- diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Šaltuoju metų laiku stengiamės ne tik šilčiau apsirengti, pridengti apnuogintas kūno vietas šalikais ir pirštinėmis, bet ir patepti odą riebesniu kremu, kuris turėtų apsaugoti nuo žvarbos ir šalčio. Tačiau neretai, užuot džiaugęsi gražia oda, prisidarome didelės žalos.
Vizažistė Olesia Žuravliova išskiria penkias didžiausias klaidas, kurias neretai darome iš nežinojimo, ir pataria, kaip tinkamai prižiūrėti odą žiemą.
1. Produktus renkamės pagal sezoniškumą. „Tiek žiemą, tiek vasarą žmonės kenčia nuo odos dehidratacijos. Tik šiltuoju metų laiku taip atsitinka dėl saulės, jūros vandens, o žiemą – dėl šildymo sezono. Tuomet oda pradeda šerpetoti, atsiranda paraudimų, tempimo pojūtis, padidėja odos kapiliarų tinklas, suplonėja odos paviršius“, – problemas vardija vizažistė O. Žuravliova.
Pasak jos, didžiausia klaida, kad pagrindiniai veido priežiūros produktai pasirenkami pagal žiemos ir vasaros sezonus, bet neatsižvelgiant į odą ir jos problemas: „Jei žiemą daug laiko leidžiame uždarose patalpose, o lauke būname tik tiek, kiek iš namų nubėgame iki automobilio, labai stiprių apsauginių kremų, galinčių užkimšti poras, net ir nereikės. Jei nespigina dideli šalčiai, patariama naudoti kremus, tinkančius jūsų odos tipui. Drėkinamuosius kremus reikėtų rinktis, jei oda – riebi, maitinamuosius – jei ypač sausa. Apsauginiai kremai nuo šalčio rekomenduojami, jei planuojame būti lauke esant didesniems šalčiams.“
Žiemos periodu reikia nepamiršti drėkinti odos. Jautriai, plonai odai prižiūrėti rekomenduojami raminamieji, maitinamieji kremai. Papildomai odą reikėtų puoselėti raminamaisiais serumais.
2. Kremai naudojami ne pagal paskirtį. Norėdami apsaugoti odą nuo žvarbos, neretai stengiamės ją gausiai tepti riebiu apsauginiu kremu, neatsižvelgdami į odos tipą. Tai dar viena klaida, nes dėl netinkamai pasirinkto apsauginio kremo užsikemša poros, atsiranda bėrimų, inkštirų. Ypač tai aktualu tiems, kurių oda riebi.
„Jei nebūtina, kasdien naudoti riebaus ir sunkaus kremo negalima. Tačiau jei speiguotą viduržiemį keliaujate į kalnus, tuomet tikrai reikia stipriai veikiančio apsauginio kremo. Tik, grįžus namo, būtina iškart jį nuvalyti, nusiprausti ir odą patepti įprastu kremu“, – pataria vizažistė.
Tiek žiemą, tiek vasarą žmonės kenčia nuo odos dehidratacijos. Tik šiltuoju metų laiku taip atsitinka dėl saulės, jūros vandens, o žiemą – dėl šildymo sezono.
3. Kasdien naudojame tik kremą. Klaidinga manyti, kad, tepant veidą vien kremu, visos odos problemos bus išspręstos. Pasak grožio specialistės, žiemos periodu žmonės nesusikuria veidui būtinos priežiūros rutinos – nenaudoja švelnaus prausiklio, puoselėjančio veido odą, losjonų, serumų ir kremų, kurie padeda apsaugoti odą ir šalina problemas.
„Puoselėti veidą reikia ne tik pasitepant kremu. Būtina kruopščiai prausti veidą, pašalinti bakterijas, tonizuoti odą, neutralizuoti PH, tepti antibakterinio, raminamojo poveikio serumais“, – vardija grožio specialistė.
4. Eidami į lauką naudojame vandens pagrindu pagamintas emulsijas. Ši klaida veidui gali padaryti didelės žalos. Žiemos metu einant į lauką naudoti emulsijų jokiu būdu nepatartina bet kurio odos tipo žmonėms. Emulsija – lengvos konsistencijos produktas, kuris intensyviai drėkina odą, tačiau dėl savo pagaminimo fazės R / V (riebalai / vandenyje) netinkami žiemos periodu.
„Šias priemones galima naudoti vakare prieš miegą. Jos puikiai tinka vasaros sezonu. Tačiau, spiginant dideliems šalčiams, žmonės, kurių oda riebi, gelinės konsistencijos kremus turėtų palikti vakarui, o dieną naudoti kremą“, – pataria O. Žuravliova.
5. Pamirštame veido kaukes. Žiemą veido, kaklo odą dar dažniau išberia dėl šaliko, palto apykaklės. Tokiais atvejais odą gelbsti veido kaukės, ypač rūgštinės, kurioms žiemą skiriame per mažai dėmesio. Namų sąlygomis odą galima gelbėti pasitelkus salicilo rūgštį, kurios galima rasti visose vaistinėse. Tiesa, perkant svarbu nesumaišyti ir rinktis salicilo rūgštį, o ne spiritą.
„Žiemos periodu reikia nepamiršti maitinamųjų, drėkinamųjų kaukių. Probleminei odai rekomenduojama naudoti kaukes su rūgštimi. Jei ant veido, žandikaulio, kaklo zonos atsirado bėrimų, į veido kaukę galime įlašinti keletą lašelių salicilo rūgšties (1–2 proc.). Apskritai, žiemos periodu patartina labiau atkreipti dėmesį į rūgštis. Tai padeda išvengti ne tik bėrimų, bet ir pigmentinių dėmių, inkštirų. Salicilo rūgštis išvalo ir sutraukia poras, nusluoksniuoja veido odą. Jei yra spuogelių ir bėrimų, salicilo galima įlašinti ir į veido kremus. Rūgštinius preparatus reikėtų vartoti porą mėnesių, kas dvi tris dienas“, – rekomenduoja O. Žuravliova.
Vizažistė atkreipia dėmesį, kad prieš procedūras su salicilu reikėtų atlikti odos jautrumo testą ir patepti lašelį už ausies. Vengti jautrių zonų, kaip paakiai ar lūpų kampučiai. Naudojant salicilo rūgštį reikėtų atsisakyti soliariumo. Nerekomenduojama žindymo laikotarpiu.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Surenk vasaros šventę kolektyvui iki 30 žmonių: viskas lengviau, nei atrodo1
Vasara – švenčių metas. Tiek mažos, tiek didelės įmonės organizuoja renginius, kuriuose poilsio nusipelnę darbuotojai gali atsipūsti, pabendrauti neformalioje aplinkoje, sutvirtinti tarpusavio ryšius. Kaip įsimintiną susibūrimą ...
-
Madingiausios suknelės – kokius papuošalus derinti prie jų?2
Kaip tobulą suknelę paversti dar tobulesne? Papildyti ją stilingais papuošalais. Jei nesate tikra, kokią suknelę ir papuošalus pasirinkti, skaitykite toliau ir sužinosite, kokios suknelės yra madingiausios šiais metais ir kokie papu...
-
Patarimai tėvams: kaip išrinkti akinius vaikui, kad jis juos nešiotų
Dauguma mažamečių tėvų nežino, kad jų vaikams jau reikia akinių, kol apsilanko pas akių gydytoją. Juk mažylis, ypač ikimokyklinukas, dar nesupranta, ar aiškiai mato. Jis gali klaidžioti lyg ežiukas rūke ir net nesuprasti, kad pasaulis gal...
-
Ir vėl aplenkė estai: ar Lietuva verta „Michelin“ žvaigždučių?10
Estija ir vėl aplenkė Lietuvą – du Talino restoranai gavo prestižines „Michelin“ žvaigždes ir pateko į geriausių restoranų pasaulyje gidą. Kodėl Lietuvoje nėra tarp aukščiausių įvertinimų gavusių restoranų, pokalbis s...
-
Pristato moterims skirtą drabužių liniją: kai susipina elegancija ir rokenrolas7
Lietuviškos mados pasaulyje gimė naujas prekės ženklas „Scale 11“. Moterims skirtą drabužių liniją pristato architektė Indrė Dorofėjūtė. Sukurti kolekciją įkvėpė 7–8-ojo dešimtmečių dvasia ir noras puošt...
-
Tvari mada – stilingas įvaizdis, neskriaudžiant gamtos2
„Norint atrodyti stilingai, reikia suprasti, kokie drabužiai jums patinka ir tinka jūsų gyvenimo būdui“, – sako mados verslo ir komunikacijos specialistė, tvarios mados tinklaraštininkė Kristina Purytė. Daugiau nei dešimt...
-
Kaip tvarkingai paruošti šalikus kitam sezonui?
Šalikai būna įvairių dydžių, spalvų, formų, raštų, o svarbiausia – audinių. Skirtingiems audiniams reikalingi skirtingi priežiūros metodai, kad jie būtų švarūs ir kvepėtų. Be to, šalikai dažniausiai pamir&scar...
-
Tituluota grožio meistrė: laimė mėgsta tylą
Kaune gyvenančios Ingos Bagdonaitės vardas žinomas ne tik mūsų šalyje, bet ir už jos ribų. Ji – viena garsiausių Lietuvos plaukų stilisčių, savo kolekcijoje turinti bene daugiausia tarptautinių įvertinimų ir apdovanojimų. Sustoti In...
-
Po pandemijos – žymiai pabrangusios grožio paslaugos: lietuviai verčiau apsikerpa patys22
Pandemija paveikė daugelio žmonių gyvenimus ir įpročius. Pasikeitusią klientų elgseną pastebėjo ir grožio srities specialistai. Apriboti nuo galimybių žmonės patys išmoko apsikirpti, pasigražinti. Dėl pabrangusių paslaugų dalis klient...
-
Lietuvoje yra vietos brandaus amžiaus žmonėms: senjorai gali būti ir modeliais12
Laura Balčiūtė, „Powerage‘ncy“ agentūros įkūrėja, siekia įrodyti, kad modelio darbas neapsiriboja vien grožio standartais. „Norime skelbti žinią, kad vyresni žmonės, kurie dažnai mūsų visuomenės nepelnytai nurašo...