Kosmonautų išėjimas į atvirą kosmosą TKS atšauktas dėl nuotėkio

NASA ir Rusijos kosmoso agentūra atšaukė dviejų rusų kosmonautų išėjimą į atvirą kosmosą tuo metu, kai jie vėlai trečiadienį ruošėsi palikti Tarptautinę kosminę stotį (TKS).

Tai nutiko dėl, kaip matoma vaizdo transliacijoje, aušinimo skysčio nuotėkio iš prijungtos kosminės kapsulės.

NASA Johnsono (Džonsono) kosmoso centras pranešė, kad Sergejui Prokopjevui ir Dmitrijui Petelinui, kaip ir kitiems kosminėje stotyje esantiems astronautams, pavojus negresia.

Tuo metu, kai tiesioginiame vaizdo įraše pasirodė nuotėkis, kosmonautai jau buvo apsivilkę skafandrus ir sumažinę slėgį oro šliuze.

Tai buvo jau antras kartas, kai rusų kosmonautams teko atšaukti išėjimą į atvirą kosmosą.

Kaip ir per pirmąjį bandymą lapkričio 25 dieną, jiedu planavo perkelti radiatorių iš vieno prie kosminės stoties pritvirtinto modulio į kitą. Tuomet kilo problemų dėl aušinimo skysčio siurblių ant Rusijoje pagamintų kosmonautų „Orlan“ skafandrų.

Naujausio incidento metu trečiadienį tiesioginį vaizdo įrašą iš kosmoso stebėję specialistai pamatė skysčio ir kietųjų dalelių srautą bei slėgio kritimą prietaisuose. Tai sklido iš kapsulės „Sojuz MS-22“, S. Prokopjevą ir D. Peteliną bei NASA astronautą Franką Rubio (Franką Rubijų) į TKS atskraidinusios rugsėjį.

Praėjus kelioms valandoms po aptikimo, nuotėkis iš „Sojuz“ kapsulės, prijungtos prie vieno iš kosminės stoties modulių, ir toliau tęsėsi.

Kosmonautai atstatė slėgį oro šliuze, nusivilko skafandrus ir grįžo į kosminę stotį, pranešė NASA.

Rusijos kosmoso agentūra ir NASA planavo ištirti „Sojuz“ nuotėkį, kad nustatytų, kaip galėjo būti paveikta kapsulė. Nėra aišku, kokį poveikį nutekėjimas turės įgulos misijai.

Šioje kosminėje stotyje yra dar keturi astronautai ir vienas kosmonautas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių