Pereiti į pagrindinį turinį

Kaip apsaugoti plaukus nuo žalingo aplinkos poveikio?

2024-09-20 14:12 diena.lt inf.

Plaukai yra tarsi drobė, ant kurios žmogus gali piešti savo gyvenimo momentus. Ar tai būtų atsitiktinis garbanų sušukavimas, ar griežtas, rafinuotas stilius – kiekviena diena suteikia galimybę keisti ir formuoti savo išvaizdą. Per plaukus atsiskleidžia nuotaikos, nuotaikos bangos ir asmenybės gylis, kuris leidžia žmogui nuolat keistis, bet išlikti savimi.

Plaukai yra nuolat veikiami įvairių aplinkos veiksnių, tokių kaip saulės spinduliai, tarša, vėjas, drėgmė ar ekstremalios temperatūros. Šie veiksniai gali sukelti sausumą, trapumą, lūžimą ir netgi plaukų slinkimą. Norint išlaikyti plaukus sveikus – svarbu ne tik naudoti tinkamas priežiūros priemones, bet ir suprasti, kaip aplinka veikia plaukų struktūrą.

Saulės spinduliai yra pavojingi plaukams

Saulės UV spinduliai yra vienas pavojingiausių aplinkos veiksnių plaukams. Ilgalaikis ultravioletinių spindulių poveikis gali pažeisti plaukų struktūrą, sukelti jų sausumą, spalvos blukimą ir netgi plaukų lūžimą. UV spinduliai tiesiogiai veikia plaukų kutikulę – išorinį apsauginį sluoksnį, kuris užtikrina plaukų blizgesį ir apsaugo nuo išorinių pažeidimų.

Poveikis plaukams:

● Natūrali plaukų spalva, ypač jei jie yra dažyti, greitai blunka veikiant UV spinduliams. Saulės spinduliai suardo melanino molekules plaukuose, o tai lemia plaukų spalvos praradimą.

● UV spinduliai išsausina plaukus, nes naikina natūralius plaukų aliejus atsakingus už jų drėgmę.

● Pažeista kutikulė lemia plaukų silpnumą ir jų polinkį lūžti.

Daugelyje plaukų priežiūros priemonių, tokių kaip šampūnai, kondicionieriai ar purškikliai – galima rasti UV filtrus, kurie padeda apsaugoti plaukus nuo saulės spindulių. Fizinė apsauga, pavyzdžiui, skrybėlė ar šviesi skarelė – gali padėti sumažinti tiesioginį UV spindulių poveikį plaukams. Stenkitės būti šešėlyje ar dengti plaukus, ypač karštomis vasaros dienomis.

Oro tarša kenkia jūsų galvos odai

Miesto oro tarša – dulkės, dūmai, cheminės medžiagos ir sunkiųjų metalų dalelės – turi žalingą poveikį plaukams ir galvos odai. Šios dalelės kaupiasi ant plaukų ir galvos odos, pažeidžia plaukų struktūrą, užkemša folikulus ir netgi gali skatinti plaukų slinkimą.

Partnerio nuotr.

Poveikis plaukams:

● Teršalai suardo natūralius plaukų aliejus palikdami plaukus sausus ir tarsi matinius.

● Oro taršos dalelės nusėda ant plaukų, juos apsunkina ir skatina lūžinėjimą.

● Užkimštos plaukų folikulų poros apsunkina sveikų plaukų augimą ir gali lemti plaukų slinkimą.

Svarbu reguliariai plauti plaukus, kad pašalintumėte dulkes, teršalus ir kitus nešvarumus. Naudokite švelnų šampūną, kuris nesausina plaukų, bet veiksmingai pašalina nešvarumus. Naudokite giliai valančias plaukų kaukes arba galvos odos šveitimo priemones, kurios pašalina giliai įsiskverbusius teršalus ir neleidžia jiems kauptis.

Dabar rinkoje galima rasti specialių purškiklių, kurie sukuria apsauginį barjerą nuo oro taršos ir padeda apsaugoti plaukų struktūrą. Galiausiai, papildomas plaukų lepinimas yra geriausi vitaminai plaukams. Jie padės ne tik išvengti žalingo aplinkos poveikio, tačiau ir puoselės Jūsų plaukus, lepins juos.

Vėjas ir drėgmė gali neigiamai paveikti plaukus

Vėjas ir didelė drėgmė yra kiti svarbūs aplinkos veiksniai, kurie gali neigiamai paveikti plaukus. Vėjas pažeidžia plaukų paviršių, sukelia plauko lūžimą ir „susivėlimą“, o drėgmė gali išpūsti juos, sukelti šiaušimąsi ir nepaklusnumą.

Partnerio nuotr.

Poveikis plaukams:

● Vėjas ištraukia drėgmę iš plaukų, todėl jie tampa sausi, nepaklusnūs ir lūžta.

● Didelė drėgmė gali sukelti plaukų šiaušimąsi, ypač garbanotiems plaukams, nes drėgmė prasiskverbia į plaukus ir sukelia jų tekstūros pakitimus.

Drėkinantys kondicionieriai, plaukų kaukės ir aliejai – padeda apsaugoti plaukus nuo vėjo ir drėgmės poveikio. Šios priemonės palaiko plaukų drėgmės balansą ir apsaugo nuo išsausėjimo.

Būtinai naudokite šilumą sulaikančius produktus, nes jie padeda apsaugoti plaukus nuo staigių temperatūrų pokyčių ir vėjo poveikio, nes sukuria apsauginį sluoksnį aplink plaukų kutikulę. Po vėjuotos dienos šukuokite plaukus švelniai, kad išvengtumėte papildomų pažeidimų ir jų iškritimo.

Karštis ir šaltis turi poveikį plaukams

Karštos vasaros ir šaltos žiemos taip pat gali turėti reikšmingą poveikį plaukams. Ekstremalios temperatūros veikia plaukų drėgmės lygį ir kutikulę, o dėl to plaukai tampa sausi, lūžinėjantys ar net elektrinasi.

Poveikis plaukams:

● Karštas oras, kaip ir šildomas patalpų oras žiemą, gali išsausinti plaukus. Šaltas oras taip pat gali pažeisti plaukų apsauginį sluoksnį.

● Šaltu oru plaukai gali elektrintis, nes drėgmės trūkumas sukuria statinį elektros krūvį.

Rinkitės plaukų priežiūros priemones, kurios yra praturtintos drėkinančiomis medžiagomis. Jos padės išlaikyti plaukų drėgmę ir sumažinti elektrinimąsi. Vasarą dėvėkite kepures, o žiemą naudokite šilumą sulaikančius kosmetikos produktus, kad apsaugotumėte plaukus nuo temperatūros pokyčių.

Cheminis aplinkos poveikis

Be fizinių aplinkos veiksnių, kai kurie cheminiai veiksniai, tokie kaip chloras ir druskingas vanduo – taip pat gali pakenkti plaukams. Chloruotas vanduo baseinuose ir sūraus vandens poveikis gali išsausinti plaukus, išblukinti jų spalvą ir sukelti lūžinėjimą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
O jeigu

tai ne aplinkos , o itin agresyvaus GENERINIO vaisto + skiepų poveikis? Praėjo tiek laiko, o buvę banguoti plaukai vis dar styro ir perdžiūvę, tartum vėjo pašiaušti šiaudai.
0
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų