„Gaidų pynė“: muzikuojančių šeimų festivalis

Penktasis respublikinis muzikuojančių šeimų festivalis "Gaidų pynė" šiemet prasideda praėjusių metų festivalio laureatų koncertu Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Tradicinio koncerto "Muzikuojame šeimoje" datą šiemet pakoregavo pasaulinė pandemija, bet muzika šeimose nenutyla ir pandemijos metu. Skirtingas kartas suburiantis koncertas – sudėtinė respublikinio muzikuojančių šeimų festivalio "Gaidų pynė", kurio renginiai vyksta beveik ištisus metus, dalis. Pagrindinis festivalio organizatorius – Šv.Kazimiero ordinas.

Festivalis skatina šeimos narius – vaikus, tėvelius, senelius ir kitus giminaičius muzikuoti drauge, yra skirtas šeimos narių kūrybiškumui ugdyti, muzikavimo namuose tradicijai gaivinti Lietuvoje, siekiant, kad muzikinė veikla taptų šeimos ir vaikų gyvenimo turtinimo, džiuginimo, kūrybos ir prigimtinių galių atsiskleidimo šaltiniu.

O festivalio koncertų lankytojams – tai proga atrasti kitokį, nuostabų muzikuojančios Lietuvos veidą, pajausti šeimynišką jaukumą, spinduliuojantį muzikavimo džiaugsmą, būdingą bendruomenių renginiams. Dainuojančios močiutė ir anūkė, kartu su sūnumi grojantis tėtis ar gausus giminės ansamblis jau ne kartą žavėjo žiūrovus savo entuziazmu, nuoširdumu, noru ir užsidegimu muzikuoti.

Kaune vyksiančio koncerto metu pasirodys festivalio "Gaidų pynė" 2019 m. laureatai – muzikuojančių šeimų ansambliai iš visos Lietuvos, atliekantys įvairių stilių ir krypčių muziką, drauge su profesionalių muzikų šeima.

Kiekvienas ansamblis – įdomus ir savitas. Daugelis jau turi kuo didžiuotis – yra dalyvavę respublikiniuose ar net tarptautiniuose konkursuose, sukaupę nemažą koncertinę patirtį. Kai kurie jau gerai pažįstami ir pamilti Kauno valstybinės filharmonijos lankytojų. Tarp jų – virtuoziškasis Čibirų kamerinis ansamblis – sesuo Judita Čibiraitė (kanklės) ir brolis Jaunius Čibiras (akordeonas) iš Vilniaus, tradicinį folklorą puoselėjančios mama ir dukra – Ona Auškalnienė ir Rūta Auškalnytė iš Akademijos (Kėdainių r.), nostalgiškas ir lyriškas Germanavičių šeimos sesučių Lyjos ir Vėjos kamerinis ansamblis iš Viduklės (Raseinių r.), mąslus ir svajingas, aktyviai koncertuojantis kanklininkių ansamblis "Ašarėlė" iš Panevėžio. Šiemet prie jų prisijungė tvirtu žingsniu muzikos keliu žengiantis muzikuojančių sesių Teresės ir Laurynos Bukyčių fortepijoninis duetas iš Biržų.

Dainuojančios močiutė ir anūkė, kartu su sūnumi grojantis tėtis ar gausus giminės ansamblis jau ne kartą žavėjo žiūrovus savo noru ir užsidegimu muzikuoti.

Koncerto programoje – ir profesionalių muzikų – Aistės Bružaitės (kanklės) ir Egidijaus Ališausko (birbynė) muzikuojanti šeima. Abu – Lietuvoje ir užsienyje puikiai žinomi atlikėjai, aktyvūs kultūrinio gyvenimo dalyviai, reiklūs pedagogai, kurių tiesioginis darbas mokyti vaikus ir jaunimą kankliavimo ir birbyniavimo paslapčių, daug dėmesio ir laiko skiria ir savo jaunųjų atžalų muzikiniam lavinimui bei muzikavimo šeimoje tradicijoms puoselėti.

Ališauskų šeimoje muzika tiesiog neatsiejama gyvenimo dalis. Pasak Aistės Bružaitės, muzikavimas drauge stiprina mūsų šeimos tarpusavio ryšį ir suteikia labai daug neapsakomo džiaugsmo. Nuolat girdintys tėvelius muzikuojant, skambančią muziką namuose ir koncertuose mažieji Akvilė ir Lukas Ališauskai nuo pat mažumės kasdien niūniuoja, dainuoja, pamėgdžioja įvairiausius muzikinius garsus. Akvilė jau turi įgijusi ir sceninės patirties bei nenustygstamai veržiasi savo dainavimu dalytis su publika, o Lukas scenoje dar tik žengia pirmuosius žingsnius.

Koncertą vainikuos šios gražios muzikuojančios šeimos ansamblio "Linksmoji šeimynėlė" pasirodymas, kurį tarsi maži perliukai papuoš ir mažųjų solistų dalyvavimas.

Koncerto programoje – tiek pramoginės, tiek liaudies bei akademinės muzikos kūriniai. Žiūrovai galės išvysti ir įvertinti įvairiais muzikos instrumentais grojančius, įvairios sudėties ansamblių pasirodymus, kurių įvairaus amžiaus nariai džiaugsmo ir kūrybingumo šaltinį atranda skirtingų krypčių ir stilių muzikoje.


Kas? festivalio "Gaidų pynė 2019" laureatų koncertas.

Kur? Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Kada? rugsėjo 5 d. 14 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių