Quantcast

„Auksinių scenos kryžių“ ceremonijoje – spektaklio „Dėdė Vania“ kūrėjų triumfas

Minint Tarptautinę teatro dieną, sekmadienį Nacionaliniame Kauno dramos teatre įteikti prestižiniai teatro apdovanojimai – „Auksiniai scenos kryžiai“.

Keturis apdovanojimus susirinko Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre pastatyto spektaklio „Dėdė Vania“ kūrėjai – režisierius, aktoriai ir kostiumų dailininkė.

Geriausiu praėjusių metų režisieriumi tapo slovėnas Tomis Janežičius – už spektaklį „Dėdė Vania“.

Geriausiu aktoriumi ir aktore pripažinti Martynas Nedzinskas ir Ilona Kvietkutė – už Astrovo ir Sofijos Aleksandrovnos vaidmenis spektaklyje „Dėdė Vania“.

Nepagrindinio vaidmens kategorijoje triumfavo aktorė Toma Vaškevičiūtė  – už Ditos ir Ditos-Marijos vaidmenis spektaklyje „Miegantys“.

Metų soliste už Sofi ir Mari vaidmenis „Rožės kavalierius ir „Pulko duktė“ tapo Lina Dambrauskaitė, geriausiu solistu tapo Edgaras Montvidas – už Alfedo Žermono vaidmenį „Traviatoje“.

Geriausia šokėja pripažinta Vilma Pitrinaitė („Tai ne tavo sapnas“), geriausio šokio kategorijoje laurus nuskynė Mantas Stabačinskas („Puikus naujasis pasaulis“, „Soliaris 4“, „Šventė“)

Geriausiu spektakliu objekto ir lėlių teatro kategorijoje pripažintas Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklis „Dievų miškas“, o geriausiu spektakliu vaikams ir jaunimui tapo šokio teatro „Low Air“ kūrinys „me two/Savoj krūvoj“.

Metų scenografu tapo Fabienas Lede („Soliaris 4“), kostiumų kategorijoje nugalėjo serbė Marina Sremac („Dėdė Vania“), šviesų – Katarzyna Luszcyk („Tarp Lenos kojų, arba „Švenčiausiosios Mergelės Marijos mirtis“ pagal Mikelandželą Karavadžą).

Muzikos kategorijoje laimėtoju pripažintas Dominykas Digimas („Puikus naujas pasaulis“), o jaunojo menininko ir menininkės kategorijoje triumfavo režisierius Naubertas Jasinskas („bowel“).

Asociacijos LATGA apdovanojimas „Ad Astra“ įteiktas rašytojui RImantui Kmitai. „Boriso Dauguviečio auskaras“ – spektaklio „Endurance“ kūrybinei grupei: Konstantinui Kosovec, Maximilianui Oprishkai (FUME) ir Arvydui Buinauskui.

Padėkos premija už ilgametį indėlį į scenos meną atiteko teatro režisieriui Jonui Jurašui.

Šiemet apdovanojimams 17-oje kategorijų buvo nominuotas rekordinis skaičius pretendentų – 120.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
patys sau šventę pasidarė..

spektaklis

spektaklis portretas
turejo vadintis,,dede volodia,,

Pasikėlę teatralai

Pasikėlę teatralai portretas
Policija būtinai turi peržiūrėti įrašą ir nubausti visus “dėjusius” ant įstatymų ir salėje sėdėjusius be kaukių. Letukaitė, Varnas ir t.t…. Net gėda buvo žiūrėti
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių