Lietuvoje pradėjo veikti 5G ryšys

 • Teksto dydis:

Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centruose pradėjo veikti vienuolika 5G technologijos bazinių stočių, dar dvi 5G stotys gruodžio pradžioje bus įdiegtos Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), praneša telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“.

Nekomercinei 5G ryšio paslaugai naudojami Lietuvos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) suteikti technologijos testavimo dažniai.

„Šiandien 5G ryšys Lietuvoje žengia antrąjį žingsnį – jungiame 13 bazinių stočių, kurios žmonėms ir įmonėms leis be jokių papildomų mokesčių patiems įvertinti svarbiausius 5G privalumus, o pirmiausia – įspūdingą mobiliojo interneto greitį“, – sakė „Telia“ vadovas Danas Strömbergas.

Komercines naujos kartos 5G mobiliojo ryšio paslaugas Lietuvoje „Telia“ pradės teikti įvykus 5G radijo dažnių aukcionui. Tikimasi, kad tai bus jau kitais metais.

„Telia“ praneša, kad pasirašė strateginės partnerystės susitarimą su Švedijos bendrove „Ericsson“ dėl mobiliojo ryšio tinklo atnaujinimo ir 5G ryšio plėtros. Per artimiausius trejetą metų Lietuvoje „Telia“ su „Ericsson“ įranga iš viso planuoja atnaujinti apie 2000 bazinių stočių. Iki šiol savo mobiliajame RAN tinkle „Telia“ naudoja „Huawei“ įrangą, kurios nuo kitų metų laipsniškai bus atsisakoma.

RRT „Telia“ prašymu bendrovei suteikė dažnius nekomerciniam naudojimui, o Nacionalinis visuomenės sveikatos centras – leidimus įrengti 13 naujos kartos bazinių mobiliojo ryšio stočių. Septynios „Telia“ 5G bazinės stotys veikia Vilniuje – Gedimino prospekte ir Saltoniškių gatvėje, dvi Kaune – senamiestyje ir dalyje Savanorių prospekto, dar dvi – Klaipėdos senamiestyje. Nuo gruodžio pradžios dvi 5G bazinės stotys bus pastatytos daugiau kaip 412 ha esančioje Klaipėdos LEZ teritorijoje. Čia šiuo metu veikia daugiau kaip 100 įmonių iš 18 pasaulio šalių.

„Telia“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius teigė, kad 5G ryšį testuos ne tik klientai, bet ir pati „Telia“.

„Prieš dvejus metus atlikome pirmuosius 5G ryšio bandymus realiame tinkle, tačiau tuo metu rinkoje praktiškai nebuvo įrenginių, kurie būtų leidę juo pasinaudoti. Dabar situacija yra iš esmės pasikeitusi ir jau šiandien tūkstančiai klientų gali turėti 5G ryšį palaikančius telefonus ir maršrutizatorius, o verslas – dar vieną įrankį inovacijoms. Todėl iki dažnių įsigijimo mums yra labai svarbu ištestuoti įrangos veikimą įvairiomis sąlygomis, tinklo bei telefonų konfigūraciją, duomenų vartojimo poreikius“, – sako A. Šemeškevičius.


Šiame straipsnyje: 5Ginternetas5G ryšysLNK1

NAUJAUSI KOMENTARAI

Tai neginčijamas faktas...

Tai neginčijamas faktas... portretas
Padidės vėžininkų.......daug protingai mąstančių šalių atsisakė, nes kenkia sveikatai.....ačiū Linkevičiui....taip stengėsi....

tavo draugas anti daunizmas

tavo draugas anti daunizmas portretas
iš kur laikraštije tokie debiliški komentarai kaškokie sovietniai vatnikai sedi neišsipagyriave ir lieja pykti nes žmonos paliko juos :DD pasigydikyt ir nebekomentuokit savo pievu pensininkai nevykeliai

Čiubaka

Čiubaka portretas
dabar visi bėkit ir pirkit 5G telefonus, kol neišpirko. Kas neturit pinigų - imkit paskolas
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių