Quantcast

Tyrimas: nurytos plastiko dalelės kenkia net ir visiškai sveikiems paukščiams

  • Teksto dydis:

Net ir visiškai sveiki jūriniai paukščiai sunegaluoja nuriję plastiko daleles, kurios neigiamai paveikia jų kraujotaką ir fiziologiją, rodo naujausias Australijos mokslininkų tyrimas.

Mokslininkai tyrė kraujo mėginius, paimtus iš Australijoje perinčių audronašų, kurių populiacija jau kurį laiką mažėja.

„Jau buvo manoma, kad nurytos plastiko dalelės prisideda prie šio populiacijos nuosmukio, tačiau kaip iš tiesų plastikas veikia audronašas iki šiol nebuvo žinoma. Mūsų tyrimas parodė, kad plastiko daleles nurijusių paukščių kraujyje trūko kalcio, o jų kūno svoris ir sparnų bei viso kūno ilgis buvo mažesni nei paukščių, kurių kraujyje plastiko nerasta. Plastikas taip pat neigiamai paveikė paukščių inkstų funkciją“, – tvirtino tyrimui vadovavusi Australijos jūrų ir Antarkties tyrimų instituto mokslininkė Jennifer Lavers.

Tyrimas buvo paskelbtas antradienį moksliniame žurnale „Environmental Science and Technology“.

Pasak tyrimo autorių, jį nurijus, plastike esančios kenksmingos medžiagos patenka į paukščių kraujotakos sistemą ir kelia visą eilę problemų, kurios nebūtinai baigiasi mirtimi, tačiau gerokai apsunkina jūrinių paukščių gyvenimą.

„Plastikas yra toksiškas. Kai gyvūnas jį nuryja, kenksmingos medžiagos patenka į jo kraują ir sukelia neurologines, elgsenos ir dauginimosi problemas. Išskirtiniais atvejais tai gali baigtis mirtimi“, – teigiama tyrime.

J. Lavers teigimu, net ir labai nedidelis plastiko kiekis gali sukelti itin daug problemų jūriniams gyvūnams.

„Bet koks nuryto plastiko kiekis yra pakankamas, kad darytų neigiamą poveikį gyvūnams“, – sakė J. Lavers.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių