Odos grožis – mūsų pačių rankose

Kurią gražinimosi procedūrą moterys laiko svarbiausia? Užsienyje atlikto tyrimo rezultatai nustebino pačius tyrėjus: įvairaus amžiaus moterys vienbalsiai atsakė, kad svarbiausia joms yra gerai jaustis. "Išties šiandien moterys sąmoningai suvokia grožį", – pritaria kosmetikė, veido masažo specialistė Agnė Adamonytė.

– Kas jus paskatino rinktis su grožio puoselėjimu susijusią profesiją?

– Šią profesiją pasirinkau labai natūraliai. Kiek prisimenu nuo pat vaikystės, mano šeimos moterys nuo jauniausios iki vyriausios susiburdavo grožio procedūroms – tai mane žavėjo lyg koks magiškas ritualas. Viena kitai ant veido dėdavome prinokusių braškių kaukes, sėdėdavome su agurkų skiltelėmis ant akių, trindavome rankas įvairiais aliejais ir sodo augalų žiedais.

Bręstant grožio puoselėjimo procedūros darėsi dar aktualesnės, tačiau tuo metu apie grožio puoselėjimo specialybę rimtai nesvarsčiau, tad pasirinkau viešojo administravimo ir teisės studijas. Tačiau ir studijų metu plačiai domėjausi grožio puoselėjimu – aromaterapija, jos panaudojimo galimybėmis, masažais. Vis pasvajodavau, kaip būtų įdomu dirbti grožio srityje, tačiau pasvajojusi vėl grįždavau į studijų ir darbo rutiną, nes tai atrodė patikimiau ir stabiliau.

Baigus studijas neapleido noras daugiau gilintis į grožio puoselėjimo procedūras, tad nedrąsiai žengiau vieną iš pirmųjų žingsnių – užsiregistravau į aromaterapinio masažo mokymus. Juos baigusi supratau: tai yra tai, be ko negaliu gyventi, ir tas jausmas vedė toliau – baigiau veido masažo specialistų rengimo programą, įvairius veido priežiūros kursus. Šiandien tęsiu mokslus Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre, pasirinkau kosmetikės programą.

– Ar kosmetikės darbui reikalinga speciali gyslelė, o gal užtenka įgyti žinių ir ištobulinti įgūdžius?

– Mano nuomone, grožio profesijų atstovams svarbu būti empatiškiems, turėti išvystytą estetikos pojūtį, gerus bendravimo įgūdžius. Labai svarbu išlaikyti kritinį mąstymą, kuris padeda racionaliai įvertinti naujų procedūrų ar produktų poveikį klientų sveikatai. Žinoma, žinių ir įgūdžių įgyti ir juos ištobulinti galime visi, tačiau pirmiausia turėtume atkreipti dėmesį į specialisto vertybių pamatą, sveiko gyvenimo būdo propagavimą – tai ir yra speciali gyslelė.

– Grožis yra sveikatos sinonimas. Ar šiandien moterys deda lygybės ženklą tarp šių dviejų sąvokų?

– Taip, šiandien daugelis Lietuvos moterų sąmoningai suvokia grožio ir sveikatos sąsają. Esant tokiai gausybei informacijos, yra žinoma, kad, vien naudojant grožio priemones iš išorės, maksimalių rezultatų nepasieksi, todėl stengiamasi palaikyti tinkamą fizinį krūvį, mankštintis, gerti užtektinai vandens ir visavertiškai maitintis. Aktyvus gyvenimo būdas, sveika mityba, dienos režimas padeda išsaugoti jaunystę ir grožį. Veido odos spalva tiesiogiai siejasi su įsisavinamų medžiagų kiekiu, vaistų naudojimu ir bendra fizine būkle.

– Kokie šiandieniniai grožio standartai?

– Šiuolaikinei moteriai keliami aukšti grožio standartai, tačiau vis dažniau pastebiu, kad daugėja moterų, kurios standartus kuria pagal save. Labai palaikau jas. Iš tiesų grožio standartai skirtingose šalyse labai skiriasi, pavyzdžiui, Skandinavijoje labai vertinamos išraiškingos akys, Japonijoje – siauros akys, mažos lūpos, išblyškęs veidas. Prieš kelerius metus Lietuvoje buvo kuriamas stipriai išreikštų skruostikaulių, putlių lūpų kultas, tačiau ne visoms tai buvo priimtina. Tad visas merginas ir moteris skatinčiau neidealizuoti vieno ar kito grožio standarto, kurie nuolat keičiasi, o susikurti savąjį – taip visuomet išliksite gražios ir nepavaldžios laikui.

– Moterys visais laikais ieškojo būdų, kaip įveikti odos senėjimo procesus. Kiek juos galime pristabdyti pačios?

– Odos senėjimas yra natūralus biologinis procesas ir jo neišvengsime, tačiau odos senėjimą galime šiek tiek sulėtinti tinkamai prižiūrėdamos odą: ją valydamos, tonizuodamos, drėkindamos, reguliariai darydamos masažus ir kitas veido procedūras. Vienas iš svarbiausių būdų išsaugoti jauną odą – naudoti veido odos tipui tinkančias priemones, aprūpinti organizmą reikalingomis medžiagomis, gerti užtektinai vandens ir palaikyti aktyvų gyvenimo būdą.

Labai svarbu išlaikyti kritinį mąstymą, kuris padeda racionaliai įvertinti naujų procedūrų ar produktų poveikį klientų sveikatai.

– Grožio puoselėjimo priemonių gausa džiugina pasirinkimo galimybe, stebina naujovėmis. Ar verta stengtis bėgti paskui jas?

– Kiekvienas laikmetis turi geriausiai vertinamų procedūrų ar produktų, deja, ne visos procedūros ar produktai, praėjus tam tikram laikui, yra vertinami teigiamai. Pasitaiko, kad po kelerių metų tyrimų paaiškėja, jog viena ar kita procedūra arba produkto sudedamoji dalis sukelia daugiau žalos organizmui, nei padeda. Tad, prieš išbandant naujas procedūras ar produktus, visuomet rekomenduoju gerai išsiaiškinti galimą šalutinį efektą, produktų sudedamąsias dalis, internete susirasti papildomos informacijos ir būtinai aptarti procedūros reikalingumą ir efektyvumą jūsų veido odai su specialistu.

Laimučio Brundzos nuotr.

– Su kokiais stereotipais dirbant tenka susidurti?

– Moterys dažnai galvoja, kad veidui atgaivinti ir prisotinti pakanka vienos procedūros per mėnesį. Taip, po procedūros veidas prisotinamas drėgmės, išvalomos poros, tačiau grįžus namo labai svarbi tolesnė priežiūra. Jeigu po procedūros moterys ir toliau naudoja netinkamas priemones, odos būklė vėl suprastės. Siekiant maksimalaus rezultato, po procedūrų stengiuosi suteikti kuo daugiau informacijos klientei apie atliktą procedūrą, veido odos priežiūrą po jos.

– Kokie jūsų odos priežiūros kasdieniai ritualai?

– Mityba ir dienos režimo laikymasis yra viena pagrindinių taisyklių, kurių privalome laikytis norint išsaugoti gražią ir sveiką odą. Turiu susikūrusi ryto ir vakaro ritualus. Atsikėlusi ryte apžiūriu odą, įvertinu, kokia laukia diena: jeigu daugiau būsiu lauke, pasirūpinu, kad oda būtų apsaugota nuo išorinių dirgiklių, jeigu daugiau – patalpoje, pasirūpinu, kad oda gautų drėgmės. Vakare kruopščiai nuplaunu veidą, vėlgi apžiūriu odą ir suteikiu jai tai, ko trūksta. 3–5 minutes skiriu švelniam veido savimasažui, o 5 minutėms pasinėrus į gerų minčių srautą puikiai atsipalaiduoja raumenys ir yra puiki raukšlių prevencija.


Klausiame kosmetikės

Kokios dažniausios veido priežiūros klaidos?

Viena dažniausių – neefektyvus odos valymas, kai naudojamos netinkamos priemonės arba valoma per retai. Klaidinga manyti, kad dažnas odos valymas kenkia odai, veido odos valymą rekomenduojama atlikti kas 28–30 dienų. Antra dažna klaida – nepakankamas odos drėkinimas, dėl to suprastėja jos apsauginė funkcija ir padidėja jautrumas. Trečia – netinkamos, ne pagal odos tipą pasirinktos veido odos priežiūros priemonės (prausikliai, losjonai, veido kremai ir kt.).

Kodėl svarbu odą aprūpinti hialuronu?

Mūsų organizmas pats gamina hialurono rūgštį, tačiau su amžiumi jo kiekis sumažėja. Hialurono rūgštis padeda palaikyti reikiamą odos drėgmės pusiausvyrą, vadinasi, išlaikyti odą elastingą ir jauną. Hialurono rūgšties dažnai randama produktuose, skirtuose odos priežiūrai: drėkinamuosiuose kremuose, losjonuose ir serumuose. Pakuočių etiketėse galima rasti produkto sudedamąsias dalis, kurios išvardytos nuo didžiausio kiekio produkte iki mažiausio, tad kuo arčiau yra nurodyta hialurono sudedamoji dalis, tuo didesnis jo kiekis produkte. Norėdami kuo geriau išnaudoti hialurono rūgštį kaip senėjimą stabdantį ingredientą, naudokite serumą: tepkite jį ant drėgnos odos, tada ant viršaus užtepkite drėkinamosios priemonės. Tai sulaikys ir suteiks drėgmės, kurią hialuronas galės absorbuoti, jei oras aplink jus sausas. Nustatyta, kad vietiniai hialurono rūgšties serumai vos per dvi savaites sumažina raukšles, pagerina odos elastingumą ir padidina odos stangrumą. Hialurono rūgštimi papildytas veido odos priežiūros priemones rekomenduojama naudoti kartą per dieną, ryte, kad būtų galima stebėti odos reakciją. Jeigu oda yra dehidratuota, turėtumėte  tepti ryte ir vakare.

Ar reikia pirkti tik savo amžiaus grupei skirtas veido odos priežiūros priemones?

Odos priežiūros priemones reikėtų rinktis ne pagal amžių, o pagal odos būklę. Įvairūs tyrimai atskleidžia, kad dauguma lietuvių merginų ir moterų nežino arba nėra tikros dėl savo odos tipo. Paprastai mes esame linkę odą skirstyti į sausą, riebią, mišrią ir normalią. Tačiau kiekvienas odos tipas turi ir specifinių problemų: oda gali būti sausa-dehidratuota, paveikta streso, jautri, kapiliarinė-kuperozinė ir t.t. Yra labai daug niuansų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis prausiklius, kremus, serumus, kaukes. Dažnai merginos ir moterys renkasi kosmetiką pagal draugės rekomendaciją ar kainą, o ne pagal savo odos poreikius, todėl net ir geriausios ar brangiausios kosmetikos priemonės nesuteikia pageidaujamo rezultato. Pasitaiko, kad vaistinėje ar kosmetikos parduotuvėje prašo patarti, kokį kremą pirkti. Konsultantėms sudėtinga nuspręsti, kokia yra jūsų oda, tai gali padaryti tik patyręs specialistas.

Ar reikia kaitalioti kremus?

Prie naujo kremo oda pratinasi pirmą savaitę, o pirmus rezultatus galima pamatyti tik po trijų keturių savaičių. Taigi dažnai kaitaliojami kremai neduoda naudos ir gali tik dar labiau sudirginti odą. Pabaigus vieną kremo liniją, pagal poreikį galima pradėti naudoti kitą.

Kodėl veido priežiūrai būtinas serumas?

Serumas – odos priežiūros produktas, kuriame biologiškai aktyvių medžiagų koncentracija yra net iki dešimties kartų didesnė nei kremuose. Taigi serumas užtikrina efektyviausią ir itin greitą poveikį odai. Serumų tekstūra sukurta taip, kad pasiektų ir aktyviomis sudėtinėmis dalimis pamaitintų kuo gilesnius odos sluoksnius. Jie ypač greitai įsigeria į odą, nepalieka riebių pėdsakų ir suteikia iškart matomą efektą. Serumai, kaip ir kremai, atlieka skirtingas funkcijas: drėkina, stabdo senėjimą, stangrina, maitina ir kt. Skiriasi ir jų tekstūros – nuo visai skystos iki kreminės. Renkantis serumą būtina atsižvelgti į odos poreikius ir problemas. Serumą reikėtų naudoti bent kartą per dieną, prieš naudojimą odą nuvalius ir atgaivinus toniku. Efektyviausia serumą naudoti vakare. Dieną mūsų oda kovoja su aplinkos veiksniais, o naktis – atsinaujinimo metas. Norint greitesnio rezultato rekomenduojama serumą naudoti ir rytais. Siekiant maksimalaus efektyvumo, serumą rekomenduojama naudoti kartu su kremais.

Ar galima veidą prausti vandeniu iš čiaupo?

Iš čiaupo tekančiame vandenyje yra daug kalkių, taip pat vandens pH yra 7, sveikos veido odos pH – 5,5, prausiant veidą vandeniu iš čiaupo yra išbalansuojamas natūralus odos pH, tad oda gali išsausėti ir sudirgti. Jei norite praustis vandeniu, geriau naudoti distiliuotą arba mineralinį vandenį kartu su švelniu odos valikliu. Po to atgaivinkite odą toniku, kuris atkurs odos pH, ir patepkite kremu.

Kas yra veido fitnesas?

Bėgant metams veido raumenys praranda tonusą – veidas slenka žemyn. Natūralus ir itin veiksmingas metodas, priverčiantis veido ir kaklo audinius dirbti, – vadinamasis veido fitnesas. Tai veido sportas: specialiomis masažo technikomis ir pratimais efektyviai išmankštinamos atskiros veido ir kaklo raumenų grupės, stimuliuojami biologiškai aktyvūs taškai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių