Lietuvoje gyvenantis išradėjas kuria įrenginį, kokio pasaulyje dar nėra

 • Teksto dydis:

Lietuvoje gyvenantis išradėjas Aleksejus Zaicevskis kuria įrenginį, kokio, kaip pats sako, pasaulyje dar nėra. Ir jo išradimas potencialiai galėtų netgi apsaugoti nuo, pavyzdžiui, cheminės ginklo atakos. Savo laiką vyras skiria drono-naikintuvo kūrimui, kuris skrenda daugiau nei 200 kilometrų per valandą greičiu ir specialiu tinklu gali pagauti kitas bepilotes skraidykles. Pasak išradėjo, dabar jau ne visus dronus galima nutupdyti slopinimo būdu, todėl juos reikia gaudyti fiziškai. Esą išradimas galėtų praversti ir kontrabandininkus gaudantiems pasieniečiams, praneša LNK.

– Jūs turite vaizdo įrašą, kur pristatote šį išradimą. Ten kalbama apie tai, kad, pavyzdžiui, dronas neša „Novičiok“, kurį naudoja rusų saugumas ir, sakykime, tai atsitinka Gedimino prospekte. Toks jūsų išradimas galėtų tokį droną neutralizuoti ir išgelbėti žmones?

– Taip. Aš nesu specialistas, kaip kovojama su terorizmu. Greičiausiai didesnę įtaką turi agentūra ir kad žmogus su cheminiu ginklu tiesiog nepradėtų savo veiklos. Jei agrodronas jau atvežtas į Vilniaus centrą, tai labai sunku operatyviai atvežti naikintuvus. Arba tuos naikintuvus reikia bazuoti tam tikru atstumu nuolat. Bet, iš esmės, taip, pagauti galima.

– Bet kaip jis padėtų sustabdyti cheminę ataką, jei yra tinklas? Per tinklą medžiagas vis tiek išleisti galima.

– Chaoso bus mažiau, nes lokalizacija tos erdvės, kur cheminis ginklas buvo išpurkštas, bus mažesnė.

– Jūs sakote, kad tokio įrenginio, kurį kol kas dar tiktai testuojate, konstruojate, apskritai nėra net pasaulyje. Kuo jis yra unikalus?

 – Yra dronai su tinklu ir jie yra užpatentuoti. Šio drono išskirtinis požymis, kad jis gali skristi greitai. Jis gali pavyti savo taikinį. 

– Jis turi prikonstruotą tinklą?

– Jis tinklą ištraukia su savo varikliais. Varikliai, kurie traukia droną, turi pakankamai ir masės, ir galios, kad ištrauktų didelį tinklą. 

– Šio drono-naikintuvo veikimo principas yra toks: jis gali 200 kilometrų per valandą greičiu prisivyti pažeidėją droną, jį pagauti su tinklu ir tada nutupdyti?

– Išmetamas tinklas, taikinys krenta, o dronas-naikintuvas turi parašiutą. Jis nusileidžia su parašiutu saugiai ir dar su sirena, kad žmonės girdėtų, jog kažkas krenta, ir pastebėtų.

–  Jūs prieš daugiau nei 10 metų po to, kai prie Seimo vyko riaušės, buvo daužomi langai, vėliau bendradarbiavote su policija, sukūrėte jiems specialų droną, kai dar dronai nebuvo labai populiaru. Koks tai buvo dronas?

–  Tai buvo dronas filmavimui. Tada tai kainavo daug brangiau nei dabar. 

– Po šiųmetinių riaušių prie Seimo nesikreipė į jus valstybės institucijos, kad vėl reikėtų galbūt kažką sukurti, kas padėtų per tokias riaušes?

– Jeigu kreipsis, darysim. Jei reikia išskirtinių požymių, tada reikia daryti išskirtinį droną. Jei išskirtinių požymių nėra, o tiesiog filmavimas, tai paprasčiau iš Kinijos nusipirkti pagamintą droną.

Plačiau – reportaže.

 


Šiame straipsnyje: LNK1išradėjasdronas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Šaunu

Šaunu portretas
-laukiam variklio veikiančio G pagreičiu sukonstravimo.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių