Lenkijoje - pirmasis juodaodis įstatymų leidėjas, gimęs Nigerijoje

Nigerijoje gimęs protestantų dvasininkas antradienį tapo pirmuoju juodaodžiu Lenkijos Seimo nariu, o šis pasiekimas laikomas svarbia takoskyra šioje katalikiškoje šalyje, kurioje įvairios mažumos sudaro nedidelę gyventojų dalį.

40 metų Johnas Godsonas yra tarp kelių įstatymų leidėjų, pakeitusių Seimo narius, kurie per praeitą mėnesį vykusius vietos valdžios rinkimus buvo išrinkti miestų merais ir turėjo atsisakyti parlamentarų mandatų.

J.Godsonas Lenkijoje gyvena jau beveik du dešimtmečius. 2000 metais jis įgijo šios šalies pilietybę, o 2005-aisiais buvo išrinktas į Lodzės, antrojo pagal dydį šalies miesto, tarybą.

"Noriu tęsti tai, ką nuveikiau dirbdamas Lodzės taryboje", - naujasis Seimo narys antradienį sakė naujienų televizijai TVN24.

Praeitą savaitę, kai paaiškėjo, kad J.Godsonas tikrai pateks į Lenkijos parlamentą, jis naujienų agentūrai AFP sakė, kas šis faktas yra "istorinė permaina".

J.Godsonas kandidatavo į Seimą per visuotinius rinkimus 2007 metais, tačiau tąsyk nebuvo išrinktas.

Dabar jis pakeis liberalios valdančiosios partijos - Pilietinės platformos - narį, kuris buvo išrinktas Lodzės meru.

J.Godsonas į Lenkiją, kurioje per 90 proc. gyventojų yra katalikai, atvyko kaip evangelikų misionierius, taip pat mokė anglų kalbos.

Su žmona lenke jis augina keturis vaikus, iš kurių jauniausiam dabar penkeri, o vyriausiam - 15 metų.

J.Godsonas sakė šioje šalyje susidūręs su prietarais ir netgi nukentėjęs nuo smurto, tačiau jis tvirtina, jog pagrindinė lenkų priešiškumo priežastis yra nepakankamas kitų kultūrų pažinimas, o ne rasizmas.

Pasak jo, 38 mln. gyventojų turinčioje Lenkijoje gyvena tik apie 4 000 juodaodžių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių