Quantcast

O.bin Ladeno žūtis tampa argumentu JAV prezidento rinkimų kampanijoje

Tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ vadovas Osama bin Ladenas buvo nukautas prieš metus, tačiau jo likvidavimas tapo naudinga korta dabartinėje JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) perrinkimo kampanijoje, kurios naujoje politinėje reklamoje keliamas klausimas, ar šalies vadovo varžovas respublikonas būtų drįsęs surengti tokį rizikingą karinį reidą.

Naujame agitaciniame vaizdo įraše buvęs JAV prezidentas demokratas Billas Clintonas (Bilas Klintonas) giria B.Obamą už jo drąsų pasirinkimą pašalinti „al Qaeda“ lyderį per JAV karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų (SEAL) operaciją Pakistane, surengtą beveik lygiai prieš metus.

Baltuosius rūmus siekiančio užimti Mitto Romney (Mito Romnio) padėjėjai ir vienas aukšto rango respublikonas peikė demokratus dėl reido, kurio metinės bus gegužės 2 dieną, politizavimo prieš rinkimus, teigdami, kad B.Obamai „nedera“ šio istorinės reikšmės įvykio sumenkinti iki rinkimų kampanijos šūkio.

„Jis turėjo nuspręsti. Štai kokiam darbui jūs pasamdote prezidentą. Pasamdote prezidentą, kad jis priimtų sprendimus, kai niekas kitas negali to padaryti“, - B.Clintonas sakė pusantros minutės agitaciniame vaizdo klipe, kuriame siekiama išryškinti skirtumus tarp B.Obamos ir tikėtino respublikonų kandidato.

Vaizdo įraše „Viena galimybė“ (One Chance) rodoma nuotrauka, kurioje B.Obama ir jo administracijos nariai sėdi Baltųjų rūmų Operatyvinių pasitarimų kabinete ir įtemptai stebi SEAL operacijos eigą, taip pat ištraukos iš televizijos reportažų, tarp jų ir M.Romney pasisakymus per jam nesėkmingą 2008 metų prezidento rinkimų kampaniją, kai buvęs Masačusetso gubernatorius atrodė abejojantis ar verta imtis O.bin Ladeno paieškos.

B.Clintonas gyrė B.Obamą, uždegusį žalią šviesą slaptai operacijai Pakistane, žinant, kad šiam reidui nepavykus pasekmės galėjo būti itin rimtos.

„Įsivaizduokite, jeigu Karinio laivyno “ruoniai„ būtų ten nuskridę, o Bin Ladeno ten nebūtų, - sakė buvęs prezidentas. - Įsivaizduokite, jeigu jie būtų sučiupti arba nužudyti. Neigiamos pasekmės būtų buvusios jam (B.Obamai) siaubingos.“

„Tačiau jis nusprendė: “Negaliu švaria sąžine nieko nesiimti.„ Jis pasirinko sunkesnį ir labiau pagarbos vertą kelią - tą, kuris, mano nuomone, atnešė geriausią rezultatą“, - aiškino B.Clintonas.

Dėl šios operacijos JAV ir Pakistano santykiai nusmuko kaip niekad žemai, tačiau ji buvo laikoma milžiniška strategine sėkme, smarkiai padidinusia B.Obamos populiarumą po dešimtmetį trukusių teroristų vado gaudynių.

Reklaminiame pranešime vienu metu pasirodo užrašas „Kokį kelią būtų parinkęs Mittas Romney?“ ir demonstruojamos ištraukos iš žiniasklaidos reportažų, atskleidžiančių M.Romney abejones, ar verta ieškoti O.bin Ladeno.

„Neverta maišyti dangaus su žeme, leisti milijardus dolerių vien tam, kad būtų sugautas vienas žmogus“, - M.Romney buvo cituojamas televizijos CNN pranešime, rodytame prieš ketverius metus, kai jis taip pat siekė JAV prezidento posto.

Viceprezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) taip pat pasinaudojo ta pačia tema ketvirtadienį savo kalboje apie užsienio politiką.

„Jeigu ieškote lipduko automobilio bamperiui, kuris apibendrintų, kaip prezidentas Obama tvarkė tai, ką mes paveldėjome, jis būtų gana paprastas: “Osama bin Ladenas negyvas, o „General Motors“ tebegyvuoja", - pareiškė jis, turėdamas omenyje JAV automobilių gamybos milžinę.


Šiame straipsnyje: Osama bin LadenasBarackas Obama

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių