Quantcast

Prostatos vėžį pažabojęs A. Stonys dalijasi pamėgtų patiekalų receptais

  • Teksto dydis:

Bene garsiausias Lietuvos iliuzionistas Arvydas Stonys jau daugiau nei tris dešimtmečius gerbėjus stebina magiškais pasirodymais. Stebuklai vyksta ne tik Arvydo darbe – prieš kelerius metus išgirsta prostatos vėžio diagnozė šokiravo, bet magui pavyko suvaldyti ligą.

Šį šeštadienį, 8.30 val., rodomoje TV3 kulinarinių pokalbių laidoje „Virtuvės istorijos“ žinomas vyras atskleis sveikos gyvensenos receptą, kuris padėjo jam suvaldyti ligą, ir papasakos, kuo gyvena šiandien.

Šeštadienio laidoje Arvydo lauks nelengva užduotis – stoti į kulinarinę kovą prieš muzikos atlikėją, scenos grandą bei gerą bičiulį Ramūną Difartą. 

Burtai lems, kad Ramūnas, padedamas virtuvės šefo iš Šri Lankos Dilano Dampelos Gamage, keps jūrų ešerį su traškia lazdyno riešutų plutele, o Arvydas, kartu su laidos vedėja Ilona Juciūte, gamins lašišos ir brokolių kepsnelius.

Ilonos parinktas receptas labai nudžiugins Arvydą: patiekale dominuojantis brokolis yra itin naudinga daržovė, nes jame gausu įvairių polifenolių, kurie onkologine liga susirgusiam žmogui padeda kovoti su vėžiu.

„Brokolis yra visų daržovių karalius, jame labai daug polifenolių, kurių galima rasti beveik kiekviename augale. Mat polifenoliai atsakingi už daržovių spalvą, skonį ir aromatą. Jie taip pat labai naudingi ir mūsų organizmui – stabdo visus lėtinius uždegimus, vėžinių ląstelių dauginimąsi bei stiprina imuninę sistemą. Polifenoliai yra gamtos dovana žmonijai“, – kalbės Arvydas.

Iliuzionistas pasakos, jog onkologinė liga šiandien jau nebėra mirties nuosprendis, ir laiku ją pastebėjus, galima suvaldyti. Sužinojęs apie ligą žinomas vyras iš pagrindų pakeitė savo gyvenseną ir mitybą. Tai leido jam džiaugtis puikiai rezultatais kovoje su liga.

„Ir sveikiems, o ypač susirgusiems onkologine liga, labai svarbu valgyti daug augalinio maisto. Tik kai nuolat bėgam, lekiam, ne visada atsiranda tam laiko, ne visada paprasta įsigyti ekologiškų produktų. Todėl džiaugiuosi atradęs maisto papildą, sukurtą Kembridžo mokslininkų. Papildas yra sudarytas iš brokolių, granatų, ciberžolių ir žaliosios arbatos, jau trejus metus jį sėkmingai vartoju ir žinau, kad jis padėjo man sustabdyti ligą“, – teigs Arvydas.

Arvydas įsitikinęs – sveikatai derėtų skirti daugiau dėmesio, rūpintis ja, kol ligos dar neužklupo. Jam pritars ir jo šio šeštadienio varžovas, muzikos atlikėjas ir dainų autorius R. Difartas. Anot jo, kai daugiau nei du dešimtmečius praleidi pramogų pasaulio padangėje, supranti, kad ateina metas daugiau dėmesio skirti sau.

„Kuo daugiau žinai ir turi daugiau praktikos, tuo dažniau viską darai apgalvodamas, dėl savęs. Nes tiesiog niekur neskubi, niekur nesiverti, nieko nenori nustebinti, tiesiog gyvenime darai tą iš malonumo, o jeigu tai patinka dar kažkam – tai nuostabu“, – atviraus Ramūnas.

A. Stonys laidoje pasakos, jog būtent didelis dėmesys sau ir savo sveikatai jam padėjo pasiekti gerų rezultatų kovoje su vėžiu. Vadovaudamasis Kembridžo universiteto profesoriaus R. Thomas metodika, jis iš pagrindų pakeitė mitybą, papildė kasdieninį racioną polifenoliais, atsisakė cukraus, alkoholio, taip pat kardinaliai pakeitė mąstymą, atsisakė blogų minčių, ėmė sportuoti.

„Mitybą pakeisti buvo lengviau negu padidinti sportinį aktyvumą. Jeigu iki diagnozės būtų buvusios tinginių olimpinės žaidynės, aš tikrai būčiau laimėjęs jas“, – laidoje juokaus iliuzionistas.

Ragindamas ir kitus susimąstyti bei atkreipti dėmesį į savo gyvenimo būdą, Arvydas visiems siūlo išbandyti šiuos lengvus ir sveikus patiekalus, kuriuose gausu polifenolių ir kitų maistingų medžiagų, reikalingų sveikam žmogaus organizmui.

Lašišos ir brokolių kepsneliai

Patiekalui pagaminti reikės:

200 g rūkytos lašišos;

600 g šviežios lašišos;

200 g brokolių;

100 g džiūvėsėlių;

1 kiaušinio;

1 a. š. rūkytos paprikos;

0.5 a. š. rudojo cukraus;

1 a.š. ciberžolių;

žiupsnelio krapų;

citrinos;

kalendros;

1 v. š. sojų padažo;

3 v. š. „Sweet chili“ padažo.

Smulkiai sukapokite šviežią lašišą, įmuškite kiaušinį, suberkite rūkytą papriką, krapus, druską, pipirus, cukrų, ciberžoles ir džiūvėsėlius. Visą masę labai gerai sumaigykite. Smulkiais kubeliais supjaustykite ir į masę įmaišykite rūkytos lašišos filė. Brokolius perliekite verdančiu vandeniu, nusausinkite, apšlakstykite citrina ir susmulkinkite. Formuokite paplotėlius. Kepkite 180° temperatūroje, tiesioginėje kaitroje 8 minutes. Kepsnelius patiekite su agurkų salotomis, avokadais, „Sweet chili“ padažu ir duonos traškučiais. Skanaus!

Kopūstų kotletai

Patiekalui pagaminti reikės:

pusės kopūsto;

6 pievagrybių;

1 svogūno;

džiūvėsėlių;

1 kiaušinio;

1 v.š. krakmolo;

mėgstamų prieskonių;

1 v.š. saulėgrąžų aliejaus.

Kopūstą sutarkuokite smulkia burokine tarka. Nusunkite kiek galima sausiau. Viską sudėkite kaip į paprastus kotletus: įmuškite kiaušinį, supilkite krakmolą, prieskonius, smulkintą svogūną ir per smulkią burokinę tarką tarkuotus pievagrybius. Gerai viską išminkykite ir formuokite kotletus. Apvoliokite juos džiūvėsėliuose ir dėkite į skardą, išklotą kepimo popieriumi. Kepkite 180° temperatūroje apie 30 min, kol kotletai pagels. Geriausia pateikti su daržovių salotomis, virtomis bulvėmis bei pievagrybių padažu. Skanaus!

Greitos burokėlių ir morkų salotos

Patiekalui pagaminti reikės:

2 nevirtų burokėlių;

2 nevirtų morkų;

2 v. š. balzamiko acto;

2 v. š. saulėgrąžų aliejaus;

1 v. š. medaus;

1 v. š. petražolių;

druskos ir maltų juodųjų pipirų.

Nuluptus nevirtus burokėlius ir nevirtas morkas sutarkuokite arba supjaustykite šiaudeliais. Sudėję į dubenį pamaigykite ranka. Apšlakstykite gerai išplaktu acto, aliejaus, medaus, druskos ir pipirų padažu. Palikite marinuotis keletą valandų, retkarčiais pamaišykite. Jei nėra laiko, marinuoti nebūtina. Apibarstykite smulkintomis petražolėmis, tinka ir kalendros arba raudonėliai. Skanaus!



NAUJAUSI KOMENTARAI

Med.

Med. portretas
Ką jis pažabojo,jis gydosi savaip,be chemijo terapijos,be spindulių. Dar neaišku kuo baigsis.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

  • Naminė chalva: nustebsite, kaip lengva pasigaminti
    Naminė chalva: nustebsite, kaip lengva pasigaminti

    Metas gardžiam receptui. Kaip namų sąlygomis pasigaminti chalvą? Pasirodo, be saulėgrąžų šiam skanėstui reikės vos kelių papildomų ingredientų, o žaisdami su formelėmis ir saulėgrąžų smulkinimu, galėsite išgauti vis kitokį sk...

