Pietų Korėja įtaria Pchenjaną turint daugiau urano sodrinimo centrų

Pietų Korėja antradienį pareiškė įtarianti, kad Pchenjanas gauna smarkiai prisodrinto urano, kuris gali būti naudojamas atominiams užtaisams gaminti, iš alternatyvių šaltinių.

Pietų Korėjos užsienio reikalų ministras Kim Sung-hwanas sakė negalintis patvirtinti žiniasklaidos pranešimų, jog Pchenjanas turi 3-4 urano sodrinimo centrus. Tačiau jis pridūrė įtariantis, kad ši veikla vykdoma ne vien Jongbjono branduoliniame komplekse.

Tikėtina, kad Šiaurės Korėja turi daugiau įmonių, pajėgių gaminti medžiagas, kurios gali būti naudojamos branduolinių ginklų gamybai. Dėl šios priežasties didėja rizika, kad Pchenjanas išplės savo branduolinę programą, siekdamas išsireikalauti nuolaidų ir humanitarinės pagalbos per šešiašales derybas, jeigu jos būtų atnaujintos.

Praeitą mėnesį Šiaurės Korėjos artilerija apšaudė Pietų Korėjai priklausančią salą, esančią netoli abiejų šalių ginčijamos jūrinės sienos. Per šią ataką žuvo keturi žmonės, o Jungtinės Valstijos reaguodamos pasiuntė lėktuvnešį, kuris dalyvavo bendrose pratybose su Pietų Korėja, demonstruojant karinę galią.

"Mūsų politikos priemonės žlugo, - sakė šio regiono politikos ekspertas Hajime Izumi, dirbantis Japonijoje veikiančiame Šidzuokos prefektūros universitete. - Padėtis įsiliepsnojo, o mes stebime, kaip viskas dega."


Šiame straipsnyje: Šiaurės KorėjaPietų Korėja

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių