Buvę „Hermis Capital“ bendraturčiai apie savininkų pasikeitimo priežastis tyli

Vienas iš likusių investicinės bendrovės "Hermis Capital" savininkų Nerijus Dagilis pasakoti apie bendrovės savininkų pasikeitimo detales atsisako ir pokyčius vadina "vidiniu įmonės reikalu".

"Hermis Capital" sąrašas sutrumpėjo iki dviejų - 69,6 proc. valdo Nerijaus Dagilio bendrovė "Deitona", likusias - bendrovė "Sanitex".

"Hermis Capital" direktoriaus Dariaus Janulevičiaus teigimu, buvę akcininkai tiesiog toliau dirba savo veiklos srityse.

Kiti rinkos dalyviai neoficialiai akcijų telkimą vertina palankiai ir mano, kad "Hermis Capital" savininkai, kurie praktiškai visi turėjo ir kitų verslų, tiesiog nusprendė atsidalinti, nes interesai tapo per daug skirtingi, pirmadienį rašo dienraštis "Verslo žinios".

Buvę akcininkas Linas Strėlis permainų taip pat nekomentavo, nekalbūs ir kiti buvę "Hermis Capital" bendraturčiai.

"Buvau smulkus akcininkas, apie tai, kas vyksta "Hermis Capital", nežinau ir negaliu komentuoti. Įmonės valdyme nedalyvavau. Šiandien akcijų nebeturiu. Galima sakyti, kad jas pardaviau", - sako paskutinis akcininkas, perleidęs savo turtą koncentruojant kapitalą Ždanas Rysevas.

Šiemet bendrovei jei metai ir bus pelningi, tai ne tokie kaip pernai.

"Hermis Capital" pelnas 2009 metais buvo 100 mln. litų, 2008-aisiais patirta daugiau kaip 106 mln. litų nuostolių.

"Esame investicinė bendrovė ir negalime pajamų lyginti su praėjusiai ar ankstesniais metais. Viskas priklauso nuo to, kaip pavyksta parduoti vieną ar kitą bendrovę. Šiuo metu, jei "Geonafta" skaičiuotume kaip vieną, o ne 4 įmones, valdome 5 bendroves", - sako D.Janulevičius.

Šiais metais parduotos "Snaigė" akcijos, tačiau "Hermis Capital" dar turi įmonės obligacijų. Didžiausias sandoris buvo per Oslo biržą parduoti 57 mln. vienetų Norvegijos elektronikos bendrovės "Kitron" akcijų - tai sudaro 32,96 proc. įmonės įstatinio kapitalo.

"Hermis Capital" daugiau kaip trečdalį "Kitron" akcijų įsigijo 2005 metais. Tuomet beveik už 30 proc. įmonės akcijų paketą "Hermis Capital" mokėjo 78 mln. litrų. 2005 metais rugsėjį "Hermis Capital" dar padidino "Kitron" akcijų dalį ir valdė 39,9 proc. įmonės akcijų paketą - tuomet už 1,6 proc. "Kitron" akcijų "Hermis Capital" mokėjo 4,1 mln. litų, o parduodama akcijas bendrovė gavo 62,88 mln. litų.


Šiame straipsnyje: Hermis CapitalNerijus Dagilis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių