Quantcast

Dainų ir šokių šventė sugrįžo į Kauną: skambėjo „Žalgirio“ arena (vaizdo įrašas)

  • Teksto dydis:

„Čia suteka upės“: 54 chorai, 26 šokių kolektyvai ir ansambliai, gausios atlikėjų gretos ir pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ – gražia tradicija tapusi Dainų šventė vėl suskambės Kaune. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas renginys kelis tūkstančius dainininkų ir šokėjų iš visos Lietuvos suburs „Žalgirio“ arenoje. Tiesioginę renginio transliaciją visai Lietuvai ir pasauliui šeštadienio vakarą bus galima stebėti ir portale kauno.diena.lt.

Nauja vieta

Šiemet koncertas iš Dainų slėnio persikelia į „Žalgirio“ areną, kur žiūrovų lauks ne tik kokybiškas garsas ir vaizdo kokybė, bet ir unikalios šviesos instaliacijos. Pagrindinis ir svarbiausias veikėjas išliks toks pat – daina.

„Muzika priverčia tūkstančius kvėpuoti, galvoti ir dainuoti vienu ritmu, suvienija, įkvepia ir kuria bendrumo dvasią. Tai ypač svarbu šiuolaikiniame pasaulyje, kuris skaldosi, griūva ir nė vienas negali būti tikras dėl rytojaus.

Prasmingai – „Čia suteka upės“ – pavadinta šventė, kurios tema užkoduota ir pagrindinėje dainoje „Čia mano namai“, bylojančioje apie grįžimą į savo ištakas, bendrystę, į dainų lopšį Kauną“, – sako šventės meno vadovė Danguolė Beinarytė.

Sugrįžimas namo

Šių metų šventės pavadinimas susisieja ir su Kauno, įsikūrusio upių sankirtoje, atvaizdu. Į miestą, kuris didžiuojasi Europos kultūros sostinės titulu, suteka ne tik visos Lietuvos, bet ir pasaulio kultūros.

„Dainų ir šokių šventė – ilgaamžė tradicija. Ji dar tarpukariu prasidėjo Kaune, todėl kaskart smagu ją pasveikinti čia – namuose. Kviečiu kauniečius ir miesto svečius puikiai praleisti savaitgalį, mėgaujantis ir didžiuojantis savo giliomis tradicijomis bei turtinga kultūra“, – teigė Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Organizatorių nuotr.

Scenoje pasirodys atlikėjai iš skirtingų Lietuvos kampelių: Kauno, Vilniaus, Druskininkų, Šiaulių, Marijampolės, Pasvalio, Palangos, Klaipėdos, Vievio ir Birštono. Pagrindiniu šventės akcentu taps kaimų, miestų, tarmių, senųjų dainų, šokių ir kitų tradicijų harmoningas derinys.

Solinius pasirodymus su chorais ir muzikantais dovanos: Egidijus Bavikinas, Gabrielė Bukinė, Neringa Nekrašiūtė, Artūro Anusausko ritmo grupė, Rimvydas Mitkus, „Sauliaus Petreikio trio“, Vitalija Narušienė, svečias iš Ukrainos Demjanas Šyjanas ir šokėja Stefanija Nosovaitė.

Kviečiame stebėti internetu

Šventės metu skambės gražiausi visų laikų kūriniai, kuriuos atliks suaugusiųjų, studentų, moterų, vyrų, merginų, berniukų, jaunuolių bei moksleivių chorai.

Drauge pasirodys įvairūs tautinių šokių ansambliai ir profesionalių muzikantų kolektyvai. Renginyje skambės daugiau nei 30 kūrinių – lietuvių liaudies dainos, Lietuvos kompozitorių klasika ir naujausi kūriniai.

Vaizdo įrašas:

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Vilma

Vilma portretas
Renginys gražus, tik labai prastai organizuotas. Vaikai šokėjai kaip visada pabaigoje liko numesti užkulisiuose, pabaiga suorganizuota tik vyresniems. Negražu taip elgtis su karta, kuriai skiepijama kultūra ir tradicijų perdavimas. O labiausiai gėda turėtų būti mūsų kultūros ministrui, kuris, būdamas kaunietis, dainų šventįs metu bėgioja krosą su ausinėmis Romainiuose, o ateiti pasveikinti dalyvių nesugeba. Kaip greitai tampame pasikėlusisia ant šakių. GĖDA, ministre! Kai artėja rinkimai, deklaruojate, kaip jūs mylite Kauną. Tokie atvejai parodo tikrasias jūsų vertybes.

Centrinė žiniasklaida

Centrinė žiniasklaida  portretas
šlovino, liaupsino "pilna burna" "veislės" paradą , o apie dainų ir šokių šventę Kaune nė mur mur.GĖDA

Anonimas

Anonimas portretas
kam kelti kritikas, įvyko labai graži ir tradicinė šventė. Linksma atmosfera, šiemet Žalgirio arenoje buvo o kitais metais gal jau ir dainų slėnyje, svarbiausia kad išlaiko ta tradicija ir nenumeta jos šalin.
VISI KOMENTARAI 19

Galerijos

Daugiau straipsnių