    9
  • Pavasarinės daržovės dovanos – patiekalai iš smidrų
    Pavasarinės daržovės dovanos – patiekalai iš smidrų

    Smidrai yra viena iš sparčiausiai augančių daržovių, tinkamomis sąlygomis jie per vieną dieną gali užaugti kelis centimetrus. Jau dabar galima mėgautis šviežiu smidrų derliumi: jie paįvairins pigesnes salotas, mėsos patiekalus ir tr...

    1
  • Kas dera, o kaip nereikėtų eksperimentuoti su šaltibarščiais?
    Kas dera, o kaip nereikėtų eksperimentuoti su šaltibarščiais?

    Su lyg šiltuoju sezonu keičiasi ir meniu. Ant dažno lietuvio pietų stalo matyti ir lėkštė šaltibarščių. Beje, vienas užsienyje itin populiarus maisto tinklaraštis šią šaltą sriubą titulavo kaip skania...

    9
  • Skanios idėjos vaišių stalui <span style=color:red;>(receptai)</span>
    Skanios idėjos vaišių stalui (receptai)

    Kad ir kokių pamėgtų receptų turime šventiniam stalui, visuomet norisi išmėginti kažką naujo. Gal nutarėte paįvairinti šaltą stalą, paruošti sotų kepsnį ar pamaloninti svečius skanėstu? Tuomet šie receptai &nda...

  • Maisto tinklaraštininkė E. Angelė: gamindama maistą jaučiuosi laiminga <span style=color:red;>(receptai)</span>
    Maisto tinklaraštininkė E. Angelė: gamindama maistą jaučiuosi laiminga (receptai)

    Tinklaraščio „Maistas ant stalo“ autorei Eglei Angelei gaminti maistą – smagiausias užsiėmimas. „Tuomet nusiraminu, atsipalaiduoju, užsimirštu, rūpesčiai kažkur išgaruoja. Džiūgauju, nes artėja Velykos, s...

    16
  • Per Velykas – ne tik marginti kiaušiniai: saldi šventinio stalo repeticija
    Per Velykas – ne tik marginti kiaušiniai: saldi šventinio stalo repeticija

    Nors Velykų stalas dažniausiai asocijuojasi su margintais kiaušiniais, žinoma, tai ne vienintelis šventės patiekalas. Saldus švenčių stalas ne mažiau svarbus nei mėsos, žuvies ir daržovių patiekalai. Šeimininkės jau daba...

  • Grilio sezono pradžiai – ypatingas kepsnys
    Grilio sezono pradžiai – ypatingas kepsnys

    Daugelis jautienos patiekalus sieja su ypatingomis progomis ir šventėmis: įmantriai paruoštus kepsnius renkamės restoranuose gimtadienių ar sukaktuvių progomis. Čirškantis jautienos kepsnys puikiai tinka pradėti kepsninių sezoną. ...

  • Įmanoma dermė: greitai, paprastai, skaniai, maistingai
    Įmanoma dermė: greitai, paprastai, skaniai, maistingai

    Prieš porą metų iš Australijos grįžusi ir šiuo metu, kaip pati sako, tarp Klaipėdos ir Vilniaus gyvenanti Akvilė Zarambaitė studijuoja WEB dizainą, o laisvalaikiu savo intagramo paskyroje negali_sustot dalijasi mintimis apie mažus...

    2
  • Kaip tinkamai laikyti sūrius šaldytuve?
    Kaip tinkamai laikyti sūrius šaldytuve?

    Sūris taip tvirtai įaugęs į mitybos įpročius, kad namuose dažniausiai būna net kelios jo rūšys: burnoje tirpstančios mocarelos, kietojo parmezano, unikalaus lietuviško varškės ar universaliojo fermentinio. Lietuvius jau galima p...

    1
  • Pasidžiaukime gaivia žaluma lėkštės <span style=color:red;>(receptai)</span>
    Pasidžiaukime gaivia žaluma lėkštės (receptai)

    Pavasarėjant pietums norisi nebe tirštų troškinių, o didelės lėkštės šviežių salotų su įvairiaspalvėmis naujo derliaus daržovėmis. Nors salotos tradiciškai patiekiamos kaip garnyras prie mėsos ar žuvies patieka...

    1
Daugiau straipsnių