Atnaujintas Mastaičių baseinas: čia tikimasi išugdyti olimpinį čempioną

10 tūks. – tiek žmonių per pusantro mėnesio apsilankė atnaujintame Mastaičių baseine. Į šį skaičių neįeina plaukti besimokantys pakaunės antrokai, Mastaičių mokyklos-daugiafunkcio centro pradinukai ir treniruotes lankantys Kauno rajono sporto mokyklos plaukikai.

Kas lėmė apgultį

Kauno rajono sporto mokyklos direktorius Artūras Pūras vardijo: tai ir suaugusieji, šeimos su vaikais, senjorai, jų, beje, gausiausia, bendradarbių kolektyvai. Manoma, kad gerus rezultatus lėmė palanki kainodara: tėveliai, atėję su vaikais, už kiekvieną jų temoka po 1 eurą, senjorams, studentams ir moksleiviams taikomos nuolaidos.

Be to, srautams įtakos turėjo naujumo efektas ir sezoniškumas: baseinai populiarūs spalio–kovo mėnesiais, o kitu metu aktyviam laisvalaikiui žmonės renkasi veiklas lauke.

Nuotaika: pamokėlės vaikams smagu ir linksma. / Justinos Lasauskaitės nuotr.

Vieną savaitgalį iš 220 spintelių užimtos buvo 218. Todėl vyrų ir moterų persirengimo erdvėse planuojama įrengti po 30 papildomų spintelių. Jos tikrai nebus tuščios, tikimasi, kad rudeniop sugrįš visi ar bent jau didžioji dalis ankstesniųjų lankytojų ne tik iš pakaunės, bet ir kaimyninės Kazlų Rūdos, kitų savivaldybių.

Vieną savaitgalį iš 220 spintelių užimtos buvo 218.

Pagrindiniai pokyčiai

A. Pūras pabrėžė, kad atnaujintas baseinas yra jaukesnis ir gražesnis, puikiai veikia visos sistemos. Bendras jo plotas modernizuojant nekito, tačiau patalpos funkcionaliai perplanuotos, įrengti darbo kabinetai, padidintos persirengimo erdvės.

Atnaujintas pagrindinis 25 m šešių plaukimo takelių baseinas, jame sumontuota elektroninė varžybų apskaitos sistema, leisianti vykdyti aukšto lygio plaukimo renginius. Balandį čia jau suplanuotos Kauno rajono mokyklų sporto žaidynių plaukimo varžybos.

Komfortas: mažajame baseine ir gylis mažesnis, ir vanduo šiltesnis. / Justinos Lasauskaitės nuotr.

Rekonstruotas Mastaičių baseinas patrauklesnis ir pirties mėgėjams, mat įrengtos lietuviška, turkiška, kvapų pirtys ir sauna, mažas baseinas su SPA zona, dvi sūkurinės vonios, masažo kabinetas.

Artūras Pūras / Justinos Lasauskaitės nuotr.

Kompleksas pritaikytas neįgaliesiems, jame įrengta šiuolaikinė šildymo ir vėdinimo sistema.

Ne tik mokosi plaukti

Kai lankėmės Mastaičių baseine, jame plaukti mokėsi Mastaičių mokyklos-daugiafunkcio centro antrokai. „Labai džiaugiamės tokia artima kaimynyste. Antrokai – dvi klasės po 16 vaikų – plaukti mokosi du kartus per savaitę, ir visi tai jau daro didžiajame baseine. Taip su Kauno rajono sporto mokykla esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį, kartą per savaitę nemokamai baseinu naudojasi ir pirmos bei trečios–ketvirtos klasės mokiniai“, – džiaugėsi direktorė Laura Kimantienė.

Elementai: vaikai mokomi saugiai nusileisti į vandenį. / Justinos Lasauskaitės nuotr.

Direktorė akcentavo kelias tokio užsiėmimo naudas: vaikai išmoksta saugiai elgtis prie vandens ir vandenyje, plaukti, kartu su kitomis veiklomis didinamas jų fizinis aktyvumas, stiprinama sveikata, gerinami socialiniai įgūdžiai.

Labai džiaugamės tokia artima kaiminyste.

Be to, vaikučiai eina sportuoti į Mastaičių baseino sporto salę, čia vyksta visos fizinio ugdymo pamokos, būreliai.

Ką sako vaikai

Antrokas Žygimantas Patašius neslėpė: kai prieš pusantro mėnesio atėjo į baseiną, plaukti visiškai nemokėjo. „Iš pradžių šiek tiek bijojau, galvojau, kad bus giliau, kad galiu paskęsti, – nuoširdžiai pasakojo berniukas. – Baimė greitai dingo, dabar jau beveik moku plaukti, su lentele perplaukiu visą baseiną.“

Rapolas Petrauskas jau mokėjo plaukti, nes baseiną lankė dvejus metus. „Aš galiu perplaukti ir be lentelės, – pasidžiaugė berniukas. – Namų kieme turime nemažą kūdrą, į ją šokinėju ir nuo lieptelio, ir nuo kalniuko, plaukioju. Žinau, kaip reikia saugiai elgtis nepažįstamose vietose: jei yra kopėtėlės, nulipti, o jei jų nėra – nušokti ant kojų. Pamatęs, kad kas nors elgiasi ne taip, jei šalia nebūtų trenerio, sudrausminčiau.“

Laura Kimantienė / Justinos Lasauskaitės nuotr.

Rapolas ir pasibaigus programai žada lankyti baseiną, greičiausiai – su tėčiu sekmadieniais.

Beveik 1 000 antrokų

Arūnas Talalas, Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas, pasidžiaugė, kad Plaukimo ir saugaus elgesio prie vandens programa vykdoma nuo 2016–2017 m. m., nutrūkusi buvo tik per pandemiją, 2020–2021 m. Pasibaigus programai antrokai testuojami, įteikiami pažymėjimai, surengiama plaukimo šventė, kurioje jie demonstruoja savo įgūdžius.

Pirmaisiais metais plaukti ir saugiai elgtis prie vandens buvo mokomi 784 antrokai, o šiemet – 985.

Pirmaisiais metais plaukti ir saugiai elgtis prie vandens buvo mokomi 784 antrokai, o šiemet – 985. „Anksčiau tam buvo numatyta 18, o nuo šių metų – 32 pamokos. Programos iniciatorė – Lietuvos plaukimo federacija – šiemet taip pat prisidėjo finansiškai, tačiau didžioji dalis programos vykdymo išlaidų vis dėlto tenka Kauno rajono savivaldybei“, – sakė A. Talalas.

Atnaujinant baseiną, pakaunės antrokai buvo vežami į kitus baseinus. 2023–2024 m. m. didžioji jų dalis sugrįš į Mastaičius, išskyrus kelias mokyklas, kurioms kiti baseinai yra arčiau.

Šiuo metu Mastaičių baseine dirba trys treneriai Simas Žiaukas, Karolina Brazdauskienė ir Jolita Monkevičienė. Jie turi po septynias grupes, treniruoja 240 sporto mokyklos plaukimo grupės vaikų, 40 jų – aukšto meistriškumo grupėse. Ateityje, pasak A. Talalo, aukšto meistriškumo sportininkams ruošti bus skiriama dar daugiau dėmesio.

Arūnas Talalas / Justinos Lasauskaitės nuotr.

Po du kartus per savaitę į baseiną renkasi šešios sveikatinimo grupės. Jas lanko vaikai, kurie nepateko į Sporto mokyklos grupių treniruotes, nesiekia aukšto meistriškumo. „Iš pradžių abejojome, ar ši veikla bus populiari, dabar prognozuojame, kad kitais mokslo metais tokių grupių skaičius gerokai išaugs“, – neabejojo A. Talalas.

Patenkinti: antrokai Ž. Patašius (dešinėje) ir R. Petrauskas džiaugiasi savo pasiekimais. / Justinos Lasauskaitės nuotr.

Ambicingi siekiai

Didžioji dalis trenerio S. Žiauko gyvenimo susijusi su plaukimu. „Treniruotes lankiau nuo pirmos klasės, visas mano gyvenimas sukasi aplink baseiną, todėl ir pasirinkau studijas Lietuvos sporto universitete, savęs kitame darbe neįsivaizdavau. Man labai patinka dirbti su vaikais. Žinoma, pasitaiko ir sunkių momentų, tačiau viską atperka jų džiaugsmas, paprasčiausias: ačiū, treneri“, – šypsojosi pašnekovas.

Visas mano gyvenimas sukasi aplink baseiną.

S. Žiaukas Mastaičių baseine dirbo ir anksčiau, iki jo renovacijos. Paprašytas palyginti, Simas nedaugžodžiavo: „Skiriasi kaip diena ir naktis, dabar daug maloniau dirbti, o ir vaikams daug labiau patinka. Tie, kurie labiau bijo vandens, ypač džiaugiasi varlinuku – jame ir gylis mažesnis, ir vanduo šiltesnis.“

Treneris moko plaukti antrokus, treniruoja Kauno rajono sporto mokyklos auklėtinius. „Su pastaraisiais man labiau patinka dirbti, nes aš noriu užauginti sportininkų, puikių plaukikų. Mano svajonė – išugdyti olimpinį čempioną. Jei tarp antrokų pamatau vaiką, turintį gerus duomenis, paskambinu tėveliams, pasiūlau leisti lankyti treniruotes“, – ambicingų planų neslėpė S. Žiaukas.

Simas Žiaukas / Justinos Lasauskaitės nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nusivylęs

Nusivylęs  portretas
Buvau tris kartus. Baseinas kaip baseinas. Pirtys šaltos, aromatinėje - jokio aromato nerasta, turkiškoje - garo mažai, saunoje - per maždaug dešimt minučių išprakaituoti neįmanoma. Pirtyse nėra nei laikrodžių, nei termometrų, nei drėgmės matuoklių. Drabužių spintelės per mažos ir t. t. Ir nors gyvenu apie keturis kilometrus nuo baseino, tenka važinėti į Prienus. Ten tokių problemų nėra... Linkiu tobulėti ir tada sulauksite daugiau lankytojų.

Remigijus

Remigijus portretas
Baseinas puikus, bet darbuotojų kultūra žema... Apkalba lankytojus, nepaaiškina pilnai taisyklių, o po to priekaištauja...

Anonimas

Anonimas portretas
kol kaimas rekonstravo Kaunas olimpini nauja pastate
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių