Premjeras: siūlymai liberalizuoti prekybą alkoholiu ir mažinti akcizus yra neatsakingi

Premjeras Andrius Kubilius sako, kad siūlymai liberalizuoti prekybą alkoholiu bei mažinti akcizus yra neatsakingi, ir įžvelgia lobistų veiklą.

Anot Vyriausybės vadovo, taip ignoruojama alkoholizmo žala visuomenei.

"Ne vieną kartą esu kartojęs, kad tikrai yra visiškai neatsakingai elgiamasi vėl puolant ir į prekybos liberalizavimą, ir į priėjimo prie tų pačių alkoholinių gėrimų palengvinimą per akcizų mažinimą. Toks vaizdas, kad pamirštos tos tragedijos, kurios prieš kelis metus sukrėtė visą Lietuvą, kai girti policininkai traiškė vaikus. Pamiršta yra, kokią bėdą, kokią žalą gali atnešti neatsakingas alkoholio vartojimas, alkoholizmas", - Žinių radijui ketvirtadienį sakė premjeras.

Seime šią savaitę po svarstymo pritarta projektui, kuriuo nuo kitų metų alkoholio akcizas būtų mažinamas 27,5 proc. - nuo 4,416 tūkst. litų iki 3,2 tūkst. litų už gryno etilo alkoholio hektolitrą. Seimas dar balsuos dėl įstatymo pataisos priėmimo. Seimas taip pat linksta pritarti ilgesniam prekybos alkoholiu laikui - parlamentarai yra pritarę Seimo Ekonomikos komiteto išvadai, kuria siūloma ilginti prekybos stipriaisiais gėrimais laiką iki 24 valandos.

A.Kubilius pastebi, kad šiais siūlymais nepaisoma mirtingumo statistikos - jis priminė Sveikatos tarybos pranešimą, kuriame parodoma, kaip Lietuvoje mirtingumas nuo alkoholizmo 2004 metais liberalizavus alkoholio prekybą daug pašoko.

"Kartais man skamba beveik makabriški šūkiai, kad gerkite daugiau lietuviškos degtinės ir išgelbėsite Lietuvos ekonomiką ir Lietuvos biudžetą. Tai yra visiškai neteisingas požiūris ir alkoholizmo sukeltos bėdos, mano supratimu, yra sunkesnės ir didesnės negu kokios nors biudžeto bėdos", - sakė A.Kubilius.

Premjeras minėtus siūlymus sakė siejantis su "labai efektyviomis" alkoholio gamintojų lobistinėmis organizacijomis, kurių atstovus sakė dažnai matantis Seime, ir apgailestavo, kad tie, kurie "nuosekliai siekė, kad alkoholio vartojimas ir mirtingumas nuo alkoholizmo Lietuvoje mažėtų, galbūt nebesugeba taip aktyviai ir efektyviai pateikti argumentų".NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių