Namų salonas: tinkamai prižiūrint atsigaus ir oda, ir plaukai

Daugelis jau įsikalėme į galvą, kad būtina dažnai plautis rankas. Tačiau neretas pagalvoja, kam man praustis, gražintis, jei vis tiek sėdžiu namuose ir niekas manęs nemato... Specialistai pataria – higiena būtina, o grožio saloną galime atsidaryti ir namuose.

Praustis svarbu

Kaip teigia gydytoja dermatovenerologė Inga Kisielienė, dermatologų rekomendacijų, kaip dažnai reikia praustis, – nėra. Prausimasis – žmogaus higiena – yra gana individualus dalykas, kuris labai priklauso nuo odos tipo, nuo to, ką žmogus veikia, galų gale, net ir nuo amžiaus bei lyties.

"Prausimasis skirtas pašalinti nešvarumus nuo odos – prakaitą, odos daleles. Maudytis porą kartų per savaitę reikėtų, bet ar tai daryti kasdien – tai labai individualu, – sako gydytoja. – Jeigu sėdėdami namuose nesusipurviname, nesuprakaituojame, nebus nusikaltimas, jei kasdien nenueisite į dušą ar nemirksite vonioje. Mano nuomone, kasdien reikėtų nuprausti tas kūno vietas, kurios dažniau turi kontaktą viena su kita, prakaituoja – pažastys, kirkšnys, kaklas, veidas. Tačiau viso kūno odos muilu prausti kasdien aš tikrai nerekomenduočiau, jeigu žmogus jaučiasi švarus ir jam didesnių problemų dėl to nekyla. Turėtų pakakti ir poros dienų per savaitę."

Žinoma, specialistės teigimu, maudytis galima ir kasdien. Dėl ko dalis žmonių eina prausti po dušu? Kai kam tai – dalis rutinos, padeda išsilaikyti vėžėse. Kitus pabudus dušas tonizuoja, duoda energijos pliūpsnį, o ir pats geriau jautiesi būdamas švarus. Tad jeigu žmonėms tai tinka, jie iki karantino taip elgėsi, rutinos gydytoja siūlytų nekeisti. Net psichologai, kalbėdami apie tai, kaip tą karantino laikotarpį išbūti ir gerai jaustis, rutinos dalykus rekomenduoja išsaugoti.

Muilas, anot I.Kisielienės, reikalingas siekiant nešvarumams pašalinti. Jeigu jų nėra – šiltas vanduo puikiai nupraus odą, tonizuos. Tačiau plaunant problemines sritis, kurios daugiau prakaituoja, reikėtų jas muiluoti.

"Kalbant apie muilą – jų yra kelių rūšių. Tradicinis muilas, kurį mes naudojame, paprastai yra šarminės sudėties, prausiantis jo pagrindinė užduotis – pašalinti nešvarumus. Nešvarumai būna įsimaišę į mūsų riebalinį odos sluoksnį. Kai muilu pašalinami nešvarumai, pašalinamas ir tas apsauginis riebalinis sluoksnis – hidrolipidinė plėvelė, o tada oda tampa labiau pažeidžiama, greičiau išsausėja. Žinoma, ji atkuria tą apsauginę plėvelę, regeneruoja. Tad dažnas šarminių muilų naudojimas odą sausina ir gali ją sudirginti, o tiems, kas turi polinkį į egzemas – jas paūminti. Todėl aš visada rekomenduoju rinktis prausiklius, kurių pH yra artimas odos pH, jei dar vadinami nešarminiais prausikliais, sindetais. Net ir naudojant juos kasdien, oda išsausinama mažiau, jos apsauginis sluoksnis greičiau atsistato", – sako dermatovenerologė.

Poilsis odai

Specialistė pabrėžia – šarminiu muilu jokiu būdu nerekomenduoja prausti veido odos. Reikia rinktis specialius – skirtus veidui – prausiklius, o jeigu tokių neturite – naudoti vien tik vandenį. Kai nėra makiažo, nėra purvo, veidui to visiškai gana.

Raginčiau su natūraliomis priemonėmis neeksperimentuoti. Pirmiausia – nežinia, kiek iš tiesų tie produktai yra natūralūs. Antra – tai tas pats, kas šiais laikais gydyti ligas nuleidžiant kraują.

I.Kisielienės teigimu, moterys turėtų pasidžiaugti tuo, kad būnant namuose nereikia naudoti dekoratyvinės kosmetikos – veido oda nuo jos pailsi. Žinoma, šiais laikais dekoratyvinės kosmetikos kokybė yra kitokia, nei buvo prieš 15–20 metų, tačiau kasdien naudojant daug kosmetikos ir gerai jos nenuvalant, veido odai tai kenkia. Tad jei šiomis dienomis moterys dekoratyvinės kosmetikos nenaudoja, veido odai tai tikrai naudinga.

Tačiau kasdienė veido odos priežiūra, jos drėkinimas, maitinimas yra privalomas. Veidą nuprausti ir padrėkinti – yra svarbiausi dalykai, kurių tiek moterims, tiek ir vyrams būtina nepamiršti ryte bei vakare. Ar naudoti papildomai tonikus, serumus, kitas priemones – labai individualu.

Paklausta, ar patartų veido odai naudoti vadinamąsias natūralias priemones iš šaldytuvo, kas pastaruoju metu tapo madinga, I.Kisielienė teigia žiūrinti į visa tai atsargiai. Visos tos priemonės paprastai naudojamos tada, kai neturi, ką tepti ant odos. O net ir karantino metu interneto parduotuvės veikia, kosmetikos priemonių galima užsisakyti ir atsisiųsti.

"Raginčiau su natūraliomis priemonėmis neeksperimentuoti, nes gali būti daugiau žalos nei naudos, – sako gydytoja. – Pirmiausia – nežinia, kiek iš tiesų tie produktai yra natūralūs. Antra – tai tas pats, kas šiais laikais gydyti ligas nuleidžiant kraują. Mano galva, tai būtų didelis regresas. Taip, yra mada, yra žmonių, kurie nori gyventi ekologiškai, naudoti tik natūralias priemones. Mes visi laisvi rinktis. Bet tikrai ir tos natūralios priemonės gali užkimšti poras, nuo jų gali ir išberti, ir nepakakti drėgmės, jei oda sausa. Aliejus, tarkime, puiku naudoti Azijos šalyse, kur santykinė oro drėgmė aukšta, oda gauna drėgmės iš aplinkos. Pas mus oras sausas, mes visą vandenį atiduodame į aplinką. Todėl vien tik aliejų neužtenka – mes turime gauti dar ir medžiagų, iš kurių oda gautų drėgmės."

Problemos? Konsultuokitės

Jei atsirado kažkokių odos problemų, I.Kisielienė pataria prieš imantis kokių nors priemonių konsultuotis su dermatologais. Visų pirma reikia įvertinti, kas tai per bėrimas, nes jų gali būti labai įvairių. Pasikonsultuoti su specialistu dabar galima internetu, telefonu, nusiuntus gydytojai bėrimo nuotrauką. Dermatologai dabar daug kur konsultuoja pacientus nuotoliniu būdu.

"Pirma savipagalbos priemonė, atsiradus kažkokiam bėrimui, – kremai su cinku. Vaistinėse jų galima laisvai įsigyti, nes tai – nereceptinis preparatas, kuris ramina odą, mažina uždegimą. Aš pati juos naudoju, kai atsiranda kažkoks odos sudirgimas. Tai priemonės, kurios gali padėti namų sąlygomis suvaldyti uždegimą ir nuraminti odą, – sako dermatovenerologė. – Jei atsiranda bėrimas, kurį niežti, norisi kasytis, nusikasome – svarbu tą vietą dezinfekuoti. O tai galima padaryti paprasčiausiu sodos tirpalu, jei jau nepavyko įsigyti antiseptiko ar dezinfekanto."

Pačiam dažytis plaukus – tai kažkas panašaus, kaip apsirengti marškinius atbulai ir bandyti ant nugaros prisisiūti sagas. Vadinasi – turime prašyti pagalbos vyro, vaikų.

Beje, kalbėdama apie etilo alkoholio turinčius dezinfekantus, gydytoja akcentuoja, kad naudoti juos galima tik rankų dezinfekcijai, ir tik tada, kai jų negalime nusiplauti su muilu. Jeigu niekur neiname iš namų, perdėtai dažnai dezinfekuoti rankų nereikia. Dažnas dezinfekcinio skysčio, ypač turinčio alkoholio, naudojimas sausiną odą – reikia turėti tai omenyje ir nepamiršti panaudojus dezinfekantą sudrėkinti rankų odą drėkinamuoju rankų kremu.

"Dezinfekanto paskirtis – naikinti bakterijas ir virusus, bet taip pat sėkmingai jis naikina ir mūsų gerąsias bakterijas, todėl, jei tik yra galimybė nusiplauti rankas šiltu vandeniu ir muilu, geriau daryti tai, ir to visiškai gana. Tad ir tiems, kurie dezinfekanto neįsigijo, nereikėtų dėl to pergyventi – rankų plovimas yra viena iš prevencijos priemonių, kuri puikiai gali padėti. Ir jeigu sausėja rankos, tepame jas drėkinančiu kremu", – sako I.Kisielienė.

Plaukams – atostogos

Plauti reikia ne tik rankas – norint apsisaugoti nuo virusų, plauti reikia ir plaukus. Vilnietė kirpėja Inga Butavičienė teigia, kad plaukus karantino metu turime plauti ir prižiūrėti taip, kaip jais rūpindavomės anksčiau. Tačiau jei neplausite plaukų kiekvieną rytą šampūnu, plaukai tik apsidžiaugs.

"Manau, nereikia situacijos dramatizuoti – turime vandenį, turime elektrą, turime šampūnus ir kitas plaukų priežiūros priemones. Tai viskas, ko reikia", – sako kirpėja.

Anot jos, problemų dabar galbūt daugiau turi tie, kurie plaukus dažo. Jiems specialistė turi labai elementarų patarimą: jei pasiryžote dažytis plaukus patys – skaitykite dažų instrukciją ir griežtai laikykitės nurodymų. Kitas dalykas – jeigu turėjote savo nuolatinę kirpėją, konsultuokitės su ja, teiraukitės, kokius dažus, kokius atspalvius pirkti. Kai kurie meistrai savo klientams net siunčia specialiai jiems pagamintų dažų kokteilius.

"Tiesa, pačiam dažytis plaukus – tai kažkas panašaus, kaip apsirengti marškinius atbulai ir bandyti ant nugaros prisisiūti sagas. Vadinasi – turime prašyti pagalbos vyro, vaikų, – sako I.Butavičienė. – Arba, jei jau jokios pagalbos nėra, reikėtų stengtis dažyti plaukus tik matomose vietose, dalines zonas, kurios labiausiai erzina: smilkiniai, sklastymas. Nereikia dramatizuoti ir imtis dažyti visus plaukus."

Tai, kad nereikia niekur eiti, specialistės įsitikinimu, tik pliusas – plaukai nebus kasdien džiovinami, purškiami įvairiomis formuojančiomis priemonėmis, tad pailsės.

Vyrams, kurių kirpimai dažniausiai trumpi, gal šiek tiek daugiau problemų. Bet tie, kurie skutasi barzdą, turi peiliukų, tie, kurie augina barzdą – priemonių barzdai tvarkyti, tad gali šiek tiek apsitvarkyti patys. Svarbiausia, kad būtų sutvarkyti smilkiniai palei ausis, o tą kiekvienas gali pasidaryti pats arba paprašyti žmonos, draugės pagalbos.

Tai, kad naudojame mažiau cheminių priemonių plaukų priežiūrai, pasak specialistės, ypač naudinga mūsų kvėpavimo takams, taip pat ir plaukams. Per karantino laikotarpį plaukai pailsės, o kai, pasibaigus karantinui, su savo meistrais susitiksite grožio salonuose, bus galima padaryti daugiau ir įvairesnių šukuosenų ar įdomesnių kirpimų – erdvės kūrybai platesnė. Ir specialistai džiaugsis, ir žmonės galės pagalvoti apie naują įvaizdį.


Šiame straipsnyje: grožisplaukaiodaišvaizda

NAUJAUSI KOMENTARAI

taja

taja portretas
Taip sunku pacioms susitvarkyti .plaukus ar nagus , bet tai turi ir geru aspektu. Atsigausime nuo visokiu grybeliu iskarpymu ir sutaupysime nemazai euriuku, nes jau buvo kainos iskeltos,kad net baisu.......?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių