Norvegijoje pradedami reto senovinio vikingų laivo archeologiniai kasinėjimai

Norvegijoje  penktadienį pradėti archeologiniai darbai, siekiant ištirti neseniai aptiktą senovinį vikingų laivą, o mokslininkai tikisi, kad pirmieji per daugiau kaip šimtmetį tokio pobūdžio kasinėjimai padės surinkti daugiau duomenų apie šiuos Šiaurės jūrininkus.

2018 metais pietrytinėje šalies dalyje, netoli sienos su Švedija, žemės gelmių radaru buvo aptiktas senovinis laivas, esantis maždaug 50 centimetrų gylyje po laidojimo pilkapiu.

Pradiniai duomenys parodė, kad laivo liekanos yra labai prastos būklės, todėl buvo nutarta nieko nelaukiant pradėti kasinėjimus, kol laivas dar visiškai nesunyko.

Norvegijoje iš viso rasti vos trys gerai išsilaikę vikingų laivai, o paskutinį kartą tokie kasinėjimai vyko 1904 metais.

Visi trys rasti laivai šiuo metu eksponuojami muziejuje netoli Oslo.

„Kadangi bendras rastų laivų skaičius yra labai mažas, naujasis atradimas bus labai reikšmingas supratimui apie pačius laivus bei suteiks vertingos informacijos, leisiančios geriau suprasti visą šį istorijos tarpsnį“, – teigė Norvegijos kultūros paveldo tyrimų instituto archeologas Knutas Paasche (Knutas Paskė).

VIII–XI amžiais jūras skrodę vikingų kariai ir pirkliai dažnai savo karalius ir kunigaikščius laidodavo kartu su į krantais iškeltais laivais.

„Jelestado laivas – tai išskirtinės nacionalinės ir tarptautinės svarbos atradimas“, – pareiškė kultūros ministras Sveinungas Rotevatnas.

Manoma, kad kasinėjimai truks penkis mėnesius.NAUJAUSI KOMENTARAI

III-jo ir IV-jo Žemės ašies judėjimų atradėjas R.Zubinas

III-jo ir IV-jo Žemės ašies judėjimų atradėjas R.Zubinas portretas
KODĖL mes LIETUVIAI TAIP LENGVAI, SAVO TAUTIEČIUS - GENTAINIUS - VYKINGUS ATIDUODAME KAIMYNAMS?! JUK ŠIS ŽODIS KILĘS nuo LIETUVIŠKO - VYKTI!!! JUO LABIAU- - VYKINGUS, MATERIALIAI, ŠEFAVO LIETUVIŲ KRIVIŲ KRIVAIČIAI, KOVOJE SU ROMOS ir KONSTANTINOPOLIO POPIEŽIAIS! ŠLOVĖ VYKINGAMS! VAKARŲ EUROPĄ gi ROMAI PASIDAVĖ labai greitai - iki 425 metų! Romos imperatorius Konstantinas I RYTŲ LIETUVIAMS net paskelbė KRYŽIAUS KARĄ! ŠIOS SKERDYNĖS VYKO 1000 metų - iki vadinamojo LIETUVOS "KRIKŠTO" ! LIETUVA GARBINGAI KOVĖSI SU ROMĄ ir Kanstanta 1000 METŲ!' JEIGU VYKINGAI BUVO NORVEGAIS, - TAI KODĖL NORVĖGAI VYKINGAMS LEIDO MIRTI SALOSE ŽIAURIAUSIA KRAUJOMAIŠOS MIRTIMI?!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių