„Snoro“ komisijos nariai deklaruos savo „santykius su banku“

„Snoro“ bankroto aplinkybių tyrimo parlamentinės komisijos narys konservatorius Rimantas Jonas Dagys pasiūlė komisijos nariams deklaruoti savo „santykius su banku“, o liberalsąjūdietis Petras Auštrevičius - tyrimo metu apskritai riboti bendravimą su “Snoro” kreditoriais ir jų atstovais.

„Kad nebūtų spekuliacijų, kad debatuose nenaudotume kovos formų, kad išsklaidytume visas abejones“, - komisijos posėdyje sakė J.R.Dagys.

„Kad nebūtų laiks nuo laiko paskelbiama sensacijų. Patys tada užbėgsime į priekį ir nebus kaltinimų“, - aiškino konservatorius Jurgis Razma.

„Reikia diskrecijos. Reikia vengti susitikimų ir kontaktų. Esti aktyvus noras įtakoti”, - sakė P.Auštrevičius.

„Darbietis” Kęstutis Daukšys priekaištavo, kad nebebus galima bendrauti su rinkėjais ir vaikščioti į susitikimus.

„Gatvėmis nereikia bijoti vaikščioti, bet į bet kokius namus sukti nereikėtų”, - atšovė P.Auštrevičius.

Komisija sprendimą šiuo klausimu priims kitame posėdyje, kuris tikriausiai vyks kitą trečiadienį.
Konservatorius Stasys Šedbaras komisijos nariams pasiūlė su teisėsauga tartis, ko jai nesiaiškinti, kad nepakenktų prokurorų tyrimui dėl banko bankroto aplinkybių.

„Viena ar kita forma atsiklausti teisėsaugos, ko komisijai nesiaiškintų, kad paskui neatsirastų kažkokio pažeidimo ar kišimosi į teisėsaugos darbą traktavimo“, - kalbėjo J.Razma.

Krikščionių frakcijos seniūnas Vidamantas Žiemelis pasiūlė komisijai atsiklauskime prokurorų, dėl kokių veikų tyrimus yra pradėję prokurorai: „Žinosime ir nesidubliuosime“, - sakė jis.
Komisijos vadovas „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis jau yra prisipažinęs, kad indėlį „Snore“ turėjo jo motina.

Į pirmąjį posėdį ketvirtadienį susirinkusi „Snoro“ bankroto aplinkybių tyrimo komisija svarstė galimybę dirbti uždarai, bet kai kurių parlamentarų siūlymu buvo apsiribota tuo, kad posėdžių metu nebūtų filmuojama ir fotografuojama. Vėliau prieš kiekvieną posėdį bus apsisprendžiama, ar jie bus visiškai uždari - be jokios žiniasklaidos.

Komisijoje dirba 12 parlamentarų (visi jie turi leidimus dirbti su slapta informacija), iš jų 8 dalyvauja pirmame posėdyje. Jame ketinama susitarti, kokių dokumentų komisija reikalaus, kokius pareigūnus kviesis apklausti, nusistatys darbo grafiką.

Komisija išvadas Seimui turės pateikti iki birželio 1-osios - po 116 dienų.

Komisija turės atsakyti į 14 klausimų, kuriuos suformulavo ir opozicija, kuri Seimą nuolat ragino sudaryti tokią komisiją, ir valdantiesiems priklausantys parlamentarai.


Šiame straipsnyje: Snoraskomisija dėl Snoro

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių