A.Kubilius: pensijų didinimas gresia lito stabilumui

Realiomis finansinėmis galimybės nepagrįstas užmojis didinti pensijas gali grėsti nacionalinės valiutos lito stabilumui, tvirtina premjeras Andrius Kubilius.

"Lito stabilumas yra labai trapus dalykas. Jeigu kas nors nori pabandyti pažiūrėti, o kaip gi atrodys gyvenimas su nestabiliu litu, tai reiškia, su devalvuojamu litu, - juokauju, kad galime pabandyti tokį eksperimentą. Aš negąsdinu, sakau realybę", - interviu Žinių radijui sakė ministras pirmininkas.

Anot jo, reikėtų laikytis planų ir per 2011 metus pensijų nedidinti. Tuo tarpu 2012-aisiais pradėti jas pamažu atstatyti.

"Mes Vyriausybėje apsvarstėme sumažintų pensijų ir kitų išmokų kompensavimo tvarką ir aiškiai numatėme, kad nuo 2012 metų bus realizuojamas kompensavimas. Kitiems metams bus parengtas, kaip Konstitucinis teismas reikalauja, specialus įstatymas. Mes matome, kad bent jau 2012 metais mes tam turėsime reikalingų lėšų, bent jau pradžiai ir taip vykdysime konstitucinę pareigą", - sakė A.Kubilius.

Jis teigė negalintis pasakyti, ar pensijų didinimo įstatymą, jei jis būtų priimtas, vetuotų prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2009 metų pabaigoje Seimas nusprendė, kad sumažintos pensijos ir kitos socialinės išmokos bus mokamos iki 2011-ųjų pabaigos.

Valdantiesiems praėjusią savaitę nepavyko atmesti pataisų, kuriomis siūloma nuo 2011 metų vėl padidinti valstybines ir senatvės pensijas. Seimas ketvirtadienį planuoja dėl to balsuoti galutinai, tačiau neatmetama, kad balsavimas bus atidėtas kitai savaitei, kai bus balsuojama dėl 2011 metų biudžeto - tuomet tikimasi, kad valdantieji surinks pakankamai balsų ir įstatymas dėl pensijų nebus priimtas.

Jei sprendimas būtų priimtas, nuo kitų metų pensijos vėl turėtų būti padidintos, nors to nenumato nei 2011 metų "Sodros", nei valstybės biudžetų projektai.

A.Kubiliaus skaičiavimais, nuo kitų metų atstačius pensijas, tai biudžetui kainuotų 600 mln. litų.


Šiame straipsnyje: pensijoslitas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių