu šie vaizdai sukuria didesnę 2x2 m žmogaus organo kompoziciją.

Antroji paroda – kauniečio menininko Egidijaus Rudinsko grafikos kūryba, kurioje „įkūnytos“ autoriaus mintis, jausmai ir tyrimai.

Trečioji paroda, kurios pavadinimas kilęs iš Aistes Kliučiūtės projekto, „Minčių žemėlapis“ pristato Kauno jaunųjų grafikų darbai. Ypatingais metais sukurti darbai siūlo ypatingą viziją, kas vyko kintančiu pasaulines pandemijos laikotarpiu.

A. Kliučiūtė kalba apie mūsų mintyse vykstančius minties procesus, kurie apdoroja mintis. „MIND MAP“ yra apvalaus miesto 3D modelis, kuris atspindi asmeninį proto srautą.

Vaidas Naginionis trijų darbų serijoje tiria skaitmeninės informacijos svarbą ir jos dingimo pasekmes.

Gabija Vaicekauskaitė  kūrinyje „Dysania“ kalba apie svajonių išgyvenimo jausmą. Tai noras likti lovoje, grįžti į svajones ir taip nutolti nuo realybės.

Julia Leonavičienė tiria daiktų ar asmeninio gyvenimo modelius.

Migle Ceinorytė vizualiai apžiūri sėkmės sampratas. Būtent pokalbiai apie kasdienybę yra nepastebimai formuojantys teigiamus sėkmės receptus.

Nomeda Plikšnytė savo veikale „Dviprasmybės“  tvirtina, kad, visada naujai kūrybai reikia sunaikinti senąją. Tai simbolinis priminimas, kad seno ir naujo santykis yra amžinas ir nesustabdomas.

Inos Mindiuz kuruomas projektas surengtas bendradarbiaujant ir finansuojant Kauno miesto savivaldybės programai “Iniciatyvos Kaunui” ir Mursijos miesto Kulturos Tarybos Departamentui.


Šiame straipsnyje: parodaparoda Ispanijojegrafika

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių