K. Lekeckas apie naująją kolekciją: ji subalansuota stilingiems

 • Teksto dydis:

Savo darbų kolekcijas nuolat atnaujinantis pasaulyje pripažintas dizaineris Kęstutis Lekeckas šįkart jas papildė aktualia naujove – vyriškais paltais iš alpakų vilnos. Tai, pasak kūrėjo, tikra mados intriga, apie kurią itin daug kalbama visų garsiausių mados namų užkulisiuose.

Tiesa, ant ryškiausių podiumų iš prabangiai atrodančio ir išskirtines savybes turinčio audinio gimę vyriški paltai dar retas reiškinys. Būtent tai lietuvį kūrėją ir įkvėpė fotosesijoje įamžinti naująją, analogų kol kas neturinčią kolekciją.

„Iki šiol paltai iš alpakų vilnos buvo moterų privilegija, – šypsosi kūrėjas. – Kodėl? Čia tik mano nuomonė, bet vyrai dažnai mėgsta likti šešėlyje, pasirinkti neišsiskiriantį įvaizdį arba pirmenybę teikti visiškai klasikai. Tačiau suri alpakų vilnos paltas atrodo labai įspūdingai, primena kailinius. Dabar atsiranda daugiau stilingų vyrų, kurie nebijo išbandyti netradicinių audinių ir modelių. Be to, ir mada vystosi tokia linkme, kad nelieka ribos tarp vyriškos ir moteriškos stilistikos.“

Anot jo, šaltuoju metų sezonu vyrams savo spintose paltą turėti rekomenduojama dėl daugelio priežasčių – šiluminių savybių, universalumo ir galimybės jį derinti prie bet kokio stiliaus aprangos.

„Su striuke, kad ir kokio dizaino ar tipo ji būtų, visada atrodysite sportiškai, o vilkėdami paltą galite pasiekti visą įmanomą stilistikų skalę – nuo to paties sportinio, klasikinio iki visiškai modernaus“, – kalba dizaineris K. Lekeckas, už tvarius vyriškus kostiumus pasaulinio lygio konkurse „A‘ Design Award & Competition“ pelnęs pirmąją vietą.

Į klausimą, kuris viršutinis drabužis vis dėlto geriau apsaugo nuo žvarbos, kūrėjas atsako taip: daug kas priklauso nuo audinio sudėties. Pavyzdžiui, paltai gali būti pasiūti iš avių, merinosų, kupranugarių, kašmyro ar alpakų vilnos audinių – tuomet skiriasi ir medžiagos švelnumas, ir šiltumas. Be sudėties, anot kūrėjo, dar svarbus ir jos storis – tarkime, kašmyras dažnai būna plonas, nes jo šiluminės savybės yra puikios, o audinys – brangus.

„Ypač aktualus ir populiarus audinys – suri alpakų, jis atrodo tarsi prabangus kailis, yra keturis kartus šiltesnis už įprastą vilną. Moterys jau seniai yra pamėgusios šį audinį, o vyrų garderobe tai vis dar išskirtinė naujiena“, – pastebi pašnekovas ir pasakoja, kad suri alpakų yra tik apie 10 proc. visų alpakų populiacijos, todėl tai nėra tas pluoštas, kurio galima lengvai nusipirkti. Jo kaina gerokai aukštesnė – prasideda nuo 150 eurų už metrą.

Anot jo, prabangesni pluoštai dažnai pasižymi ne tik išskirtine išvaizda, bet ir geresnėmis šiluminėmis savybėmis.

Dabar atsiranda daugiau stilingų vyrų, kurie nebijo išbandyti netradicinių audinių ir modelių.

„Todėl, jeigu norisi plono ir šilto palto ar kito drabužio, galima rinktis kašmyrą ar jau mano minėtą alpakų vilną. Aišku, reikia suprasti, kad jeigu to paties pluošto audinys bus storesnis, tai ir jo šiluminės savybės bus geresnės. Yra nusistovėjusi tokia praktika, kad iš prabangių žaliavų dažnai audžiami plonesni audiniai. Jie, galima sakyti, atitinka standartinių paltinių audinių šilumines savybes, bet gaminys būna lengvesnis, minkštesnis ir komfortiškesnis. Be abejo, yra ir storesnių kašmyrinių audinių, dažnai vadinamų double cashmire, bet jų kaina jau prasideda nuo 250 eurų už metrą“, – žiniomis dalijasi K. Lekeckas.

Paklaustas, koks audinys yra brangiausias, dizaineris sako, kad nuaustas iš vikunijų vilnos. Tai – alpakų protėviai, kurie daugiausia gyvena Peru, aukštai kalnuose, ypač permainingomis klimato sąlygomis, todėl ir jų vilna ypatinga. Vikunijų vilnos audinys gali būti šiltesnis už avių net iki aštuonių kartų, o mažiausia 1 m kaina siekti 3 tūkst. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių