Madrido gyventojams gali tekti padirbėti gatvių valytojais

  • Teksto dydis:

Šunų savininkai Ispanijos sostinėje, kurie nesurenka savo augintinių išmatų, pagal Madrido miesto tarybos parengtą „šoko terapijos planą“ gali būti priversti padirbėti gatvių valytojais.

Municipalinė policija išbandys šią sistemą dviejuose miesto rajonuose, kuriuose, kaip nustatyta, šunų „dovanėlių“ paliekama daugiausia, pranešė taryba.

Savo augintinių išmatų nesurenkantiems šunų savininkams bus pasiūlyta rinktis – arba sumokėti iki 1,5 tūkst. eurų (1,7 tūkst. JAV dolerių) baudą, arba kelias dienas valyti gatves.

Pasak miesto tarybos, nors buvo „ne kartą surengtos visuomenės informavimo kampanijos“ ir išdalinti milijonai nemokamų išmatų surinkimo maišelių, „gatvėse, parkuose ir kitose vietose vis dar randama ekskrementų“.

„Savivaldybė parengė šių pažeidėjų šoko terapijos planą, kuris netrukus bus pradėtas įgyvendinti dviejuose miesto rajonuose“, – nurodė taryba.

Pastaraisiais metais kūrybingai kovoti su šunų savininkais, atkakliai nepaisančiais reikalavimų surinkti savo augintinių išmatas, pradėjo keletas Ispanijos miestų.

Taragonos miestas Ispanijos šiaurės-rytuose pernai paskelbė, jog ims tirti viešose vietose paliktų šunų išmatų DNR, kad susektų nevalyvus šeimininkus.

2013 metais netoli Madrido esančiame Brunetės mieste šunų išmatos, supakuotos į dėžutę su užrašu „Radinys“, kurį laiką buvo pristatomos į jų nesurinkusių šunų šeimininkų namus.

Augintiniui atlikus savo „reikalą“, savanoriai užkalbindavo nieko neįtariantį ir išmatų surinkti nesiteikiantį jo šeimininką, kad sužinotų šuns vardą ir veislę. Tokiu būdu savivaldybės darbuotojai galėdavo identifikuoti šunį ir rasti jo šeimininko adresą registruotų augintinių duomenų bazėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių