Quantcast

„Natura 2000“ saugomų teritorijų tinklas papildytas dar 15 naujų vietovių

  • Teksto dydis:

„Natura 2000“ saugomų teritorijų tinklas Lietuvoje papildytas dar 15 naujų vietovių, informavo Aplinkos ministerija.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas šią savaitę pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtinta 15 naujų šiam tinklui priskiriamų vietovių, skirtų saugoti įvairių buveinių tipų miškams, pievoms, ežerams ir pelkėms. Viena iš jų yra į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytos šikšnosparnių rūšies buveinė.

Naujos vietovės buveinių apsaugai išskirtos Alytaus, Trakų, Kretingos, Lazdijų, Zarasų, Varėnos, Mažeikių, Pasvalio, Pakruojo, Rokiškio, Prienų, Šiaulių, Šilutės, Telšių rajonuose, Druskininkų savivaldybėje.

Jose bus saugomos natūralių eutrofinių ežerų su plūdžių arba aštrių bendrijomis, vakarų taigos, žolių turtingų eglynų, pelkėtų lapuočių, pelkinių, plačialapių, mišrių, griovų ir šlaitų, aliuvinių miškų, rūšių turtingų smilgynų, šienaujamų mezofitų pievų, skroblynų, tarpinių pelkių ir liūnų, šarmingų žemapelkių buveinės.

Tarp saugomų teritorijų įtrauktas ir Einorų miško bunkeris Alytaus rajone, kuriame gyvena Europinio plačiaausio rūšies šikšnosparniai.

Europos Sąjungos ekologinis tinklas „Natura 2000“ šiemet iš viso buvo papildytas 31 nauja lietuviška teritorija, jo bendras plotas Lietuvoje padidėjo daugiau nei 22 tūkst. ha.

Šiemet biudžete yra skirti 2 mln. eurų vertingiausių privačių miškų, esančių „Natura 2000“ ekologiniame tinkle, išpirkimui ir apsaugos sutarčių sudarymui. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba paskelbė kvietimą privačių miškų savininkams, norintiems sudaryti apsaugos sutartis ar parduoti valstybei biologinės įvairovės požiūriu vertingiausius miškus.

Lietuvoje dabar yra atrinktos 665 „Natura 2000“ teritorijos: 580 svarbios buveinių ir rūšių apsaugai ir  85 paukščių apsaugos saugomos teritorijos. Jos kartu, įvertinant persidengimą, dengia 1,035 mln. ha, iš jų 118 tūkst. ha jūroje. Buveinių apsaugai svarbios saugomos teritorijos kartu su paukščių apsaugai svarbiomis teritorijomis sudaro bendrą „Natura 2000“ tinklą.

„Natura 2000“ teritorijos steigiamos vadovaujantis ES Buveinių ir Paukščių direktyvomis, kuriomis siekiama išsaugoti apie 2000 saugomų rūšių ir 230 natūralių buveinių tipų.

Lietuvoje iš viso aptinkami 54 į Buveinių direktyvą įrašyti natūralių buveinių tipai ir 101 augalų ir gyvūnų rūšis. Lietuvoje daugiau nei keturi penktadaliai „Natura 2000“ tinklo teritorijų sutampa su nacionalinėmis saugomomis teritorijomis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių