Rusija pradėjo tyrimą dėl „oranžinių“ Uralo upių

Rusijos prokurorai trečiadienį pranešė tikrinantys vieną objektą, kuriame turi būti valomos rūgštingos nuotekos iš apleistos Uralo kasyklos, kai internete išplito oranžine spalva nusidažiusių upių nuotraukos.

Iš drono darytose nuotraukose, kurias praėjusią savaitę paskelbė vienas instagrame apie keliones rašantis tinklaraštininkas, matyti ryškiai oranžinis kraštovaizdis netoli nebenaudojamos vario sulfido kasyklos prie Liovichos kaimo Urale.

„Žemutinio Tagilo rajono prokuratūra pradėjo tikrinti objektą, tvarkantį nuotekas iš Liovichos kasyklos“, – naujienų agentūrai AFP sakė atstovė Marina Kanatova.

Kasykla „yra užlieta ir dabar iš jos teka rūgščios upės, nuodydamos viską savo kelyje“, nuotraukas komentavo tinklaraštininkas zamkad_life.

Jo paskyroje paskelbtuose vaizdo klipuose matyti oranžinės spalvos upeliai, tekantys į įvairias puses miškinga vietove.

Prokuratūros atstovė sakė, kad specialistai „paims mėginių ir nustatys, ar rūgštingas vanduo iš kasyklos tvarkomas pagal taisykles“.

Aplinkosaugininkas Andrejus Volegovas, kuris vadovauja vietos nevyriausybinei organizacijai „Ekopravo“ socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad užterštas vanduo turėjo būti neutralizuotas techninėje „saugykloje“, bet per liūtis ta saugykla persipildo ir jos turinys išsilieja.

A. Volegovas pernai apie tokią padėtį pranešė prokuratūrai ir gavo atsakymą, kad atsakinga kompanija nepakankamai finansuojama ir negali nusipirkti pakankamai kalkių rūgščiai neutralizuoti, rodo jo paskelbtas laiškas.

Kaip pranešė vietos žiniasklaida, Sverdlovsko regiono vyriausybė prašė izoliuoti kasyklą, bet Maskva atsisakė tai padaryti nurodydama, kad ten dar yra vertingų išteklių.

Praėjusį mėnesį didelis kuro išsiliejimas Arktyje atkreipė dėmesį į pramoninę taršą Rusijoje, kur kompanijos dažnai sulaukia tik mažų baudų, o pavojingos atliekos dėl biurokratinių kliūčių gali būti paliekamos be priežiūros daugeliui metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

tulpes@lrpk.lt

tulpes@lrpk.lt portretas
O kuo Putinas is viso yra blogesnis uz Linkeviciu, jeigu jis nori dirbti Rusijai????? Lansbergys tai visa savo geneologini ipediniu medi pajunge oziu fermos demokratijos puoselejimui ir net uzdraude Rusijos televizija vardan zodzio laisves

tulpes@lrpk.lt

tulpes@lrpk.lt portretas
Cia jau ne oziu fermos mekalui, o tautai spresti kiek jam prezidentauti. Vat evrosajuzo klano Merkel tai tikrai bus is reikstago isnesta kojomis i prieki

Nerašinėk ................

Nerašinėk ................ portretas
Tulpė ,nerašinėk nesamonių apie Rusijos politikų ir Putino bei jo klano demokratiją.Putinas Prezidentas iki gyvos galvos.Tik carai taip galėjo.
VISI KOMENTARAI 5

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių