Minint „Infobalt“ dvidešimtmetį apdovanoti IT vėliavnešiai

 • Teksto dydis:

Minint „Infobalt“ dvidešimtmetį apdovanoti IT vėliavnešiai

Antradienio popietę, minint IRT asociacijos „Infobalt“ dvidešimties metų jubiliejų, pirmą kartą Lietuvoje apdovanoti IT sektoriaus vėliavnešiai. Tarp nugalėtojų puikuojasi garsūs verslo, tokie kaip Ilja Laurs, „Pixelmator“, „Ruptela“, mokslo ir valstybinio sektoriaus atstovų vardai.

„Po dvidešimties sėkmingo bendradarbiavimo metų asociacijos veiklos ir tikslų amplitudė vis labiau plečiasi ne tik į vietines, bet ir į tarptautines rinkas. Siekiame, kad šie apdovanojimai taptų gražia asociacijos tradicija ir gyvuotų dar ateinančius dvidešimt metų, toliau skatinant verslo, mokslo ir valstybės bendradarbiavimą, stiprinant partnerystę bei Lietuvos IT sektoriaus įvaizdžio gerinimą visame pasaulyje“, – sako Kristijonas Kaikaris, asociacijos „Infobalt“ prezidentas ir „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius.

„Infobalt“ apdovanojimuose „IT ambasadoriaus“ vardu įvertintas „Nextury Ventures“ fondo įkūrėjas Ilja Laurs už verslo plėtrą nuo Lietuvos iki Silicio slėnio, Lietuvos vardo garsinimą, dalinimąsi žiniomis, patirtimi, dalyvavimą veikloje, skatinančioje jaunus žmones rinktis IT ir kurti verslus. „IT inovatoriaus“ apdovanojimas įteiktas „Pixlemator“ už inovatyvumą ir gebėjimą siekti pasaulinio lygio kokybės. „IT sektoriaus viltimi“ pripažinta įmonė „Ruptela“ už gebėjimą kasmet augti dvigubai ir patekti į sparčiausiai augusių kompanijų Centrinėje ir Rytų Europoje dešimtuką jau antrus metus iš eilės.

Iškiliausio partnerio viešajame sektoriuje vardą pelnė Finansų ministerijos atstovė Diana Seredokaitė už kritinių valstybinių informacinių sistemų nuoseklų vystymą, dialogą su verslu ir Lietuvos atvedimą į pirmaujančias e-vyriausybės pozicijas Europos Sąjungoje. Iškiliausiu mokslo partneriu tapo prof. habil. dr. Adolfas Laimutis Telksnys už interneto plėtros pirmuosius žingsnius Lietuvoje. Iškiliausio IT mokytojo apdovanojimas, įsteigtas kartu su Lietuvos informatikos mokytojų asociacija, įteiktas Šilutės Vydūno gimnazijos informacinių technologijų mokytojai Tatjanai Balvočienei už dėmesį jaunų mokytojų ugdymui.

Specialūs apdovanojimai už nuopelnus informacinės visuomenės plėtrai taip pat įteikti KTU gimnazijos direktoriui Bronislovui Burgiui, VU MIF profesorei Valentinai Dagienei, Seimo kancleriui Jonui Mileriui ir „TeliaSonera“ produkto vadovui Ramūnui Šablinskui.

Apdovanojant iškiliausius IT sektoriaus atstovus, surengta konferencija „Skaitmeninės rinkos megapokyčiai“, kurioje vizijomis apie IT sektoriaus ateitį dalijosi Švietimo ir mokslo ministerijos, „Investuok Lietuvoje“, Estijos vyriausybės atstovai.

„Nors rinkoje veikiame labai ilgai ir buvome vieni „Infobalt“ steigėjų, ateina laikas iš naujo įvertinti per dvidešimtmetį įgytas pamokas ir nubrėžti naujas gaires žingsniui pirmyn. Asociacija savo veiklos ir krypčių vystymu prie to nemažai prisideda, skatindama žvelgti į šviesesnį rytojų. Džiugu, kad dvidešimtmetis suformavo, tikėkimės, naują tradiciją, kuri iškels Lietuvos IT sektorių į dar aukštesnį lygį ir paskatins verslą iš naujo įvertinti savo patirtį ir atsiverti naujiems pokyčiams bei tikslams“, – sako Tomas Milaknis, „Alna“ įmonių grupės generalinis direktorius. 

K. Kaikario teigimu, su aktyviu „Infobalt“ narių įsitraukimu dirbama iš karto keliomis strateginėmis kryptimis, formuojant palankias sąlygas IT sektoriaus plėtrai, skatinant eksportą, didinant žmogiškuosius išteklius, auginant gildiją ir motyvuojant asociacijos narius kuo daugiau bendrauti ir dalintis patirtimi tarpusavyje.

Šiuo metu asociacijos „Infobalt“ vienija daugiau nei 130 Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų įmonių bei mokslo ir studijų institucijų, veikiančių ir vietinėje, ir tarptautinėje rinkoje. Asociacija siekia ir plėtoja projektus, kuriančius geriausias prielaidas IRT pramonės augimui, kuris būtų naudingas Lietuvos žmonėms, viešajam sektoriui bei verslui. Pasak K. Kaikario, per ilgametę veiklą asociacijos palaikomos iniciatyvos suteikė proveržį daugeliui inovacijų, kurios dabar – neatskiriama kasdienybės dalis, o tolimesnis IRT sektoriaus augimas ir stiprėjimas yra ypač svarbus Lietuvai, siekiančiai sėkmingai konkuruoti globaliame pasaulyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių