Quantcast

Kosmetologė: mitas, kad rudenį negalima naudoti drėkinamųjų kremų

  • Teksto dydis:

Artėjant šaltajam sezonui kyla daug klausimų, kaip prižiūrėti veido odą. Rudenį dažniau nei kitais metų laikais pasireiškia odos problemos: ji dažnai sudirgsta, šerpetoja ir tam įtakos turi ne tik šaltas oras, bet ir šildymas, kondicionieriai.

Dažnai manoma, kad jei nevargina bėrimai ar spuogai, tuomet odai ypatingos priežiūros nereikia, tad ir pas specialistą nereikia lankytis. „Odos priežiūra, tai – mūsų higiena. Taip pat yra klaidinga manyti, jog, jei vargina spuogai, ar aknė, kad tai praeis savaime“, – teigia kosmetologė Daina Eidukienė.  Pasak jos, visgi reiktų atkreipti dėmesį į tai, kur didžiąją laiko dalį praleidžia žmogus, t.y. patalpoje, biure ar lauke. 

Vienas iš mitų, kad šaltuoju sezonu negalima naudoti drėkinamųjų kremų. Kosmetologės teigimu, tai – netiesa: „Anaiptol, juos naudoti reikia, tik prieš išeinant į lauką turi praeiti bent 15 minučių“, – sako D. Eidukienė.  „Jeigu ant kremo tepamas makiažo pagrindas, tai taip pat apsaugo odą. Buvimas gryname ore šaltuoju sezonu, visai kas kita, tuomet reiktų rinktis skalsesnės tekstūros kremą, kuris odą apsaugotų (pvz. vykstant slidinėti į kalnus ir pan. reikėtų rinktis apsauginį kremą)“ – teigia odos priežiūros specialistė.

Vitaminų reikia ir odai

Kosmetologės teigimu, reikėtų nepamiršti, kad šaltuoju sezonu visam organizmui trūksta vitaminų, ne išimtis – ir odai, tad reiktų rinktis praturtintus vitaminais kremus su vaisinėmis rūgštimis, nes oda kaip ir kiti organai, jei turi iš ko atsinaujinti, regeneruotis, tuomet ir atsinaujins. „Svarbu nepamiršti palepinti odos kaukėmis. Taip pat geras sprendimas apsilankyti pas specialistą, kuris ne tik paruoš odą šaltajam sezonui, bet ir parinks tinkamas priemones būtent jūsų odai, jos poreikiams“, – teigia D. Eidukienė.

Kosmetologės teigimu, žmonių sąmoningumas didėja ir tai labai džiugina. „Veido odos priežiūra – įpročio reikalas. Žmonės labiau rūpinasi oda ir labai džiugu, kad keičiasi požiūris, į tai, kad kol nėra problemos nereikia rūpintis veido oda ir lankytis pas kosmetologą“, – teigia kosmetologė. Pasak jos, prevencija padeda išlaikyti odą gražią ir nutolinti senėjimo procesą.

Oda – sveikatos veidrodis

Odą veikia gyvenimo būdas, mityba, stresas. Ne veltui sakoma, jog oda – sveikatos ir žmogaus savijautos veidrodis. Žalingi įpročiai turi didelę įtaką mūsų sveikatai ir, žinoma, odai. „Rūkymas sukelia oksidacinę žalą, kurią sukelia disbalansas tarp laisvųjų radikalų ir organizmo antioksidantų, sutrikus šiai pusiausvyrai prasideda antioksidacinis stresas, kuris sukelia progresuojantį mūsų organizmo nusidėvėjimą. Taip pat ir su oda, ji greičiau sensta, glemba, tampa nepajėgi atsinaujinti, regeneruotis“, – teigia D. Eidukienė. Jos teigimu, norint turėti gražią ir švytinčią odą, svarbu atsisakyti žalingų įpročių. Vis dėlto, jeigu tą padaryti sunku, kosmetologė rekomenduoja naudoti antioksidantus – vitaminus, priemones su vaisinėmis rūgštimis, kurios pagerintų odos regeneraciją, taip pat priemones su antioksidantais.

Trys būtinos priemonės

Kosmetologės teigimu, norint turėti gražią odą, trys priemonės yra neišvengiamos. Tačiau vis dėlto, svarbiausia yra tai, kaip oda paruošiama. Svarbiausia gerai odą nuvalyti, tad čia neišvengiamas prausiklis-valiklis: „Jei oda neteisingai nuplaunama, paruošiama, nepadės nei pats brangiausias ir geriausias kremas“, – teigia klinikos SUGIHARA kosmetologė.

Kitos dvi priemonės, be kurių neįsivaizduojama tinkama odos priežiūra, pasak  specialistės, yra dieninis ir naktinis kremai. Naktį oda dirba, dieną ilsisi, tad būtinai reiktų naudoti naktinį kremą, kadangi naktį oda labiau įsisavina kremo veikliąsias medžiagas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių