Techninę recesiją Lietuvoje labiausiai jaučia pramonė, tačiau kitų sektorių ekonominė padėtis išlieka stabili, be to, gali gerėti, sako banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.
Šeštadienį Druskininkuose įvyko kontroversiškai vertinamo Lietuvos šeimų sąjūdžio (LŠS) renginys – anot vieno jo organizatorių, šeimoms skirta šventė praėjo taikiai ir sklandžiai.
Prieš naujų mokslo metų pradžią daliai studentų protestuojant dėl vietų bendrabučiuose trūkumo esant aukštoms būsto kainoms, švietimo mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad parūpinti pastogės visiems studijuojantiems nepavyks. Vietoje to, ji ragina aukštąsias mokyklas vietas bendrabučiuose skirti pagal aiškius prioritetus.
Artėjant šildymo sezonui, valstybė pagalbos priemones pirmiausia turi skirti pažeidžiamiausiems gyventojams, o lėšų kompensacijoms didinti bus, kadangi į biudžetą surenkama viršplaninių pajamų, sako prezidentas Gitanas Nausėda. Jis taip pat tikina, kad visiems politikams būtina demonstruoti „socialinę empatiją“ gyventojams.
Seimo narys Raimundas Lopata tikina, kad, net ir prasidėjus karui Ukrainoje, Lietuva toliau vyko rusiškas karinis tranzitas į Kaliningradą – paskutinis toks traukinys šalies teritoriją kirto kovo mėnesį.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad naujos pagalbos priemonės gyventojams augančių energijos kainų poveikiui sušvelninti, bus pasiūlytos 2023 metams, sulaukus naujausių Finansų ministerijos makroekonominių prognozių. Jos teigimu, tokios priemonės šiems metams jau buvo priimtos ir naujų nebus.
„Ignitis grupė“ skolai pasiekus 1,2 mlrd. eurų, jos generalinis direktorius Darius Maikštėnas pažymi, kad įmonės finansinė situacija išlieka „sveika“. Anot jo, grupė dabartinę energetinę krizę numatė iš anksto bei jai ruošėsi, dar prieš dvejus metus padidindama savo akcinį kapitalą.
Lietuvoje daugėjant bankrutuojančių įmonių, SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas teigia, kad nesulaukęs valstybės pagalbos dėl išaugusių energijos kainų, ateinančiais mėnesiais verslas gali patirti „labai skaudžių pokyčių“, o bankrotų skaičius viršyti normalų lygį.
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) su kitų Baltijos valstybių rinkos reguliuotojais dar ketvirtadienį arba penktadienį ketina kreiptis į Europos reguliuotojus bendru raštu ir prašyti kol kas nedidinti elektros kainos ribos „Nord Pool“ biržoje iki 5 tūkst. Eur/MWh.
Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) pranešus, kad kreipėsi į Generalinę prokuratūrą (GP) dėl Energetikos ministerijos negebėjimo suvaldyti elektros rinkos liberalizavimo, dalis parlamentarų mano, kad tai veikiau politinis veiksmas, įprastas opozicinėms partijoms: panašios pozicijos laikosi tiek valdančiųjų, tiek opozicinių frakcijų politikai.