Laisvės frakcijos seniūnė Ieva Pakarklytė atkreipia dėmesį, kad Stambulo konvencijos ratifikavimas turi daugiau simbolinę, deklaratyvią prasmę, todėl nėra įtrauktas į pavasario sesijos darbotvarkę, kurioje bus svarstomi pirminės skubos klausimai, įskaitant ir partnerystės įstatymą.
Parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad ateinančią savaitę prasidėsiančioje Seimo pavasario sesijoje Stambulo konvencija nebus svarstoma.
Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis neabejoja, kad Rusija savo vakciną „Sputnik V“ naudoja kaip priemonę didinti savo galią bei daryti įtaką kitoms valstybėms.
Aukštus skiepijimo tempus palaikyti raginantis ir ambiciją iki vidurvasario kolektyvinį imunitetą Lietuvoje suformuoti išsikėlęs prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad, jo žiniomis, šiuo metu Lietuvoje yra vis dar nepanaudota 75 tūkst. vakcinų nuo COVID-19.
Premjerė Ingrida Šimonytė teigia esanti pasiruošusi pasiskiepyti bet kuria Europos Sąjungoje (ES) registruota vakcina, įskaitant ir „AstraZeneca“, dėl kurios patikimumo pastaruoju metu visuomenėje sklando abejonės.
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis palaiko premjerės Ingridos Šimonytės poziciją, kad apie imuniteto pasus bus galima kalbėti tik tuomet, kai visiems norintiems pasiskiepyti nuo COVID-19 bus sudaryta tokia galimybė.
Premjerė Ingrida Šimonytė akcentuoja, kad, kol valstybė negali užtikrinti visuotinės vakcinacijos nuo COVID-19, pasiskiepijusiems gyventojams žadėti privilegijas ir imuniteto pasą neturėtų. Vyriausybės vadovė teigia, kad lūžio vakcinų tiekime į Lietuvą galima būtų tikėtis antrą šių metų ketvirtį.
Laisvės partijos pirmininkė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pripažįsta pastaruoju metu kilusias diskusijas dėl Stambulo konvencijos vertinanti kaip didelį visuomenės susipriešinimą. Laisvės partijos pirmininkė akcentuoja, kad visuomenės susipriešinimas kyla dėl to, jog naudomiesi šia tema ir kurstydami visuomenės pyktį, kai kurie politikai renkasi politinius dividendus.
Prezidento vyriausiasis patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais Simonas Krėpšta teigia, kad suteikti galimybę asmenims atsisakyti skiepytis viena ar kita vakcina, suteikiant galimybę atidėti skiepijimąsi, iki kol bus prieinama norima vakcina, nėra racionalu.