Nebūk kaip visi: „Mados infekcijos“ parduotuvė jau atidaryta

 • Teksto dydis:

Tiems, kurie per „Mados infekciją“ matuojasi drabužius nuo podiumo, bet vėliau nežino, kur ieškoti patikusio daikto, festivalis atveria internetinę platformą. Drabužiai ir aksesuarai iš naujausių ir ankstesnių kultinių kolekcijų, asmeninių dizainerių archyvų – masalas tiems, kam svarbus individualumas, ne masinis efektas. Nebūk kaip visi, gyvenimas per trumpas puoštis nuobodžiais drabužiais!

Šiemet 100-ąjį jubiliejų mininti ryškiausia Amerikos stiliaus ikona Iris Apfel nuolat kartoja, kad ekscentriška išore nesiekia šokiruoti kitų, nes visada puošiasi tik dėl savęs. „Kai rengiesi kitaip nei visi, mintys nepasiduoda bandos jausmui. Man visiškai nusišvilpt, ką mano kiti. Noras būti ryškiai yra užkoduotas mano DNR“, – juokauja I. Apfel. Ji yra gyvas įrodymas, kad saviraiška – tiesiausias kelias į sėkmę.

Organizatorių nuotr.

Shop-us.eu – ne sausas verslo planas, o tikėjimas lietuvių dizainerių potencialu ir siekis ugdyti individualaus stiliaus idėją. Labai svarbu palaikyti tuos, kurie ryžtasi kurti lėtąją madą, kai minties ir įgyvendinimo kokybė nusveria kiekybę, o juk tikrasis lobis – kokybė, ne kiekybė. Neretai nutinka ir taip, kad drabužis pripažinimo sulaukia po kelerių metų – dizainerių idėjos yra ateities projekcijos, kurioms visuomenė turi subręsti. Kokybiškas dizainas neturi galiojimo datos“, – apie internetinę platformą pasakoja festivalio „Mados infekcija“ įkūrėja, dizainerė Sandra Straukaitė.

Man visiškai nusišvilpt, ką mano kiti. Noras būti ryškiai yra užkoduotas mano DNR

„Mados infekcijos“ platformoje bus galima įsigyti festivalyje dalyvaujančių dizainerių kūrinių, vienetinių ir retų drabužių tiesiai nuo podiumo ir iš archyvinių kolekcijų. Bėgant laikui autorių sąrašas ilgės, pasiūla didės, bet jau dabar čia galima apžiūrėti Akvilės Jančauskaitės, Vaidos Voraitės, „Upcycled by LT“ x Thomo Baros, Sandros Straukaitės, Mortos Nakaitės, Saimono Tartenio kūrinius.

Tik šioje platformoje galima nusipirkti naujutėlaitę knygą „2020 > Mados infekcija < 1999“. 21-erių metų festivalio archyvas popieriuje – tai 1,7 kg mados ir 360 puslapių gero dizaino, įdomiausi kadrai nuo podiumo ir nematyti vaizdai iš užkulisių.

Organizatorių nuotr.

S. Straukaitė įsitikinusi, kad teršti pasaulį prastais naujais daiktais šiandien – per didelė prabanga. Tad Shop-us.eu perima festivalio „Mados infekcija“ šūkį „Mes nekuriam šiukšlių“. Kiekvienas siuntinys bus supakuotas specialiame suyrančiame voke, išpakavus pirkinį nereikės sukti galvos dėl pakuotės rūšiavimo.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.NAUJAUSI KOMENTARAI

AK

AK portretas
Ten 6000 Eur darbelis klaidingai įvertintas, ar stojo tokie besočiai aukštosios infekcijos laikai?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių