„Facebook“ – jau penkiolika metų

 • Teksto dydis:

2004 m., vasario 4 d. Pasaulį išvydo tinklalapis "TheFacebook". Tuo metu tai buvo Marko Zuckerbergo ir dar keturių Harvardo studentų bei jo kambario draugų projektas. Svetainė buvo skirta tik universiteto studentams, o plačiajai visuomenei prie jos prisijungti nebuvo galimybės.

Bet taip buvo 2004-aisiais. Šiandien, po penkiolikos metų, "Facebook" yra viena didžiojo ketverto technologijų kompanijų ir stovi vienoje eilėje su "Amazon", "Apple" ir "Google".

Apie socialinį tinklą "Facebook" per visus šiuos metus buvo daug kalbų, bet "Bitės Profai" pasiruošę eiti lažybų, kad tikrai ne viskas yra plačiai žinoma ir apvalaus "Facebook" gimtadienio proga pristato penkiolika faktų apie šį socialinį tinklą, kurių jūs dar nežinojote.

"Šis socialinis tinklas yra toks dalykas, kurį gali mėgti, gali nemėgti, bet neturėti apie jį nuomonės paprasčiausiai neįmanoma. Vos įvedus į paieškos sistemą žodį "Facebook" arba M.Zuckerbergo pavardę, galima išvysti tiek nuorodų, kad jų peržiūrai neužtektų nei laiko, nei jėgų. Bet jei naudojotės ar tebesinaudojate šiuo socialiniu tinklu ir norite bent jau simboliškai užpūsti tas penkiolika žvakučių ant "Facebook" gimtadienio torto, siūlome perskaityti mūsų atrinktus įdomesnius faktus", – sako Agnė Adomaitytė ir dalijasi penkiolika įdomių ar mažiau girdėtų faktų apie "Facebook", kurių jūs dar galbūt nežinojote.

Kiek laiko žmonės skiria šiam socialiniam tinklui?

Apskaičiuota, kad vidutiniškai žmonės socialiniame tinkle "Facebook" praleidžia apie 35 min. per dieną. Iš jų net 60 proc. paskyrą tikrina naudodamiesi savo išmaniaisiais telefonais.

Kodėl pasirinkta mėlyna spalva?

Teorijų ir spėlionių gali būti daug, tačiau vienas pagrindinių atsakymų yra susijęs su M.Zuckerbergu. "Facebook" tėvu tituluojamas Markas nemato raudonos ir žalios spalvų, todėl pagrindinė spalvinė gama pasirinkta mėlyna. Kita vertus, ši spalva asocijuojama ir su saugumu bei pasitikėjimu, tad besikuriančiam socialiniam tinklui tai buvo labai į naudą.

Kiek sveria "Facebook"?

Jei kada pagalvojote, kiek turėtų sverti visi "Facebook" vartotojų duomenys, tai atsakymas yra 300 petabaitų. O viename petabaite yra 1 milijonas gigabaitų, o tai tikriausiai sunkiai įsivaizduojama. Galima palyginti: jeigu sudėtume krūvon visus rašytinius žmonių šaltinius nuo tada, kai jie buvo pradėti fiksuoti, įskaitant ir lotynų bei kitas senovines kalbas, visa tai užimtų apie 50 petabaitų. Tad "Facebook" serveriams tenka rimtas išbandymas.

Ar šis socialinis tinklas vis dar auga?

Nors prognozuojama, kad socialiniai tinklai ateityje virs kažkuo kitu, šiandien kiekvieną ketvirtį "Facebook" sulaukia 22 mln. naujų vartotojų. Statistika taip pat byloja, kad šiuo metu vartotojų bazė yra didžiausia iš visų pasaulio socialinių tinklų (ir vis dar auga).

Kuo žmonės daugiausia dalijasi?

Apskaičiuota, kad šiame socialiniame tinkle vartotojai dažniausiai dalijasi vaizdo įrašais. Vidutiniškai vienu vaizdo įrašu pasidalijama 89,5 karto ir tai gerokai didesnis skaičius nei pasidalijimai nuotraukomis ar teksto įrašais. Įdomu, kokiais vaizdo įrašais dalijamasi daugiausia? Galbūt nustebsite, bet tematikos "pasidaryk pats" įrašais, kuriuose pamokoma ar parodoma, kaip pačiam ką nors pasigaminti ar susikonstruoti.

Nuo socialinio tinklo iki reklamos platformos

Šiuo metu "Facebook" yra užregistruojama daugiau nei 6 mln. aktyvių reklamos atstovų. Šio socialinio tinklo galimybės, kainos ir populiarumas pavertė "Facebook" vienu populiariausių skaitmeninių platformų reklamai skelbti.

Dvi draugų dienos?

Nors draugų diena paprastai minima liepos 30 d., "TheFacebook" tinklalapio pradžios dieną garsi kompanija taip pat pavadino draugų diena. Tad šiandien tai – dviguba proga, šventė ir gera naujiena tiems, kurie labai mėgsta švęsti draugų dieną!

Filmas: žiūrėti ar ne?

Nors 2010 m. pasirodęs filmas "Socialinis tinklas" apie "Facebook" atsiradimo istoriją susilaukė didelio kritikų pripažinimo ir žiūrovų susidomėjimo, pats M.Zuckerbergas šį filmą vertina skeptiškai. Paklausus jo nuomonės po filmo, jis pasakė vieną plačiai paplitusį komentarą: "Išskyrus mano rūbus, jie viską pateikė klaidingai." Tuo metu objektyvesni kritikai minėjo, kad šis filmas – maždaug 40 proc. atitinka realybę.

Kas uždraudė?

Nors "Facebook" yra labai populiarus, kai kur yra draudžiamas. Šį socialinį tinklą yra uždraudusi Kinija (išskyrus Honkongą ir Makao), Šiaurės Korėja, Bangladešas, Šri Lanka, Tadžikija. Kita vertus, Kinijoje klesti vienas didžiausių pogrindinių judėjimų, kuris naudojasi šiuo socialiniu tinklu nelegaliai. Kitos šalys periodiškai taip pat uždraudžia "Facebook", bet vėliau vėl leidžia juo naudotis.

Darbuotojų skaičius

Nesunku suvokti, kad "Facebook" yra milžiniška kompanija, tačiau kiek iš tikrųjų joje dirba žmonių? 2018 m. pabaigoje darbuotojų skaičius siekė 35 587.

M.Zuckerbergo atlyginimas

Klausimas, kurį sau mintyse tikriausiai bent kartą uždavė ne vienas žmogus. Kiek gi uždirba "Facebook" tėvas? Atsakymas – vos 1 dolerį per metus. Kita vertus, M.Zuckerbergas dėl to per daug nesijaudina, nes jo tinklo vertė siekia 55,6 mlrd. JAV dolerių.

Netikri profiliai

Ne kartą esame girdėję, kad dalis profilių socialiniame tinkle "Facebook" yra netikri. Bet ar būtumėte pagalvoję, kad iš viso yra apie 800 mln. fiktyvių paskyrų? Bent jau apie tokį skaičių "Facebook" kalbėjo praeitų metų antrą ketvirtį. Kita vertus, kompanija nuolat deda dideles pastangas, kad netikri profiliai būtų pašalinti. Kartais panaikinamų fiktyvių paskyrų skaičius perkopia netgi milijardą.

Kiek pasaulio tėvų tarp draugų turi savo vaikus?

Apskaičiuota, kad net 92 proc. socialiniu tinklu "Facebook" besinaudojančių viso pasaulio tėvų tarp draugų tinkle turi ir savo vaikus.

Kiek žmonių naudojasi "Facebook"?

Remiantis 2018 m. ketvirto ketvirčio duomenimis, socialiniame tinkle "Facebook" per mėnesį vidutiniškai užfiksuota 2,32 mlrd. aktyvių vartotojų. Įdomu tai, kad daugiau nei 1 mlrd. jų "Facebook" naudojosi vien išmaniuoju įrenginiu – telefonu ar planšete.

Ketvirtadalis viso interneto

26,3 proc. viso pasaulio interneto populiacijos naudojasi socialiniu tinklu "Facebook".NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių