Eksperimentas šokiruoja: infekcijos per prisilietimą plinta žaibišku greičiu

 • Teksto dydis:

Teoriškai dabar visi turime suprasti, kodėl pandemijos metu svarbu plauti rankas, dėvėti kaukes ir laikytis geros higienos praktikos. Japonijos mokslininkai sukūrė eksperimentą, kuris dar kartą parodė, kaip svarbu laikytis higienos, skelbia portalas sciencealert.com.

Japonijos visuomeninis transliuotojas NHK pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame matyti, kaip atrodo infekcijos plitimas per prisilietimą.

NHK, atlikdami šį tyrimą, bendradarbiavo su infekcinių ligų ekspertais iš Šv. Mariannos universiteto medicinos mokyklos Kavasakio mieste.

Dešimties žmonių grupei buvo surengta bufeto stiliaus vakarienė. Ant vieno „užkrėsto“ asmens rankos jie užpylė šiek tiek fluorescencinių dažų, kad būtų galima imituoti kosulį į savo ranką. Vakarienės dalyviai kartu praleido pusvalandį.

Galima beveik neabejoti, kad įjungus ultravioletinį apšvietimą, visi eksperimento dalyviai pasijautė šiek tiek ligoti – jie pamatė, kaip sparčiai išplito dažai, kurie buvo užpilti ant pirmojo eksperimento dalyvio rankos.

Kaip galima matyti vaizdo įraše, infekcija pateko visur. Dažai pasklido ant kiekvieno dalyvio rankų, o taip pat ir ant trijų žmonių veidų.

Ekspertai išsiaiškino, kad infekcija labiausiai plito liečiant žnyples, indų dangčius ir gėrimo indų rankenas. Šis eksperimentas parodė, kaip mikrobai gali plisti per kontaktinius ir užterštus paviršius.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) primena, kad rankas reikia reguliariai plautis muilu ir vandeniu (bent 20 sekundžių), neliesti burnos, akių ir nosies, laikytis saugaus (bent metro) atstumo nuo kitų žmonių – tai yra geriausi metodai siekiant sustabdyti COVID-19 viruso plitimą.

NHK ir ekspertai taip pat atliko antrą eksperimentą. Šį kartą jie buvo daug kruopštesni dėl bufete naudojamos higienos. Indai buvo atskirti, žnyplės dažnai keičiamos į švarias, dalyviai buvo raginami dažnai valytis rankas.

Antrojo eksperimento metu pastebėta, kad infekcija liko ant pirmojo – infekcijos skleidėjo rankų.

Svarbi šio eksperimento pamoka – kurį laiką venkite maitintis tose vietose, kur maistas patiekiamas švediško stalo arba bufeto principu. Svarbu nepamiršti, kad infekcijos perdavimas gali įvykti ir neprisiliečiant tiesiogiai, todėl privaloma laikytis higienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

vartotojas

vartotojas portretas
as esu visur ir visada net po akmeniu )

VAIKAMS VAIZDINĖ PRIEMONĖ

VAIKAMS VAIZDINĖ PRIEMONĖ portretas
tai turi būti naudojama - darželinukams ir mokiniams, kariams!

kinai

kinai portretas
gera "virusa" isrado Zmonijos Zudymui,o Svarbiusia : Ilga ir Patikima,pasaulis tik vepso ,kaip 'sekmingai' veikia kinu sukurtas Bakterologinis Ginklas (covin-19) Nekaltu Zemes Zmoniu Zudymui !!!!
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių