Kalėdinė apranga visai šeimai: klasika, kičas ar smagus žaidimas

Artėjant gražiausioms metų šventėms, pats laikas stiprinti bendrą šeimos dvasią. Kaip tai padaryti? Ogi pasitelkus smagų kalėdinį įvaizdį visai šeimai. 

Žaisminga kalėdinė apranga ne tik Vakarų pasaulyje, bet ir Lietuvoje tampa neatsiejama šventės dalimi. Ką apie tokį šventinį stilių mano kalbintos šeimos ir mados žinovai?

Sunkiausia – aprengti Boltą

Kaunietė baldų dizainerė Monika Armonienė klasikinius kalėdinius megztinius su vyru Adomu įsigijo praėjusiais metais. Teliko nupirkti nykštuko aprangą pusmetinukui Augustui ir šuneliui Boltui. Šeima norėtų, kad tokios kalėdinės fotosesijos taptų šaunia tradicija ir prisiminimų albumu, kurį pavarčius matytum, kaip greitai auga ir keičiasi vaikai.

Jaukiai: Armonai norėtų kasmet papildyti savo šeimos albumą kalėdinėmis nuotraukomis. "Diamond Photography" nuotr.

"Smagu būtų turėti tokių kalėdinių akimirkų albumą", – įsitikinusi šiuo metu motinystės atostogose esanti Monika, kuriai raudona spalva labiausiai asocijuojasi su Kalėdomis. Armonai ir šiais metais eglutę puoš anksti – gruodžio pradžioje, o paskui trauks iš spintos kalėdines aprangas, rengsis ir džiaugsis jomis iki pat Naujųjų. Anot Monikos, šventės ateina ir praeina, o smagiausia jų dalis būtent ir tampa pats laukimas, kurį jie stengiasi visaip paįvairinti – tiek puošdami namus, tiek dėvėdami kalėdinius drabužius. Ar sunku buvo rasti nykštuko kostiumą Boltui? "Jokių problemų. Šiais laikais jų yra tiek gyvūnų prekių parduotuvėse, tiek ir internete", – dalijasi informacija Monika ir sako, kad sunkiausia buvo jį aprengti.

"Diamond Photography" nuotr.

Draugams į namus veža šventę

Panevėžietė Sonata Liutkevičienė sako, kad kasmet stengiasi sukurti šventinę dvasią savo namuose ir bent jau kalėdiniu laikotarpiu rengtis kalėdiškai. Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultete administracinį darbą dirbanti moteris atvirauja, kad artėjant gražiausioms žiemos šventėms ji tampa Snieguole ir padeda Kalėdų Seneliui dalyti vaikams dovanėles, vyksta su juo drauge į mokyklas, darželius.

Šventiškai: Snieguolė ir jos mažoji nykštukė Patricija dovanoja Kalėdų dvasią – ar jaučiate? R. Gričinės / "Foto sprendimas" nuotr.

Kur perka kalėdinę aprangą sau ir dukrelei Patricijai? "Paatvirausiu, kad dažnai užsuku į vadinamąsias antrų rankų parduotuves. Ten įsigytus drabužius, jei reikia, persiuvu, patobulinu. Dukrelei dažnai drabužėlių atiduoda draugės, kai jų vaikai išauga", – aiškina pašnekovė, kartais su ryškiai raudonu kalėdiniu megztiniu žingsniuojanti ir į darbą. Ar taip smagiau? "Žinoma. Kai taip pasipuošiu, šventinė nuotaika garantuota ne tik man, bet ir kitiems. Kalėdiškai pasipuošusios mes su dukrele važiuojame į svečius, lankome draugus. Vežame jiems į namus smagią kalėdinę nuotaiką. Kas pyragą dovanų, o mes… nuotaiką!" – juokiasi S.Liutkevičienė. Nuo jų su dukrele Patricija neatsilieka ir vyras, kartais pavirstantis pačiu Kalėdų Seneliu. Moteris tikina, kad net paprasčiausia nykštuko kepurė, kuria pasipuoši vietoj įprastos kasdienės, praeiviams dovanoja gerą nuotaiką, skatina šypsotis, optimistiškai galvoti apie artėjančias šventes. Jeigu dar padekoruoji automobilį kokiais nors juokingais briedžio rageliais ar kitais kalėdiniais atributais – tuomet išvis puiku. Kalėdinės nuotaikos gniūžtė ima riedėti nuo kalno vis didėdama ir nešdama smagią Kalėdų dvasią visiems pakeliui sutiktiems.

R. Gričinės / "Foto sprendimas" nuotr.

Kalėdines fotosesijas paverčia atvirukais

Kaunietė Donata Usavičienė juokauja, kad ji pati dirba prie popierių – skaičiuoja ir administruoja. Jos vyras Regimantas, gražiai pasipuošęs, parduoda automobilius salone. Artėjant Kalėdoms Usavičiai nepraleidžia progos pasimėgauti Kalėdų dvasia. Mamytė užsako vienodus kalėdinius drabužius (šiuo atveju – pižamas) ir rezervuoja vietą mėgstamoje fotostudijoje, kad šventėms artėjant turėtų gražių kalėdinių nuotraukų.

Jaukiai: Usavičiai įsitikino, kad kalėdinės pižamos – puikus pasirinkimas ne tik Kalėdų rytą, bet ir visą gruodį trunkantį šventės laukimą. "Foto lyrika" nuotr.

"Nuo senų laikų labai mėgau apsipirkti internetu. Kadaise net egzistavo toks supermamyčių forumas, kuriame per tarpininkes buvo galima parsisiųsti drabužių iš Amerikos. Kai sykį išvydau nuotraukas su vienodomis kalėdinėmis pižamomis – išsyk pati tokių užsimaniau", – prisimena kalėdinių aprangų pirkimo pradžią kaunietė. Anot Donatos, jau nuo mažens tėvai jai buvo įskiepiję mintį, kad šventę susikurti reikia pačiam. Niekas kitas to nepadarys. Taigi sukūrusi šeimą – pora augina aštuonerių metų Gabrielių ir penkerių Gabiją – Donata ėmėsi ir šventinių tradicijų kūrėjos vaidmens. "Mūsų kalėdinės fotosesijos vėliau virsta gražiais šventiniais atvirukais, kuriuos išsiuntinėjame po visą Lietuvą savo giminaičiams. Savaime aišku, su ranka rašytais kalėdiniais palinkėjimais. Pati juos maketuoju, vežu į spaustuvę, paskui visi su nekantrumu laukiame rezultato." Donata džiaugiasi, kad vėliau tuos atvirukus mato pas žmones padėtus pačiose garbingiausiose vietose – sekcijose po stiklu. Beje, seneliai kasmet sulaukia ir ypatingos dovanos – iš kalėdinių nuotraukų darytų sieninių fotokalendorių. Kaip vyras reaguoja į žmonos rengiamas prieškalėdines akcijas-atrakcijas? Jis jau pripratęs prie staigmenų. Donata prisipažįsta, kad juodu su Regimantu iki šiol puošiasi kadaise internetu įsigytais pirmaisiais kalėdiniais megztiniais, kurie jau seniai tapo Kalėdų talismanu.

"Foto lyrika" nuotr.

Tik vaikai savo megztinius greitai išauga, tad tenka prieš šventes atnaujinti jų garderobą. "Vos ateina gruodžio mėnuo, mes traukiame iš spintos kalėdines aprangas, puošiame eglutę. Vaikai gauna advento kalendorių su nykštukų iš anksto paruoštomis užduotėlėmis. Praėjusiais metais dar organizavau ir eglutės įžiebimą, kepėme orkaitėje antį, klausėmės kalėdinių dainų", – prisimena D.Usavičienė, jau planuojanti šių metų šventės scenarijų.

Baltoms Kalėdoms – šviesūs megztiniai

Draudimo konsultantė Agnė Petniūnienė iš Kauno visiems linki sulaukti saugių, gražių, baltų švenčių, kurias būtų galima sutikti su visais artimiausiais žmonėmis. Kad jos ateitų greičiau, moteris siūlo būti išradingiems ir sugalvoti malonių smulkmenų. Viena tokių – kalėdinis aprangos kodas visai šeimai.

 

Nekantriai: šviesus, močiučių raštais nupintas Kalėdų laukimas Petniūnams asocijuojasi su sniegu, kurio visi be galo laukia. "Foto lyrika" nuotr.

Kaip žinoma, balta spalva kone labiausiai asocijuojasi su snieguotomis Kalėdomis, o ir baltų drabužių spintoje nereikia ilgai ieškoti. "Mūsų šeima turi ir tuos standartinius raudonus megztinius, bet šįmet labai užsinorėjome šviesių spalvų, vilnonių megztinių tarsi iš močiutės skrynios... Šiltos naminės kojinės būtent tokios ir yra, tačiau megztiniai – jau pirktiniai", – atvirauja moteris, pirmąsyk kalėdinę fotosesiją išbandžiusi dar Jonukui bebūnant mamytės pilvelyje (dabar sūneliui beveik dveji).

Agnė prisipažįsta, kad jai labai patinka pastelinės spalvos, nuo kurių sklinda tarsi koks švelnumas, jaukumas, todėl šiais metais jos šeimos Kalėdos – ramios, jaukios ir šviesios. "Kadangi fotostudijos aplinka irgi buvo labai šviesi, tad viskas puikiai derėjo su mūsų pasirinkta apranga", – džiaugiasi laiminga mama. Paklausta, ką suteikia šeimai toks prieškalėdinis aprangos kodas, ji vardija: šventinę nuotaiką, šilumą, ramybę, jaukumą. Eglutę Petniūnai puošia gana anksti. Paprastai tada, kai TV ekranuose pasirodo legendinis filmas "Vienas namuose". Ar mažasis Jonukas jau parašė laišką Kalėdų Seneliui? Pasirodo, jau seniai ir po egle turėtų rasti lavinamųjų veiksmo žaidimų – gal net balansinį buomą pusiausvyrai išlaikyti. Žinoma, jei tik bus geras berniukas!

Tai tarsi šeimos tvirtumo išraiška

Lilija Larionova, dizainerė:

Neabejotinai ši prieškalėdinės aprangos mada su visa jai būdinga atributika – snaigėmis, eglėmis, sniego seniais, elniais ir kitais populiariais simboliais – atėjusi iš Amerikos. Ir ta skolinta tradicija, mano galva, visai nebloga. Tai tarsi namų jaukumo, šeimos tvirtumo išraiška. Pandemija parodė, koks svarbus žmonėms yra tarpusavio ryšys. Bendravimo artumas tarp šeimos narių, senelių, giminaičių. Ta vienoda apranga šiuo ypatingu laikotarpiu tarsi suteikia šventei daugiau šeimiškumo. Ir ne tik... Ji nuspalvina namų atmosferą, kasdienę buitį smagiu humoru. Juk argi dažnai matai senelį, vilkintį megztiniu su raudonosiu briedžiuku? Ar apsirengčiau kalėdiškai aš pati? Na, gal ne profesionaliai fotosesijai, bet naminiams reikalams – kodėl gi ne?! Ir savo pačios vaikams kasmet perku po tokią aprangą. Nevertinu jos kaip amerikietiško kičo, nes kičą savo neskoningais drabužiais galime ir taip susikurti. Čia gi ne aukštoji mada, o daugiau žaidimas, kaip sakoma, for fun. Jei žmonėms tie drabužiai pakelia nuotaiką – tik žaiskime, kurkime ir džiaukimės! Smagaus visiems švenčių laukimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

vilma

vilma portretas
Kai daugeliui Kalėdos prasideda "Maximose" ir dar pasijungiama įvairiausi cirkai, įdomu, koks procentas gyventojų žino, kokia jų tikroji esmė ir prasmė. O kai po naujųjų ateina šventčių pagirios, daugeliui nepakanka nei raminamųjų, nei tramdomųjų.

būtina

būtina portretas
Būtina pasitarti su psihologu ir ne šiaip, o minimum 10 seansų. Čia kai nežinai kaip beišsišokti. Nes jau BMW kieme, "obuolys" tašėje o xiomi surblys su obuoliu vistiek nedraugauja.

Anonimas

Anonimas portretas
jei tai patinka, tikrai nėra nieko blogo. ir visiškai suderinama su dvasiniais dalykais. Viena kitam netrukdo.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių