„Samsung Galaxy Note10“ ir „Note10+“: ar jie išties verti dešimtuko?

 • Teksto dydis:

„Galaxy Note“ turėjo savo pakilimų ir nuosmukių, tačiau vartotojai visada susidurdavo su išskirtiniais išmaniaisiais, iš tikrųjų stilingais, galingais ir aprūpintais unikaliu, praktiškai konkurentų neturinčiu S-Pen rašikliu. Šiais metais gamintojas pristatė ne vieną, o du „Samsung Galaxy Note 10“ išmaniuosius.

Iki šiol „Galaxy Note“ buvo tik vienas karalius: galingas įrenginys, su dideliu, puikios AMOLED klasės ekranu, kokybiškai veikiančia kamera ir S-Pen. Varle.lt telefonų specialistų teigimu, paprastai jis buvo laikomas verslo klasės išmaniuoju, tačiau šiais metais, panašu, kad situacija kažkiek pasikeitė, nes „Note“ serijoje atsirado tas tradicijas tęsiantis „Galaxy Note10+“ bei gabaritais mažesnis ir nežymiai prastesnių techninių parametrų bei pigesnis „Galaxy Note10“.

Lietuvoje jau galima įsigyti švytinčios pašvaistės „Aura Glow“ bei juodos spalvos „Aura Black“ modelius. Vertėtų paminėti, kad be šių spalvų gamintojas dar parodė „Aura Pink“ ir „Aura White“ versijas.

„Samsung Galaxy Note10“ – nepriekaištinga pagaminimo kokybė

Pasak Varle.lt telefonų specialistų, naujieji „Galaxy Note 10“ modeliai tęsia „Galaxy Note“ serijos aukštos pagaminimo kokybės tradicijas. Stiklinius elegantiškai užapvalintų šonų skydelius jungia aliuminio rėmelis, kuris yra tokios pat spalvos kaip nugarėlės apdaila. Beje, tiek ekraną, tiek galinę nugarėlę dengia „Gorilla Glass 6“ stiklas. Įjungimo bei garso reguliavimo mygtukus dabar rasime tik kairėje pusėje. Ar tai labai patogu – spręsti, žinoma, kiekvienam individualiai.

Korpuso viršuje gamintojas patalpino SIM kortelių stalčiuką. Vertėtų paminėti, kad abi „Galaxy Note10“ versijos yra Dual SIM, tačiau tik „Galaxy Note10+“ leis papildomai įsidėti atminties kortelę iki 512 GB. 

Kalbant apie „Galaxy Note 10“ dizaino stiliaus pakeitimus, vertėtų paminėti, kad šiais metais gamintojas nusprendė atsisakyti savo horizontalaus kameros modulių išdėstymo galinėje korpuso dalyje. Dabar kamera yra išdėstyta pakankamai klasikiniu jau daugeliui išmaniųjų būdu: vertikaliai kairės pusės viršutiniame korpuso kampe. Širdies ritmo jutiklio sekcija, kurią turėjome šalia kameros „Note 9“ modelyje, naujajame flagmane dingo. Panašus likimas ištiko ir 3,5 mm ausinių jungtį, kuri iki šiol nepaisant visų tendencijų buvo siūloma „Samsung“ įrenginiuose. Taip, tai tiesa,  „Galaxy Note10“ ir „Note10+“ jau neturi ausinių jungties.

Turint omenyje tokius didelius ekranus, telefonai nesveria daug ir yra tikrai patogūs naudoti.

• Galaxy Note10: 151 x 71.8 x 7.9 mm / 168 g

• Galaxy Note10+: 162.3 x 77.2 x 7.9 mm / 196 g

Pirmieji įspūdžiai laikant „Samsung“ išmaniuosius rankose yra labai puikūs. Įrenginiai labai elegantiški ir solidžiai pagaminti, veikia žaibišku greičiu ir labai gerai guli delne, ypač „Galaxy Note10“.

„Samsung Galaxy Note10“ – du skirtingi modeliai ir du skirtingi AMOLED ekranai

„Samsung Galaxy Note10“ ir „Galaxy Note10+“ nemažai skiriasi ne tik savo dydžiu, bet ir pritaikytų AMOLED ekranų raiška. Abu modeliai turi siaurus rėmelius, elegantiškai lenktus šonus bei nedidelį, centre išdėstytą priekinės kameros lašiuką (Infinity-O Display). „Galaxy Note10“ turi 6,3 col. Full HD+ raiškos ekraną, o „Galaxy Note10+“ 6,8 col. įstrižainės ir QHD+ raiškos. Ekrano santykis su korpusu yra daugiau nei 94 proc. ir tai yra rekordas.

Vertėtų pripažinti, kad abu ekranai atrodo įspūdingai: perteikia intensyvias ir ryškias spalvas, turi plačius matymo kampus, puikų kontrastą ir palaiko HDR turinio atvaizdavimą. Taigi, kaip visada, „Samsung“ gamina geriausius ekranus ir tai jau tampa net nuobodu. Gaila, kad gamintojas nenorėjo labiau nustebinti rinkos, pavyzdžiui, atsisakyti to nedidelio lašiuko ekrane ir pakeisti jį kokia nors inovatyvia kamera po ekranu. Tai jau sukeltų kokį nors tikrai „vau“ efektą. Tuo tarpu po ekranu čia turime ultragarsinį pirštų atspaudų skaitytuvą, kuris padeda apsaugoti jūsų duomenis net nuo bandymo atrakinti naudojant netikrus 2D ir 3D pirštų antspaudus. Abu telefonai turi IP68 standarto apsaugą nuo vandens ir dulkių.

„Samsung Galaxy Note10“ – triguba arba keturguba kamera

Žvelgiant paprasto naudotojo akimis, „Galaxy Note10“ ir „Galaxy Note10+“ turi identiškas kameras, tiek priekinę, tiek galinę. „Galaxy Note10“ turi trigubą kamerą, o „Galaxy Note10+“ keturgubą kamerą. Taigi vienintelis skirtumas slypi tame, kad pagrindinė „Galaxy Note10+“ kamera turi papildomą, ketvirtą ToF modulį. Jis mato pasaulį trimatėje erdvėje. ToF kamera leidžia tiksliai nustatyti programiškai pridedamą išsiliejusio fono (bokeh) efekto gylį, skanuoti objektus 3D bei kurti išplėstos (AR) realybės efektus („AR Doodle“ funkcija). Tai reiškia, kad su S-Pen rašikliu galime kam nors pripiešti juokingus ūsus ar rožinius akinius ir jie bus animuojami kartu su fotografuojamo/filmuojamo žmogaus judesiais.

Fotografijos galimybių prasme panašu, kad gamintojas nesistengė labai nustebinti. Žinoma, gauname vertinamą standartinį f/1.5 modulį su mechanine diafragma f/2.4 bei matricą su integruota atmintimi, o tai reiškia, kad nuotraukų bei vaizdo įrašų kokybės prasme „Samsung Galaxy Note10“ neabejotinai atsiras tarp geriausių 2019 metų flagmanų. Tačiau pritaikyta kamerų konfigūracija yra pakankamai pažįstama mums iš „Galaxy S10+“ modelio.

Priekinė kamera yra vieno modelio ir 10 megapikselių raiškos, su automatinio fokusavimo sistema. Ji slepiasi nedidelėje lašo formos skylutėje centrinėje ekrano dalyje.

Kameros sąsaja yra tipinė „Samsung“: aiški, suprantama ir su daugybe įvairių režimų.Papildomos kameros savybės: naktinis fotografavimas, kadro pasiūlymai, kompozicijos optimizavimas, „Instagram“ režimas. Vertėtų paminėti įdomią filmavimo galimybę: garso priartinimą („Zoom Audio“ funkcija). Filmuojant yra galimybė įrašyti tik tuos garsus, kuriuos norite. Dar dėmesio verta elektroninė-optinė super vaizdo įrašų stabilizacija („Super Steady) funkcija.

„Samsung Galaxy Note10“ našumas

Telefonuose naudojamas naujasis „Exynos 9825“ procesorius yra pirmasis pagal 7 nanometrų technologiją pagamintas „Samsung“ lustas. Pasak gamintojo, „Galaxy Note10“ tapo galingesnis 33 proc. pagrindinio procesoriaus ir 42 proc. — grafikos procesoriaus prasme lyginant su jo pirmtaku. Tikrai telefonas veikia nepaprastai sklandžiai bei greitai ir, žinoma, nekaista bei nestriginėja. 

„Samsung Galaxy Note 10“ yra aprūpintas 8, o „Note 10+“ – 12 GB RAM atminties.

Klientai gali rinktis 256 ir 512 GB („Samsung Galaxy Note 10“) atminties versijas. Reikėtų paminėti, kad atminties kortelių skaitytuvą turi tik „Galaxy Note 10+“ modelis. Tai galima vertinti kaip pagrindinį trūkumą, tačiau su tokia atminties talpa vargu ar apskritai bus poreikis atminties kortelei.

„Galaxy Note10“ taip pat palaiko DeX režimą, kurio aktyvavimui reikia tiesiog laidu prijungti įrenginį prie monitoriaus ir tuo pačiu galima naudotis išmaniuoju.

Kalbant apie telefono veikimą vertėtų paminėti kelias įdomias funkcijas. „Samsung Galaxy Note 10“ leidžia konvertuoti tekstą, rašyti ekrane ir naudotis priminimais sau neįjungus ekrano. Taip pat galima rašyti ir piešti tiesiogiai ant nuotraukų ir vaizdo įrašų, t.y. kurti taip vadinamas gyvas žinutes.

Dar viena dėmesio verta ir tikrai patogi funkcija – ekrano vaizdo įrašymas. Tiesiog informaciniame skydelyje pasirinkite funkciją įrašyti ekrano vaizdą, kuri leis įrašyti vaizdą jums berašant ar piešiant ekrane. Pripažinkime, dažnas naudojame ekrano nuotraukas, o su šiuo modeliu galėsime patogiai užfiksuoti veiklos išmaniajame vaizdo įrašus.

Kalbant apie „Galaxy Note 10“ našumą neįmanoma pagailėti tokių žodžių, kaip produktyvumo galia, nes ne tik telefoną galima prijungti prie kompiuterio, bet prisijungti su savo kompiuteriu prie telefono. Naujasis išmanusis pasižymi sąsajos su „Windows“ galimybėmis. Naudojant „Microsoft“ paskyrą, be jokių laidų galima prijungti savo telefoną prie kompiuterio, kuris palaiko „Windows“ operacinę sistemą.

„Samsung Galaxy Note 10“ baterija: veikia ilgai, bet be staigmenų

„Galaxy Note10“ turi 3500 mAh, o „Galaxy Note10+“ – kiek didesnę, 4300 mAh bateriją. Baterija palaiko 45 W greitąjį įkrovimą, nors komplektacijoje turime mažesnio galingumo, 25 W įkroviklį. Gamintojo teigimu, 25 W galia pagreitina krovimo procesą iki 30 min., o naujausios kartos baterija leis naudotis telefonu visą dieną. Taigi su tokiais greičiais 2019 metais jau drąsiai galima pamiršti apie tokį dalyką kaip telefonų įkrovimą per naktį.

Taip pat čia turime 10 W belaidį įkrovimą ir „Wireless PowerShare“ funkciją, kuri leidžia dalintis energija ir įkrauti kitus įrenginius, kurie palaiko Qi technologiją. Taigi galima įkrauti kitus išmaniuosius su šia technologija, nors iš tikrųjų ši funkcija reikalinga ir labiau pravers priedų įkrovimui. Padėsite ant „Galaxy Note10“ bevieles „Galaxy Buds“ ausines ir nebereikės jų įkrauti naudojantis laidu. Juk tai tikrai labai patogu!

S-Pen rašiklis

Pripažinkime, kad už savo žavesį ir populiarumą „Note“ turėtų dėkoti iš pirmo žvilgsnio nereikšmingam, bet iš tikro labai naudingam ir patogiam priedui – S-Pen rašikliui. Jis leidžia patogiai žymėtis pastabas, užsirašyti telefono numerius, piešti ir saugoti ekrano nuotraukas su savo pastabomis. Rašikliu užfiksuotas pastabas galima įrašyti ir dalintis kaip vaizdu, tekstiniu dokumentu, Word, PDF ar „Samsung“ siūlomu SDOC formatu.

Naujasis S-Pen turi integruotą Bluetooth modulį bei  6-ašių padėties jutiklį su akselerometru ir giroskopu. Juo galima nuotoliniu būdu valdyti pasirinktas telefono funkcijas kaip ir „Galaxy Note 9“ modelyje, tačiau dabar dar turime papildomą galimybę kontroliuoti telefoną rašiklio ore atliktais judesiais („Air actions“ funkcija). Tiesa, galėsime atrodyti kaip Haris Poteris, tačiau tokiu būdu pavyks, pavyzdžiui, peržiūrėti nuotraukas galerijoje, perjungti kameras, priartinti ir fotografuoti.

Taigi „Samsung“ siūlomas S-Pen visada išlieka unikalus ir iš tikrųjų šis sprendimas neturi rimtų konkurentų išmaniųjų pasaulyje. Vertėtų paminėti, kad šį kartą gamintojas patobulino jo maitinimo sistemą. Ličio-titano baterija turėtų leisti 10 val. trunkantį S-Pen budėjimą.

Apibendrinimas

„Galaxy Note“ serija visada išsiskyrė iš kitų išmaniųjų savo puikiu dideliu ekranu ir įdomiomis galimybėmis. Vien ko vertas S-Pen rašiklis, jeigu juo, aišku, naudojatės. Varle.lt telefonų specialistų nuomone, „Galaxy Note10“ ir ypatingai „Galaxy Note10+“ yra verti dešimtukų su pliusais ir neabejotinai taps šių metų geriausiais flagmanais. Tai telefonai tiems, kuriems įdomu išbandyti įvairias kūrybines galimybes, bei tiems, kurie nori tiesiog daugiau nei tik telefono.NAUJAUSI KOMENTARAI

zinovas

zinovas portretas
Pasiziurekite i sito ŠIRPOTREBO niekalo kaina. Ji ziauriai ispusta kaip tokiam niekalui.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių